Skocz do zawartości
NikosX

Części na mocny zestaw 2000 - 2300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić mój wysłużony zestaw na coś mocniejszego. Sprawdzałem zestawy komputerowe na Państwa stronie i mówiąc szczerze nie za bardzo mi to pasuje.. Dołączona grafika Dlatego serdecznie proszę o pomoc w poskładaniu czegoś korzystnego dla mnie. Po podaniu specyfikacji opiszę co chciałbym zmienić w swoim PC.
 

Typ procesora: DualCore Intel Pentium E2180, 2066 MHz (10 x 207) [tak, jest kręcony o te 70Mhz... Więcej temp nie pozwala]
Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-P31-DS3L  (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Pamięć fizyczna: 2048 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Karta wideo: NVIDIA GeForce GTS 450  (1024 MB)
Dysk fizyczny: ST3250310AS ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Zasilacz: Logic 500W [tak, tak wiem byłem młody i głupi]

Po pierwsze chciałbym wydajny procesor, bo praca i rozrywka na tym to prawdziwa katorga i tu pierwsze "ale" - chciałbym żeby to było coś z rodziny i (najlepiej i5) z literką K na końcu - czyli żebym mógł go kręcić.
Drugi wymóg to jakiś dysk ssd o pojemności 120gb (może być więcej o ile budżet pozwoli)
Po trzecie, nie musze mieć nowego dysku HDD uważam że moje 250GB mi starcza (chyba że budżet pozwoli)
Po czwarte rodzi się pytanie, czy wymieniać moją kartę graficzną czy może pójść w przyszłości w SLI? (sam wybrałem wariat SLI składając teoretycznie mojego PC - wydaje mi się bardziej korzystny w stosunku moc/cena).

Tutaj załączam to co ja poskładałem. Proszę o jakieś sugestie i propozycje innych zestawów.
 
 
Maksymalnie dysponuje kwotą do 2500zł, jednakże wolałbym nie przekraczać przedziałów podanych wyżej, tj 2000zł - 2300zł.

Dziękuje i pozdrawiam!
 
Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Plextor M5S 128GB - 349,00

2.Intel Core i5 4670K -  859,00

3.Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz - 312,00

4.ASRock Z87M Extreme4 - 425,00

5.SilentiumPC Brutus M23 - 139,00

 

 

Do płyty głównej Z87 extreme4 można by było dołożyć. Kartę aktualną sprzedać i dokupić gtx 760. 

Edytowane przez neforus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi.  Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym zapytać o coś tańszego (mój budżet trochę zmalał, albowiem stwierdziłem, że nie ma sensu brać takiego zestawu pod monitor jaki aktualnie posiadam - Belinea 1705 G1 [max. 1280x1024]) Zrezygnowałem z overclokingu procesora, wybrałem tańsze mobo, przebolałem mniejszy ssd i wyszło mi coś takiego:
 
Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570 - 709,01 PLN
 
Płyta główna MSI B85M-G43 Intel B87 LGA 1150 mATX - (B85M-G43) - 255,00 PLN
 
Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083) - 230,00 PLN
 
Pamięć Avexir Core White LED DDR3-1600 CL9 - 8 GB (AVD3U16000904G-2CIW) - 265,00 PLN
 
Dysk SSD Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) - 209,00 PLN
 
Łącznie wyszło 1668,01 PLN.
 
Kompa mam zamiar głownie używać do multimediów (filmy, internety itp.), do gier (MMO, FPSy, RPGi) oraz do sporadycznego renderowania filmów, obróbki graficznej/filmowej (nie zawodowo)
 
