Skocz do zawartości
BingoStar

Komputer dla mojego Taty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję złożyć komputer dla mojego Taty. Chciałbym zmieścić się w kwocie 1000-1100zł. Najlepszym wyborem będzie procesor z APU, lecz nie wiem jaką platformę wybrać. Czy AMD, czy INTEL? Jest tyle modeli procesorów, że już się pogubiłem od czytania ich testów. Komputer ma służyć głównie do przeglądania internetu, filmów, pracy z tekstem, więc nic wymagającego, ale chciałbym żeby ten zestaw jednak posłużył trochę mojemu ojcu. To co odrazu od kosztów odchodzi to obudowa, bo w starym kompie była około roku temu wymieniana, więc nie ma potrzeby kupowania nowej, tak samo jak mysz, klawiatura czy monitor. Dysk twardy też nie musi być pojemny. Wydaje mi się ze 320gb to i tak za dużo jak dla mojego ojca. Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam musisz zdecydować. Moim zdaniem właśnie SSD da odczuwalną różnicę od razu.

Jeżeli jednak procesor, to tu nie jest za wesoło. Tzn. jest G3420 sroższy o jakieś 20 zł pewnie i to by było na tyle. Dalej są już i3, droższe o ponad 200 zł, jednak nie dające dwukrotnego wzrostu wydajności. Taki i3-4330. Niby ma mocniejszą kartę graficzną, wyższy tak, HT i np. Quick Sync, ale to wszystko teraz nie będzie odczuwalne w opisanych zastosowaniach.

 

Masz w sumie dwie opcje - brać proponowany wyżej zestaw z SSD (i ewentualną dopłatą do G3420), lub zrezygnować z SSD i pójść w i3-4330 oraz może inną płytę główną, bo budżet pozowli - w sensie liczby portów, chipsetu itd., powinno starczyć na taką za ok. 250 zł np. MSI G43, lub Asrock/Gigabyte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD odpada zdecydowanie, zwyczajnie nie jest potrzebny taki dysk mojemu ojcu. Zapewne ogarne jakaś 250 3,5". Proponujecie procesory Intela, a AMD? są zdecydowanie tańsze. Najważniejsze zeby komputer radzil sobie z FullHD i codzienna pracą i dotrwal tych paru lat bez wymiane podzespolow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy procesor od Pentium G do worda, neta i filmów ? Jaki? i5 to gruba przesada, i3 to jest pentium z HT, które wiele nie da w takim zastosowaniu. Dysk SSD da dużego kopa i sprzęt będzie dłużej "żywy". HDD zaśmiecisz, kilka porogramów w autostarcie, RAM się zapcha i całość chodzi jak muł. SSD da o wiele większy wzrost wydajności niż procesor, nawet i7 do takiego zastosowania nic nie wniesie. Z FullHD poradzi sobie nawet stary Celeron G540.

 

Zaproponowany zestaw przez Yogi311 jest bardzo dobry, osobiście zmieniłbym na tańszy 300W zasilacz i tyle. Jak chcesz jeszcze taniej to można wziąć SSD Goodram C50 120GB lub Kingston v300 120GB.

 

http://www.morele.net/inventory/info/trLOuQ/

Razem: 890zł

 

o HDD nawet bym nie myślał. Mamy 2014 rok a nie 2000.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...