Skocz do zawartości
gacek83

Jaki system wybrać - 7 czy 8?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was :)

 

Mam zamiar przesiąść się wraz z modernizacją komputera na nowy system ( obecnie mam XP 32 bit ). Tylko nie wiem na jaki - 7 czy 8 i czy 32 czy 64 bit? System musi obsłużyć co najmniej 32 GB RAM. Jaki byście polecili system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz posiadać tak dużą ilośćpamięci RAM to pozostaje do wyboru tylko system który obsłuży taką ilość,więć x64.Bardziej pozytywne wrażenia większość użytkowników ma z Windows 7.Jeśli odpowiada Tobie interfejs kafelkowy to możesz instalować nowszy system czyli 8.

 

Jeśli chodzi o pamięć to wystarczy 8GB,chyba że zajmujesz się czymś bardziej zaawansowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz posiadać tak dużą ilośćpamięci RAM to pozostaje do wyboru tylko system który obsłuży taką ilość,więć x64.Bardziej pozytywne wrażenia większość użytkowników ma z Windows 7.Jeśli odpowiada Tobie interfejs kafelkowy to możesz instalować nowszy system czyli 8.

 

Jeśli chodzi o pamięć to wystarczy 8GB,chyba że zajmujesz się czymś bardziej zaawansowanym.

W W8 kafelki można wyłączyć. Interfejs wygląda wtedy jak ten z W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi Dołączona grafika Czyli wnioskuję, że najlepszym wyborem będzie Win 7, 64 bit w wersji Pro Dołączona grafika A taka ilość RAM będzie mi niezbędna w moim nowym kompie.

 

Komputer będzie jednak też wykorzystywany do gier, stąd mam jeszcze 1 pytanko. Czy Win 7, 64 bit wspiera DX11 ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 tygodnie temu jeszcze Win 7 32bit i pamięć 4GB a system pokazywał dokładnie "3.25GB" jądro 32bit więcej nie obsługuje... Teraz na win 7 ultimate 64bit mam 4GB i zasuwam aż się kurzy, hehe.

Polecam win 7 ultimate 64Bit.

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba ceny win 7 ultimate nie widziałeś nigdy na oczy. Co najwyżej liczbę seedow na zatoce... Professional wystarczy do wszystkiego i jest w miarę przystępny cenowo. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win8.1 ! Dołączona grafika fap fap fap Dołączona grafika imho user experience na wysokim poziomie. Po usunięciu metro-shitu, wyłączeniu aktywnych cornerów robi się przefajna zabawka. No i ta kanciastość urzeka. Czuje się jak na takim lepszym Win2000 :)

Ale tak poza tym...MS metodyką aktywacji chyba całkiem legalnie pozwala na testowanie systemu tak? 30 dni do aktywacji itd. Dlaczego więc po prostu nie dać sobie po 10 dni na każdy i nie potestować przed wykupieniem licencji.

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję głos na W7 ,używam także W8 na HP TS7320 do pracy i pomimo że wgrałem start,to nie idzie się przyzwyczaić do tego systemu,czasem jak coś na szybko chcę odpalić,to pyknę paluchem w kafel i na tym się kończy moje zadowolenie. Jedynie gdzie dobrze się sprawdzają kafelki to Lumia Dołączona grafika

Edytowane przez grzeg255
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z powielaniem opinii o W8 ale to już było w innym temacie. Tylko taka mała porada. Sprawdzić samemu, bo to co idzie wyczytać (również na naszym mądrym forum) laikowi sugeruje że znany nam pulpit w Win8 w ogóle nieistnieje a jedyne co jest to kafelki jak na telefonach z W8. Nosz ku.... ;]

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo długim użytkowaniu WinXP przyszedł czas na zmianie sytemu operacyjnego. Do wyboru 7 albo 8, zdecydowałem się na 7 w wersji professional. Bardzo szybko przyzwyczaiłem się do 7 i stwierdziłem że to był dobry wybór. Dołączona grafika Na uczelni też prawie wszystko smiga na 7 nie licząc archaicznych sprzętów z XP. Dołączona grafika Quick Launch w pasek do 7 i pulpit wygląda jak w XP. Dołączona grafika Jeżeli ktoś jest wzrokowcem szybko przyzwyczai się do Win 7.
Z Win 8 mam kontakt w Laptopie mojej dziewczyny ale jakoś tak nie przypadł mi do gustu, kafelki nie dla mnie. Dołączona grafika Może kiedyś spróbuje u siebie na lapku zainstalować.

W dzisiejszych czasach na nowy sprzęt tylko wersja x64 7 albo 8.Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując teraz OS, zdecydowanie 8.1 bo:

- MS, jeżeli będzie miał kaprys, i tak zmusi do przejścia na 8.x. Może nie bezpośrednio, ale utrudniając życie posiadaczom 7 - np. odcinając aktualizacje DirectX. Przede wszystkim dlatego, że 8.x to dla nich potencjalnie ciągłe źródło zarobku dzięki sklepowi i aplikacjami na kafelki. A Win 7 to tylko koszty.

- 8.1 bootuje cudownie szybko, a hibernowanie i podnoszenie z hibernacji to już w ogóle poezja. Na notebooki i htpc jak znalazł. Obecnie nie mam totalnie motywacji wkładania SSD do htpc - z hibernacji przy 4GB RAM wstaje w 17 sekund. Przy 8GB na notebooku w jakieś 25s.

- metro można wogóle nie oglądać. Instalujesz classic shell czy inny soft podobny w działaniu, wyłączasz aktywne narożniki i pa pa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...