Skocz do zawartości
ADIOo

Jaka antena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuje aby ktos mi doradził jaką antene kupic do odbioru hot spotów do okola mojego mieszkania.
Mieszkam na 9 piętrze ze zwyklego wifi co wygląda jak pendrive odbieram jakies sygnały zabezpieczonych sieci i sygnał fun spota z orange (bardzo słaby sygnał który czase zanika). Aktualnie poszukuje jakiejs anteny aby powiekszyc zasieg odbieranych fun spotów i hot spotów.
Z tego co wyczytałem to anteny panelowe średnio się nadają bo ich zasieg nie obejmuje 360 stopni do okola mojego mieszkania tylko musiał bym już nakierowywać na nadajniki.

Co myślicie o tej antenie? : Link
mogl bym ja np postawić na parapecie przy oknie.

Dobra by była też jakaś taka antena którą mogł bym już bezpośrednio podłączyć poprzez USB 3.0 do komputera aby nie kupować jeszcze karty Dołączona grafika

Prosze o jakieś porady
 

 

Edit:
moje aktualne wifi: Link

Edytowane przez ADIOo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta antena to A - na 5Ghz. (ty korzystasz z pasma 2.4Ghz)

 

nie istnieje coś takiego jak antena na USB - co najwyżej karta sieciowa ze zintegrowaną anteną.

 

Pozatym anteny dookólne mają marny zysk - wliczając straty jakie będziesz miał na 2-3 metrowym kablu antenowym - wyjdziesz praktycznie na 0.

 

jak już brać antenę to tylko jakiś panel i nakierować na źródło sygnału.

 

 

wywal na razie tą swoją kartę na kablu USB za okno i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Panel za oknem + jak najkrótszy przewód i AP i skrętką lan do kompa.

 

Lub cały Antena box czyli antena i Router z wisp ( były ostanio na lolegro po 40zł z demontażu sieci na Sparklanie WAR54GS i mikropasku ) 

Dobrze by AP/APC miał regulacje parametru ACK... przy długich linkach pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...