Skocz do zawartości
worms1414

Zabawa w LC wormsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w moim worklogu.

 

Dawno temu, dokładnie w roku 2007 zacząłem zabawę w chłodzenie wodne, wyglądało to tragicznie, ale swoje zadanie spełniało jak należy. Oczywiście nie obeszło się bez kilku zalań i do dziś pamiętam jak do 5 rano suszarką wygrzewałem płytę główną.Na szczęście nic nie padło.

 

Kilka fotek jak to było kiedyś:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Później przyszedł colossus i na boku został zamontowany:

Dołączona grafika

 

Narodziny synka, utrata pracy spowodowały pozbycie się blaszka i na 6 lata zapomniałem o wielkim pudle, korzystałem z lapka i ps3.

 

Z początkiem tego roku, pojawiła się zajawka na duży komputer, a w końcowym rezultacie, choć jeszcze wtedy tego nie planowałem LC.

 

Kilka fotek tego co się zmieniało w kompie przez ten rok i jak wyglądał:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Aż do teraz gdy już postanowiłem zwodować cpu i gpu, po niemiłych doświadczeniach z wodowaniem mostków dawno temu, reszty wodować nie zamierzam.

Komponenty Pc w sygnaturze.

 

Komponenty LC:

Radiator -  EK Water Blocks CoolStream RAD XTC 420, EK Water Blocks CoolStream RAD XTC 280

Blok CPU - EK Water Blocks EK Supremacy - Full Nickel Clean CSQ

Blok GPU - EK-FC780 GTX DCII - Acetal+Nickel, EK-FC780 GTX DCII Backplate - Black

Fittings & Adapters - EK-CSQ Fitting 10/16mm G1/4 - Nickel, EK-PSC Adapter 90° G1/4 Nickel, EK-PSC Adapter 45° G1/4 Nickel

Hose - Black Water Ultra Flexi Tube 10/15,4 Clear

Pump - Swiftech pompa MCP655 12V

Res -  EK-D5 X-RES 140 CSQ - Acetal

Fans - 7 x Corsair 140mm Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow, 2 x Corsair SP120 High Performance Edition, 3 x NZXT FN-140 Enthusiast Performance Case Fan

 

Wodowanie CPU:

Dołączona grafika

 

Kolejne klocki i zabawy ciąg dalszy:

Dołączona grafika

 

W planie dorzucenie grafiki do SLI, wymiana węży na Tygona, dokupienie kilku złączek EK , oraz jakiegoś kranu, wiatraki z lepszym ciśnieniem też mi się marzą, ale nie wiem czy jest sens i ile można na tym zyskać.

Serdecznie chciałbym podziękować za wsparcie naszemu doktorowi malikowi, oraz natsu, którzy swoim projektem najbardziej nakręcali mnie na takie posunięcie.

 

Update: 24 -12- 2013

Blok GPU - EK-FC780 GTX DCII - Acetal+Nickel, EK-FC780 GTX DCII Backplate - Black

W nocy nie mogłem spać, hehe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co myślicie o złączkach SLI, moim zdaniem średnio się komponują z całością, można dokupić coś bardziej odpowiedniego, niklowatego?

I temperatury w FireStrike

Dołączona grafika

Myślę by zakupić kranik i założyć go za pompką w kierunku przepływu wody, czyli w stronę chłodnicy 280 i wtedy ( tak mie się wydaję) pompka powinna wszystko ładnie zassać i wypompować, ale nie mam pewności czy tak będzie.
W którym miejscu jest najlepiej zamocować kranik obieg mam zrobiony tak pompka->280->GPUx2->420->CPU->pompka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłoby się luźniej i rez miałby więcej miejsca bo teraz jest tam na styk prawie wciśnięty, jednak w tej zatoce mam 1 dysk 2,5cala i 3 dyski SSD.
Musiałbym je upchną na zasilaczu, za tacką od mobo na to miejsca nie wygospodaruje, ewentualnie przedłużyć sobie tackę od mobo i pod zatoką spróbować coś zrobić, na płasko tak by weszła jeszcze jedna chłodnica.
Tylko czy to ma sens i poprawi już i tak dobre temperatury, wentyli już i tak mam wystarczająco w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Aparat to canon 550, chyba z tego co pamiętam, obiektyw 15-85 is usm. Jak chcesz robić fajne fotki to podstawa jasny obiektyw 1.4-1.8, jakaś stałka. Kiedyś miałem 100 IS USM, chyba miała 1.2 jasność , to dopiero fotki strzelało. Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Aktualizacja 2014-02-03

 

Czas na małe zmiany.
Dzięki koledze lukc85, udało się powiązać koniec z końcem i kilka części zakupić. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość do mnie.
Aktualny wygląd wnętrza obudowy prezentuje się tak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jednak jak się znajdą chęci i czas to kranik powędruje za złączkę 90 stopni przy wyjściu z pompki, gdyż tutaj jest mało wygodnie umiejscowiony, by zlać z układu płyn, musze odkręcić korek, i wykręcając kran obrócić go w swoją stronę, istnieje ryzyko wycieku, na gwincie w chłodnicy, oraz na zaworku. Jakbym chciał go umiejscowić kranikiem w stronę okna, a nie płyty, to jest za słabo dokręcona złączka, tak mi sie wydaje, wchodząca w chłodnice.
Kranik też nie daje się obrócić w moja stronę przez zasilacz, teraz się okazało że jednak jakbym miał złączkę jednak wyższą i obrotową w tym miejscu by sie bardziej sprawdziła, ale nie ciekawie by się połączyło to raczej z mostkiem SLI, i tak juz wąż prawie się złamał, sztywne bydle.

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...