Skocz do zawartości
NikosX

Procesor w spoczynku obciążony w ~ 50%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu spotykam się z problemem wysokiego zużycia CPU, co przeszkadza mi w pracy czy rozrywce na komputerze. Zauważyłem, że często najbardziej obciążającym procesem jest TrustedInstaller.exe (po włączeniu komputera przez dobre 10 minut 50% zużycia procesora, a ja nawet nie ruszam myszką... -.-), później często proces svchost.exe (netsvcs) góruje nad innymi procesami. Nie wiem też dlaczego, ale komunikatory głosowe mają zabójcze zapotrzebowanie na moc obliczeniową (skype - około 30 - 35% mocy procesora, odinstalowałem i zainstalowałem TS3 i jest podobnie - 15% - 20% mocy... ) Nie wiem też dlaczego, ale często kiedy procesor jest obciążony TrustedInstaller.exe bądź svchost'em do poboru mocy obliczeniowej przyłącza się mój antywirus - Microsoft Security Essentials... Nie wiem co mam robić... Sterowniki wgrane najnowsze programem Driver Booster, komp przeskanowany antywirusem (nic nie wykrył), przeczyszczony CCleanerem i skanowany AdwCleanerem (usunąłem pozycje znalezione, restart i nadal to samo...) 

System: Windows 7, 32bit
Proc: Intel Pentium Dual E2180 2.0Ghz

Ram: 2gb
Reszta chyba nieistotna...

Tutaj logi:
http://wklej.org/id/1227824/ - GMER
http://wklej.org/id/1227829/ - OTL

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro obciążenie proca 50% to pewnikiem jeden wątek obciąża jedno jajko proca do granic możliwości. Sprawdź w googlach co sobie zainstalowałeś i odinstaluj, albo chociaż każ się nie uruchamiać przy starcie. Głównym podejrzanym dla mnie jest ten trusted installer, do logów nie zaglądałem.

 

Komunikatory są coraz bardziej rozbudowane (powiedziałbym zbyt-rozbudowane) i "piękniejsze" (wszędobylska półprzezroczystość), to się nie dziw, że 2 jajka po 2GHz i 2 giga zaczyna być powoli za mało... to już telefony zaczynają mieć więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też dlaczego, ale komunikatory głosowe mają zabójcze zapotrzebowanie na moc obliczeniową (skype - około 30 - 35% mocy procesora

Bo są kiepsko napisane.

 

Co do ThrustedInstaller, czy masz Windows Update na auto? Jeżeli tak, wyłącz je testowo i jeżeli to rozwiąże problem, bedziemy myśleć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Wiedziałem, że o czymś zapomniałem w #1 poście... Zanim jeszcze napisałem tutaj to właśnie sprawdzałem i trustedinstaller.exe i svchost.exe (netsvcs) i wyłączyłem automatyczną aktualizacje - jest off, a proces trusted installer nadal występuje. Co do svchost to jest to kilka usług które są istotne w systemie, więc się tym nie bawiłem... Bo po prostu nie wiem co wyłączyć. Co do komunikatorów, ja rozumiem, że one są rozbudowywane, że jest w nich coraz więcej wodotrysków, ale bez przesady... Skype się załącza i co? Nic nie robie, a zużycie proca wysokie jak cholera... Rozumiem pobór ramu, ale pobór mocy obliczeniowej?! Jeszcze w takich ilościach? Minimalne dla skype'a:

 

 

 

Procesor Co najmniej 1 GHz Pamięć RAM Co najmniej 256 MB

Więc owszem sporo, ale przecież tyle bd potrzebne w warunkach stresowych, a nie w idlu...

A co do Teamspeak'a 3 to tym bardziej absurd... 15% - 20% mocy obliczeniowej? Minimalne dla TS'a
 

 

 

  • Intel Pentium III, AMD Athlon XP, or any newer CPU (recommended: 800 MHz or faster)
  • 128 MB of system memory (recommended: 512 MB or more)

Więc sądze, że mój procesor jest o lata świetlny za Intel Pentium III i jest to niemożliwe, żeby w normalnych warunkach zżerał tyle mocy obliczeniowej...


Edit: Dziwne, ale po włączeniu komputera po raz 3 dziś wszystko działa normalnie... Nie ma w procesach trusted installer, svchost nie żre nawet 1% mocy obliczeniowej, komunikatory głosowe też trzymają się w ryzach do 10%... Wcześniej kompute zachowywał się tak jak pisałem wyżej... Czy jest możliwe, że przez tylko skanowanie przez OTL i GMER się coś poprawiło? Może mi się coś "kończy" w kompie? Dysk, procek, zasilacz? Dołącze jeszcze screena z wcześniejszego zużycia procesora i teraźniejszego.

 

Wcześniejszy:

Dołączona grafika
Teraźniejszy:

Dołączona grafika

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalował, bo są wyłączone... -.- Wyłączyłem je wczoraj w nocy... Dodatkowo nic nie było na pewno instalowane, bo miałem nastawione aby informował mnie o aktualizacjach i sam pozwolił mi wybrać które ma ściągnąć i zainstalować... Po za tym i tak nadal jest coś nie w porządku z tym moim procem, ale już trudno... Teraz łapie go na 2 - 5sekund przy odpalaniu jakichkolwiek programów, nawet otwierając nową kartę w chromie mam freeza dźwiękowego i video na kilka sekund... Ale wole już to niż non stop obciążenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...