Skocz do zawartości
freaker

podkręcanie hd7790 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś ominąć limit podkręcania w steronikach Catalyst? Nie mogę przekroczyć 1200 MHZ na rdzeniu i 6400MHz na pamięciach.

Do czego służy opcja "ustawienia sterowania zasilaniem" - Czy przesuwając suwak zmieniam napięcie na rdzeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z MSI Afterburner - żeby znieść limit podkręcania w kartach Radeon, wystarczy odnaleźć plik „MSIAfterburner.cfg„ w katalogu z programem MSI Afterburner. Potem w polu „UnofficialOverclockingMode„ wstawiamy wartość „1” i spokojnie regulujemy zegary ponad standardowe wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ominąć ten limit dzięki tej modyfikacji programu MSI Afterburner. Szczerze powiedziawszy zoskoczyła mnie ta karta, bo pamięci mi poszły stabilnie aż na 1820 MHz (7280 MHz) rdzeniem dobiłem do 1245 MHz.

 

Aha karta to Gigabyte GV-R779OC-1GD.

 

http://www.3dmark.com/fs/1454623

 

 

EDIT. Mam jeszcze taki problem z tym programem MSI, że po załączeniu jakichkolwiek wartości na pulpicie pojawiają się takie jakby paski, są widoczne przy nasiskaniu klawiszy, ruszaniu myszką, czy otwieraniu okien. Czy to wina programu MSI Afterburner, czy jakiś problem ze sterownikami (Catalyst 13.12)?

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz artefakty na pulpicie i piszesz, że karta ma super OC... Tapatalk 4 @ SGS 3

 

to nie artefakty, jak mialem swoja 7790 od sapphire po ruszeniu suwaków nawet o 1MHz wystepowalo to samo co u autora tematu. Użyj sterownika 13.11 beta 9 powinno pomóc. Nie ustawiaj tez power limit na+20% tylko na np +19%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski o których pisałem występują tylko podczas pracy na pulpicie. W grach nie występują.

Jakakolwiek ingerercja w rozdzielczość ekranu sprawia, że migototanie ustaje. Niestety po restarcie Windowsa mamy dalej to samo.

 

Problem udało mi się rozwiązać instalując MSI Afterburner w wersji beta, dokładnie wersja 3.0.0 beta 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...