Skocz do zawartości
pawel054

Wifi Extender (WA-830RE) nie działa jak powinien?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem TP-Linka WA-830RE aby rozszerzyć sygnał wifi dla routera TP-Link TD-W8951ND.

Podłączyłem się z automatu, używając instrukcji - włączam WPS na routerze i następnie wciskam i przytrzymuję guzik na Extenderze.

Urządzenia połączyły się ze sobą, ale jest problem. Komputerem łączę się z routerem za pomocą karty WLAN USB. 

Gdy do Extendera połączę się za pomocą tableta/telefonu wszystko jest ok. Zaczynam ściągać jakąś aplikację przez sklep Play - prędkość to zaledwie jakieś 10-20kb/s.

W momencie gdy coś pobieram na tablecie, na komputerze prędkość jest minimalna (ledwie mi się strony ładują). Przestaję ściągać tabletem - na PC prędkość wzrasta do normalnych 6mb/s...

Dlaczego pobieranie 10-20kb/s 'zarzyna' praktycznie cały internet (6mb/s - nigdy mniej niż 750kb/s podczas pobierania nie mam)? Może dlatego, że połączyłem się z automatu, a powinienem coś ustawić w routerze/extenderze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne : Ten Extender posiada tylko 1 radio i teraz masz pół duplex  50/50(dlatego tak ci skacze prędkość połaczenia...) podłaczając kolejnie urzadznenie robi się jeszcze gorzej... 

 

Takie są bolączki repeaterów ( tryb WDS i uniwersal repeater w routerach )

 

Opcja by to biegało lepiej :

Sprawdz ile masz stacji na tym samym kanale i wybierz jak najczystszy kanał.

2 Siła sygnału odbieranego z routera im słabsza tym gorzej ( nie trzymaj routera i rep-a wcisnietych w kąt  )-- sprzawdz z jaką siłą odbierasz router..

 

3  Najlepsza : kupić 2 Apka spiąć lanem i ustawić na najbardziej oddalonych kanałach ( router 1 a AP na 13 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdz ile masz stacji na tym samym kanale i wybierz jak najczystszy kanał."

Mógłbyś to lepiej wyjaśnić? Co to znaczy najczystszy kanał? 

Innych sieci bezprzewodowych praktycznie nie ma.

Nie wiem jak sprawdzić siłę sygnału między repeaterem a routerem bo po podłączeniu się repeaterem nie mam do niego dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku screen z tego programu.

Kolor niebieski to połączenie bezpośrednie za pomocą mojej karty WLAN z routerem, a czerwony to sieć którą nadaje repeater.

Znalazłem w instrukcji stronę przez którą mam się łączyć z repeaterem, ale ona nie działa. Zarówno gdy połączę się za pomocą LAN czy bezprzewodowo.

http://www.tp-link.com.pl/resources/document/TL-WA830RE_V2_User_Guide.pdf

Strona nr 15 - jak wpiszę http://tplinkextender.net/ to wyskakuje jakaś strona internetowa...


Sorry za double.

Zrobiłem wszystko wg. instrukcji tutaj :

http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/jak-skonfigurowac-range-extender-tl-wa730re-tl-wa830re/

I teraz w tym programie inSSIDer kanały obu sieci idealnie się na siebie zachodzą.

Urządzenia połączyły się ze sobą.

Tylko, że jak łączę się za pomocą telefonu z repeaterem to nie ma internetu...

Sam już nie wiem co robić...

Coś z dhcp pokombinować?

post-187911-0-65816700-1388605306_thumb.png

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...