Skocz do zawartości
wujekoswiecim

Wybór płyty na LGA1150 z wyświetaczem POST (musi wyswietlać temperaturę CPU), Asus Z87 Pro, MSI Z87-GD 65

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Po wielu miłym momentach z płytami MSI (P55-GD80, 790FX-GD70) szukam płyty głównej pod Haswella z równie funkcjonalnym dodatkiem. Nastawiłem się już na Z87-GD65 ale widzę, że np taki Asus Z87 Pro ma jeszcze fajną kartę WLAN na pokładzie czego w MSI brak. Asus także posiada na laminacie wyświetlacz kodów ale nie wiem czy może on pełnić funkcję wskaźnika temperatury. Proszę o Wasze sugestie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Po wielu miłym momentach z płytami MSI (P55-GD80, 790FX-GD70) szukam płyty głównej pod Haswella z równie funkcjonalnym dodatkiem. Nastawiłem się już na Z87-GD65 ale widzę, że np taki Asus Z87 Pro ma jeszcze fajną kartę WLAN na pokładzie czego w MSI brak. Asus także posiada na laminacie wyświetlacz kodów ale nie wiem czy może on pełnić funkcję wskaźnika temperatury. Proszę o Wasze sugestie na ten temat.

Pierwsze słyszę o takiej funkcji, on zawsze kody post wyświetlał i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takiej funkcji, on zawsze kody post wyświetlał i tyle.

oj w płytach MSI to napewno jest domuślnie, siedzę aktualnie na 790FX-GD70 i po przejściu ekranu POST, pokazuje mi się temperatura procesora, a zresztą:

 

http://www.madshrimps.be/vbulletin/f28/m-msi-790fx-gd70-secret-features-63481/

 

na P55-GD80 też miałem tak samo. Stąd moje pytanie czy inne płyty (Asus, Gigabyte) też posiadają taką możliwość.

Budżet do 700 zł.

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz na laminacie nie może pokazywać temperatur.

A to jest gdzieś zakazane, że nie może pokazywać? Moja msi mpower pokazuje temp po przejściu posta. Tak więc nie wiem w czym problem. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest gdzieś zakazane, że nie może pokazywać? Moja msi mpower pokazuje temp po przejściu posta. Tak więc nie wiem w czym problem. Tapatalk 4 @ SGS 3

Skoro zaimplementowane to może :) 

Moja niewiedza - na szczęście forum również kształci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest gdzieś zakazane, że nie może pokazywać? Moja msi mpower pokazuje temp po przejściu posta. Tak więc nie wiem w czym problem. Tapatalk 4 @ SGS 3

 Witaj.

A jak Ci się sprawuje MPower? Z tego co wiem to chyba bogatsza wersja Z87-GD65.

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...