Skocz do zawartości
programistha

Lenovo z510i - jaki GF740m oraz problem z hybrydowym dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

Zamierzam kupić żonie następujący laptop:

 

Lenovo Z510 i5-4200M 8GB GT740 1TB WIN8 
 
Procesor INTEL Core i5-4200M 
2 x 2.5GHz Turbo 3.1GHz
Matryca MATOWA LED 15.6" HD 1366x768
Pamięć RAM 8GB DDR3 1600MHz
Dysk SSHD o pojemności 1000GB+8GB SSD
Grafika HD4600 + GeForce GT740 2GB

 

Mam trzy pytania:

 

1) co uważacie na temat jakości Lenovo?

2) nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat użytej GF740M, czy jest to wersja 64bit, czy 128bit. Ktoś wie?

3) co sądzicie o hybrydowym dysku twardym? 

 

Pozdrawiam! :)

 

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dołączona grafika

Zamierzam kupić żonie następujący laptop:

 

Lenovo Z510 i5-4200M 8GB GT740 1TB WIN8 
 
Procesor INTEL Core i5-4200M 
2 x 2.5GHz Turbo 3.1GHz
Matryca MATOWA LED 15.6" HD 1366x768
Pamięć RAM 8GB DDR3 1600MHz
Dysk SSHD o pojemności 1000GB+8GB SSD
Grafika HD4600 + GeForce GT740 2GB

 

Mam trzy pytania:

 

1) co uważacie na temat jakości Lenovo?

2) nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat użytej GF740M, czy jest to wersja 64bit, czy 128bit. Ktoś wie?

3) co sądzicie o hybrydowym dysku twardym? 

 

Pozdrawiam! Dołączona grafika

 

Tomek

Ja też zamierzam kupić dokładnie ten model Lenovo i również proszę o odpowiedzi na powyższe pytania. Czy jeżeli praktycznie w ogóle nie będę na nim grać, to może wybrać inny model? Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z puli 'domowych / multimedialnych' laptopów Lenovo seria Z wzbudza najwięcej zaufania (w odświeżonej wersji Z500/510); Obudowa w dotyku sprawia wrażenie wykonanej z dobrych materiałów, nie trzeszczy nadmiernie; Dla mnie jedna z ciekawszych konstrukcji w tym przedziale cenowym.

Samej marki (jak i każdej na rynku) nie ma co się bać;

 

2. O ile dobrze kojarzę to w Z510 stosują odmianę 64bit, tak jak ASUS w seriach X550;

 

3. Lekki wzrost wydajności, jednak nie jest to jakiś ogromny przeskok;

Ogółem gdybym miał coś dla siebie wybierać to Z510 byłby śmiało brany pod uwagę;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Y530 od 3 lat i jest nie do zdarcia. A co do Z510 kuzyn dostał go na gwiazdkę laptop od pierwszych chwil robi pozytywne wrażenie jest cienki ma podświetlaną klawiaturę, dobrze wykonany wokół klawiatury obudowa jest metalowa. Hybrydowy dysk sprawia że widać różnice ( mam na myśli start systemu) w wydajności. ogólnie polecam. Jednym jego mankamentem jest touchpad trzeba się do niego przyzwyczaić

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem potwierdzenie od producenta, że karta graficzna jest w wersji 64bitowej. Oglądaliśmy z żoną tego laptopa ostatnio w jednym ze sklepów - wygląda naprawdę ładnie, jest cienki dość dobrze wykonany, ogólnie wyróżnia się z pozostałych konstrukcji Lenovo, które raczej są klasyczne (delikatnie mówiąc ;)).

 

Będę go kupował w przyszłym miesiącu (nie znalazłem lepszej alternatywy w tej cenie), więc dam znać jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) co uważacie na temat jakości Lenovo?

Zależy od konkretnego modelu Dołączona grafika Ten Z510 jest bardzo udany. Ładnie spasowany, i o dziwo nie grzeje się tak bardzo (jak na swoje rozmiary i wage).

 

2) nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat użytej GF740M, czy jest to wersja 64bit, czy 128bit. Ktoś wie?

Już Ci producent odpowiedział ale każdy laptop z tej półki będzie miał tą słabszą odmianę grafiki.

 

3) co sądzicie o hybrydowym dysku twardym?

Coś tam niby to daje wg testów ale czy w codziennym użytkowaniu jakoś to zauważysz to wątpię.

 

 

Wyróżnia się bo zastosowali "nowe tworzywo". Wygląda na mniej plastikowy (bo ma powłokę ze szczotkowanego aluminium tak jak to Asus robi od pewnego czasu) i dzięki temu prezentuje się lepiej jednak pod względem wytrzymałości czy wydajności wypada tak samo jak każdy inny w tej cenie Dołączona grafika Ale wiesz, żonie się podoba to Tobie pewnie też musi Dołączona grafika

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem szczęśliwą posiadaczką tego laptopa Dołączona grafika w kolorze białym. Jest wspaniały pod każdym względem: uruchamia się w 4 sekundy, wszystko hula a 102, Windows 8.1 dla mnie rewelacja!!! Wygląd? To miss wśród laptopów Dołączona grafika !

Polecam każdemu niezdecydowanemu. Na początku chciałam ten czekoladowy, ale Sprzedawca (mężczyzna Dołączona grafika ) doradził mi, że biały jest o wiele ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...