Skocz do zawartości
gacek83

Jaki system wybrać - 7 czy 8?

Rekomendowane odpowiedzi

To zapewne zależy od tego kiedy zostanie wydany następny system Microsoftu, a potem jeszcze następny.

 

Co do pytania z wątku: jeśli kupować system, to wg mnie zdecydowanie 8.1.

 

Jeśli pozyskiwać, to 7 wydaje się sympatyczniejszy, a przesiąść się zawsze można.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was mi napisać czy coś wiadomo do kiedy będzie udostępniane wsparcie techniczne i aktualizacje do systemu Windows 8.1 PRO w wersji 64 bit OEM ???

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle

 

http://support.microsoft.com/lifecycle/search/default.aspx?sort=PN&alpha=Windows+8&Filter=FilterNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupować to albo Windows 7 lub Windows 8.1

Nigdy tradycyjnej 8 to taki szajs jak vista ;)

Oba bardzo mi się podobają oraz 8.1 jest te parę % wydajniejszy :)

Edytowane przez Nezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam wbudowanego AV - MS Security Essentials i wbudowanego FW, ale tylko na HTPC. Essentials jest słabym AV, ale lepszy taki, niż żaden, a FW - co to za FW, do którego aplikacje dodają sobie wyjątki jak im się podoba i modyfikują je sobie wzajemnie?

Z darmowych używałem Commodo Internet Security - AV+FW i kilka innych rzeczy w jednym - działa nawet nieźle i nawet nie bloatware, z tym, że stary interface podobał mi się bardziej. Używałem też AVC - podobnie, i podobnie stary interface podobał mi się bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze  1 pytanko. Czy jeśli teraz mam zainstalowany 8.1 OEM na swoim kompie, a za jakiś czas zmienię sprzęt ( wszystkie podzespoły ) na nowe, to czy wtedy nie będe mieć problemy z ponowną instalacją 8.1 ? Jak to z tym jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwukrotne zainstalowanie 8.1 OEM  jest niemożliwe? Przecież zawsze jakiś podzespół może się zepsuć, to normalne że wtedy trzeba będzie go wymienić, a i samą jednostkę czasami się modernizuje. 

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwukrotne zainstalowanie 8.1 OEM  jest niemożliwe? Przecież zawsze jakiś podzespół może się zepsuć, to normalne że wtedy trzeba będzie go wymienić, a i samą jednostkę czasami się modernizuje. 

Możesz przeinstalowywać system ile razy tylko chcesz. Ba nawet możesz przenieś licencję na inny komputer o ile będziesz miał taką potrzebę. Oczywiście zgodnie z licencją, więcej tutaj:

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było brać 50zł droższego box'a. 

Nie mam pojęcia dlaczego ludzie kupują 8.1 OEM, skoro już legalność pierwszej instalacji tego systemu przez użytkownika jest co najmniej wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeinstalowywać system ile razy tylko chcesz. Ba nawet możesz przenieś licencję na inny komputer o ile będziesz miał taką potrzebę. Oczywiście zgodnie z licencją, więcej tutaj:

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx

To są postanowienia licencyjne obowiązujące system builderów, podlegające licencjonowaniu zbiorowemu. System builder to podmiot, który dokonuje instalacji na komputerze a następnie dokonuje jego sprzedaży, nie będąc użytkownikiem. Jeżeli kupujesz OEM na własny użytek, nie jesteś system builderem i pierwsze zdanie EULA dla OEM System Builder wskazuje, gdzie powinieneś szukać właściwej dla Twojej sytuacji licencji.

 

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx#fbid=QINz_GwYii7

 

Pyt. Czy mogę dostarczyć mojemu klientowi system komputerowy bez systemu operacyjnego (określany także jako „nagi komputer”)?

Odp. Tak. Sprzedaż systemu komputerowego bez systemu operacyjnego nie jest nielegalna. Jednak uzyskanie preinstalowanego systemu operacyjnego to dla klienta najefektywniejszy sposób nabycia licencji na oryginalny system operacyjny Windows. Klient, który chce później zainstalować system operacyjny Microsoft Windows dla stacji roboczej na tym nagim komputerze, będzie musiał kupić go w kanale sprzedaży, co jest droższym rozwiązaniem. Pełne systemy operacyjne Windows nie są dostępne za pośrednictwem rozwiązań licencjonowania zbiorowego Microsoft, a licencja na system operacyjny OEM nie może zostać przeniesiona ze starego komputera na nowy.

Pyt. Mój klient kupił nowy komputer i chce przenieść oprogramowanie OEM ze starego komputera na nowy. Czy użytkownicy nie mogą robić ze swoim oprogramowaniem, czego chcą?

Odp. Nie. Oprogramowanie OEM jest licencjonowane z systemem komputerowym, na którym było oryginalnie zainstalowane, i jest związane z oryginalnym komputerem. Licencje OEM są licencjami na jednego użytkownika, które nie mogą być instalowane na więcej niż jednym systemie komputerowym, nawet jeśli oryginalny komputer nie jest już używany. Według Postanowień licencyjnych dotyczących oprogramowania firmy Microsoft, które użytkownik końcowy musi zaakceptować przed przystąpieniem do używania oprogramowania, licencji nie można udostępniać, przekazywać ani używać równocześnie na innych komputerach. Producenci systemów muszą zapewnić użytkownikowi końcowemu pomoc techniczną związaną z licencją na system Windows na komputerach przez nich wytwarzanych, ale nie mogą świadczyć pomocy technicznej w związku z licencjami na komputerach, których nie wytwarzają. Jest to podstawowa przyczyna, dla której nie można przekazywać licencji typu OEM System Builder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć święty spokój z aktywacjami i nie chcesz głowić się nad postanowieniami licencyjnymi innymi na piątek, a innymi na środę to tak. Różnica w cenie nie jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...