Skocz do zawartości
xZdzislawx

Brak dźwięku przez mini-jack w Realtek ALC1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z dźwiękiem na płycie głównej Asus P6T. Podłączając słuchawki (sprawne na 100%) do gniazda z tyłu nie ma dźwięku (z małym wyjątkiem, o którym za chwilę). W panelu sterowania (i tam ustawienia dźwięku) mam 3 dostępne "działające" urządzenia: AMD HDMI Output (od karty graf), Cyfrowe urządzenie audio (HDMI), Cyfrowe urządzenie audio (S/PDIF). Opcja Głośniki jest ukazana jako "Nie podłączone".

Jak widać problem jest taki, że nie wykrywa podłączonych głośników słuchawek z jednym wyjątkiem! Otóż po instalacji sterowników (robiłem to kilkukrotnie, używając sterów ze strony producenta oraz najnowszych realtek) dźwięk w systemie się pojawia, a słuchawki są normalnie wykrywane! Niestety tylko przez tą chwilę po instalacji sterowników... Po zrestartowaniu komputera znów nie odczytuje tego, że podłączyłem słuchawki...

 

W czym leży problem? Bez dodatkowych sterowników słuchawek nie czyta, po instalacji sterów słuchawki są gotowe do użycia tylko do czasu zrestartowania komputera, po restarcie pomimo zainstalowanych sterów słuchawki znowu nie są aktywne. W BIOS-ie jest jakaś opcja związana z wyjściami HDMI i S/PDIF, a mi chodzi o tą zwykłą - z mini jackiem.

W menadżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników jakby co Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez xZdzislawx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Udało mi się naprawić! :-)

 

Zacząłem od tego, że chyba zresetowałem BIOS. (mętlik w głowie)

 

Zainstalowałem sterowniki, dźwięk zaczął działać (i normalnie po restarcie by przestał), zrestartowałem komputer i wszedłem do BIOS-u, tam zmieniłem z HD Audio na AC97 (screen nr. 4). Teraz po włączeniu dźwięk normalnie działa.

Co dziwne, z tego co rozumiem, jest to opcja "Front Panel", a ja słuchawki podpinam z tyłu komputera.

 

Najważniejsze, że działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...