Do tego jakaś buda która by była cicha i przewiewna, prosta i żeby napęd dvd był zakryty (przeżyje bez zakrycia napędu o ile buda na prawdę będzie tego warta) Co do osobistych odczuć estetycznych NIE podoba mi się Zalman Z3, Z9, a Brutus'a M23 jakoś bym przeżył. Urzekła mnie Obudowa Fractal Disign Difine R4, lecz jej cena jest nie na moją kieszeń, jeszcze ze dwa dni temu na morelach jego mniejsza brat Fractal Disign Difine Mini stał za 310zł co z wielkim bólem serca byłbym w stanie dać. Dlatego prosiłbym o poszukanie czegoś w podobnej stylistyce, z dobrym chłodzeniem i mniejszą ceną. Sam coś szukałem, ale ciężko jest mi coś znaleźć cichego, ładnego i przewiewnego. NZXT H230 jest cicha, całkiem prosta, cena też jest niższa, ale obudowa się grzeje; Antec One - całkiem fajny, ale meshowy przód; CM Silencio 550, ładny, elegancki, cichy, cena niższa niż Fractal, ale buda grzeje się. Więc prosiłbym  o coś prostego i eleganckiego - tak jak Fractal Define, taniego i przewiewnego jak Brutus M23. O ile to w ogóle możliwe Dołączona grafika

Chciałbym sprzedać te moje komponenty (Procek + Ram + Płyta + Graficzna + Zasilacz + Monitor) i dostać za nie myśle tak 400 - 500zł. Możliwe? 
Dlaczego zasilacz 600W? Bo właśnie za pieniądze ze sprzedaży mam zamiar kupić jakąś karte może GTX 760/GTX 760 OC, albo coś z Radeona? Może R9 270 Gaming? Co bedzie tutaj bardziej wydajne?
 
Co do MOBO to może jeszcze coś tańszego niż ten MSI B85M-G43? Da się zaoszczędzić? Nie potrzebuje płyty z crossfire skoro biore nową karte... Czym róźnią się te 3 płyty? Chipsetem, ilością obsługiwanego ramu, brak obsługi Crossfire, mniej wejść PCI-E?? MSI H81M-P33 jest chyba wystarczająca, ale chyba nie wspiera Haswella (niekompatybilny chipset?) kolejna podobna B85M-P33 i jeszcze jedna MSI B85M-E33. Wszystkie prawie takie same, a cena różna. Jedynie na czym mi zależy w płycie, to żeby była kompatybilna z resztą i żeby szło z niej wyprowadzić USB 3.0 na przód.
 
Do tego wszystkiego przydałoby się teraz dostać jakiś monitor. Wybrałem BenQ GW2255 z polecanych monitorów na styczeń. Wybrałem go ze względu ceny. Jeśli jednak znajdzie się coś lepszego o np 100zł droższego to idzie pomyśleć. Monitor raczej większy niż 22 cale nie zmieści się na biurko. Więc coś do 22 cali.

Podsumowując mamy 1670 zł - 400zł do 500zł za sprzedanie części + 950zł za kartę + jakaś buda za 150zł do 250zł +  ok 400zł za ten monitor co daje nam łącznie 2670zł do  2870zł co jestem w stanie dać za zestaw z nową kartą i nowym monitorem.

Proszę o jakieś podpowiedzi, rady, zmiany. Dziękuje i pozdrawiam! Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Pamięć Team Group  Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01 289,00
2 Procesor Intel  Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570 712,00
3 Płyta główna Gigabyte  GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H 253,00
4 Dysk SSD Kingston  60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) (SV300S37A/60G) 209,00
5 Zasilacz Corsair  VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU 145,00
6 Obudowa SilentiumPC  Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) 205,00
7 Karta graficzna Gigabyte  Radeon R9 270OC 2GB GV-R927OC-2GD 659,01
8 Monitor LED BenQ  GW2255 9H.LA2LB.QPE 386,04
9 Lite-On  iHAS122-04 60,00
 
Suma 2918,05
 
Przewiewna obudowa w bardzo dobrej relacji cena/jakość. Co do ceny - jak jest za duża to szedłbym tutaj w 4gb ramu na początek a potem dokupić ewentualnie 2 kość ponieważ płyty moim zdaniem nie opłaca się kupować tańszej. Nie widzę czy wymagana jest nagrywarka więc -60 złoty i już mieścimy się w budżecie. Co do monitora to się nie wypowiem ponieważ nie posiadam wielkiej wiedzy na ten temat. W takiej cenie ewentualnie można by było kupić 760 tylko że kosztem procesora, a czy warto to zależy lecz jeżeli komputer nie będzie tylko do gier to moim zdaniem lepiej kupić lepszy procesor i grafikę która i tak sobie poradzi w wyżej wymienionych grach. 
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Dołączona grafika

