Skocz do zawartości
przemyslawz

Priorytety napięć dla MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam



Potrzebuje fachowej wiedzy na temat istotności napięć 3,3V 5V i 12V dla płyty głównej. Aktualnie mówi się że obecne płyty główne potrzebują mocnej lini 12V.

Ja potrzebuje się dowiedzieć jakie napięcia są najistotniejsze dla płyty pod proc Intel Pentium 4 (S478, chipset Intel, 4 kości pamięci DDR1, AGP).

Czy tu ważne były napięcia 3,3 i 5 które w obecnych zasilaczach są coraz słabsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do płyty jest wtyczka 4pin.

Zasilacz mam 400W. Ale komp jest tak rozbudowany że 400W nie daje mi rady. Potrzebuje kupić 600-ke. A z tego co widzę niektóre zasilacze mają jeszcze mocną linie 3,3 i 5. Inne już nie. Zastanawiam się który wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się pełna specyfikacja komputera, za niskie napięcia mogą wynikać także ze starości obecnego zasilacza (zużycia jak zwał tak zwał) także niewystarczające 400W może być pozorne

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa że zanim zacząłem się zastanawiać nad zmianą zasiłki, zmierzyłem napięcia. Na necie jest 1000stron o prawidłowych wartościach. Nie pamiętach dokładnie, ale 5V było idealne. 3,3 i 12 pracowało w dolnym akceptowalnym poziomie.

Wystarczy ze włącze jakąś grę a wówczas Asus PC Probe mnie straszy. Napięcia skakają do 3,1V oraz 12,3V. 

Dodam jeszcze że, komp wcale nie kręcony.

Więc mam taką fantazję by zmienic ten zasilacz i mieć spokój.

Jeśli ktoś jeszcze by udzielił sie na pytanie postawione w pierwszym poście....

I jeszcze...

Czy karta graficzna AGP (jeśli zmienie na lepszą) pociągnie 3,3V czy 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daj konkrety bo na razie wychodzi, że...

 ... termin konkrety jest w ogóle nie zrozumiały dla autora tematu.

 

To czy karta na agp pociągnie papu z 3,3&5V czy 12V zależy od karty. Karty bez molexa będą większość prądu pobierać z 3,3&5V, te z molexem, jak np. GF6600GT z linii 12V

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak AragornPL

Napięcia mierzyłem miernikiem. Tylko podczas grania nie mierzyłem miernikiem-bo nie wygodnie.

 

Wogóle to dziękuje wszystkim tym którzy chcieli pomóc.

Trochę mi sie rozjaśniło w temacie.

Może temat przyda się też komuś z odwiedzających, bo w sumie nie mogłem znależć nigdzie w necie na ten temat info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej wierz miernikom z MB... daleko zajedziesz... a 2 to tolerancja napiec jest + -5%... wiec probe pokazuje bzdury totoalne dla 3.3V --- bo nie zmierzyłeś a dałeś wiare programowi..

4.75 do 5.25V  11.6 do 12.6V  3.15V do 3.45V.  I nawet jeśli masz 12.3V to jest to całkowicie normalne napięcie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...