Skocz do zawartości
pawel054

ICS drastycznie zmniejsza prędkość internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem.

Gdy użyję opcji udostępniania internetu niezależnie dla jakiej sieci i czy jest coś do niej podłączone czy nie (może nawet nie być nic podłączone) to na komputerze prędkość z 6mb/s spada do jakiś 1kb/s (google ledwie się ładuje).

Jakieś pomysły?

 

Chciałbym aby sieć wyglądała mniej/więcej tak  Router/modem--(wifi)-->karta WLAN--{USB}-->PC--(kabel)-->router2--(wifi)->smartphone/tablet etc

Po udostępnieniu łącza nawet jak router2 jest wyłączony to i tak prędkość spada...

Nawet jeśli go włączę to urządzenia z nim połączone mają podobną prędkość (ledwie się google ładuje).

Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko podłączasz dokładnie(które gniazda routerów itp.), jak konfigurujesz(liczba podsieci) i co to za sprzęt?
Drugi router potrzebny z racji słabego zasięgu? Możesz rozważyć takie urządzenia jak Repeater Wifi.

Podejrzewam zła konfiguracje/podłączenie PC-->router2. Najprościej ustawić PC jako bramę i podpiąć kablem do WAN routera, a w tym AP. Jednak PC musi być włączony a i nie potrzebnie masz 2 sieci LAN. Podaj więcej informacji.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy router jest podłączony do gniazda ADSL, kilkadziesiąt metrów od PC.

Z tym routerem łączę się za pomocą karty WLAN (przez wifi).

 

Do komputera podłączony mam drugi router przez LAN (kabel ethernet chyba RJ-45). Do routera jestem podłączony do żółtego wejścia (nie WAN).

Chcę się łączyć z tym drugim routerem za pomocą wifi przez telefon/tablet itd. PC jest często włączony więc nie przeszkadza mi to, że będzie musiał działać razem z routerem.

Zamówiłem repeater ale przyjdzie gdzieś pewnie za tydzień, a chciałbym coś na teraz zkombinować.

Próbowałem WDS itp ale routery się gryzą i nie idzie tego zrobić. Wolałbym to zrobić tak jak tu opisałem. Nie wiem tylko dlaczego mi ta prędkość tak spada niezależnie od tego czy coś jest połączone czy nie.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się jeszcze modele routerów(głownie tego drugiego).
Prędkość spada najpewniej z powodu "błądzenia" pakietów. Dla routera 2 wyjście na LANie nie jest czymś naturalnym(w niektórych modelach można to zmienić w ustawieniach), powinien być podłączony przez WAN.
W kwesti PC modem USB powinieneś udostępnić na rzecz Połączenia lokalnego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to Asus RT-N10E.

Podpiąłem pod WAN (ustawiony normalnie pod sharing IP a nie pod AccessPoint). I jest lepiej. Nie działa tylko pobieranie przez sklep play na telefonie itp...

Nie wiem co ustawić. Nie muli aż tak na PC, ale na telefonie/tablecie nic pobrac nie można.

Tutaj masz emulator :

http://wisp.pl/al/demo/RT-N10E/home.htm

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostała pewnie kwestia adresacji routera. Nadaj na interfejsie na komputerze jakiś adres ip, dla uniknięcia problemów z innej podsieci. A w routerze kolejne IP z tej samej podsieci i jako Gateway adres IP PCta na Połączeniu lokalnym. Na koniec wpisz jeszcze DNSy i powinno działać bez problemów.


Wszystkie ustawienia w Advanced Settings >> WAN (WAN Connectio Type>> Fixed IP).

Edytowane przez Ancient
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki DNS serwer wpisać. Wyskakuje błąd (w ustawieniach routera)

A połączenie lokalne w PC mam ustawione tak (w ustawieniach TCP/IP v4) :

Adres IP : 192.168.137.1

Maska Podsieci : 255.255.255.0

Brama domyślna : (nic, pusto).

Nizej jest uzyj nastepujacych adresow serwerow DNS :

Pusto

Pusto.

 

Rozumiem, że połączenia wifi z routerem ADSL mam nie ruszać i nic nie zmieniać?

 

Ustawienia routera ktore probowalem wpisac :

IP : 192.168.137.2

Maska Podsieci : 255.255.255.0

Brama domyslna 192.168.137.1

MTU 1500

DNS server 1 : pusto (nie wiem co wpisac)

DNS server 2 : jak wyzej

Jak dam zastosuj to wyskakuje blad - "pole nie może być puste"

 

EDIT : Dobra, juz chyba wiem. Wpisalem DNS z pierwszego routera z ADSL. Ale nadal nie moge pobierac przez telefon rzeczy.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ipconfig /all jako DNS pojawilo sie 192.168.1.1

Wpisałem DNS ktory jest w polaczeniu z netem z routera ADSL. Chyba wszystko dziala, bo sklep play normalnie aktualizacje w koncu instaluje.

Rozumiem, ze IP, gateway'e i maski podsieci dobrze ustawiłem?

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...