 

Co do budy, to widziałem ją wcześniej i był to mój pierwszy wybór przed Fractalem. Wiem, że buda przewiewna, pojemna, ma kontrolę obrotową wiatraków, zaślepki na porty, dobry stosunek jakość/cena,tylko osobiście irytuje mnie meshowy przód i ten port u góry do szybkiego wpinania dysków (zbędne dla mnie). Od biedy jak już wyżej z resztą pisałem, wezmę tego Brutus'a M23 (obecnie na morelach nie jest dostępny, ale jak był to był za 169zł) zamiast Gladiusa M40, bo Brutus - jak dla mnie jest ładniejszy, równie przewiewny, nie ma meshu na przodzie (dla mnie +), jest tańszy. Jedynie brak mu zaślepek na porty usb i stacji dokującej... Z resztą, wezmę co będzie dostępne na morelach... Tak ogólnie to jest wielka różnica między Gladiusem M40, a Brutusem M23? Nie patrząc na estetykę? Jest warta dołożenia tego 50zyla?

 

Zestaw ogólnie spełnia moje oczekiwania, w sumie świetny pomysł z tym ramem, lecz pozostaje jedno "ale"... Nie jestem przekonany co do zasilacza... 450W pociągnie to wszystko? Proc nie jest prądożerny, ale w/w karta po OC żre około 300W w stesie. Do tego dochodzi reszta komponentów zestawu, więc mam lekkie wątpliwości.

Prosiłbym jeszcze jakiegoś eksperta, o potwierdzenie, że ten monitor jest przyzwoity, lub polecenie mi jakiegoś innego w podobnej cenie Dołączona grafika

Pozdrawiam!

 

______________________________________________________________

Edit: Co do karty, to nie lepiej wziąć GeForca GTX 660 2GB w wersji OC też od Gigabyte? Osiągi podobne, wręcz takie same - skaczące o max 6FPS'ów w zależności od gry. Dlaczego pytam? Bo do GeForca na morelach dodają kod na Assassin'a IV - może da się go jakoś spieniężyć?

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, lecz pozostaje jedno "ale"... Nie jestem przekonany co do zasilacza... 450W pociągnie to wszystko? Proc nie jest prądożerny, ale w/w karta po OC żre około 300W w stesie. Do tego dochodzi reszta komponentów zestawu, więc mam lekkie wątpliwości.

 

Cała platforma z dodatkowo podkręconym CPU i GPU weźmie max 300W wiec spokojnie zasilacz wystarczy. Ma on 408W max. obciążenia na lini +12V.

 

Co do kart to rzeczywiście mają one praktycznie identyczną wydajność więc bierz, tą która bardziej cenowo się opłaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wierzę na słowo :)

 

Dzięki wielkie za pomoc, co do monitora to się nie mogę zdecydować. Widzę różne opinie i sam już nie wiem w co wierzyć. Często na forach pojawia się problem jakiegoś dziwnego połysku/mgły na matrycy. Proszę o jakieś polecenie monitora do 400zł, bo w polecanych na styczeń nic nie potrafię znaleźć. Chyba, że podpiąć ten zestaw pod jakiś telewizor? Tylko ten zakup to dopiero za kilka miesięcy i byłbym póki co pracować na tym moim starym monitorku...

 

Co do karty graficznej to też nie jestem zdecydowany, bo z jednej strony fajnie jest wziąć GeForca G660 z Assassinem, tylko teraz pytanie czy go sprzedam...(bo to nie wersja w pudełku, tylko kod do pobrania. Sam w niego nie będę grał, bo nie grałem w ani jednego Assassina i raczej nie mam zamiaru) Z drugiej strony fajnie jest wziąć Radeona, bo płyta, którą podał kolega neforus posiada obsługę crossfire, co może się przydać za kilka, kilkanaście lat... ;)

 

Proszę o rady!!! Czym więcej czytam/oglądam recenzji tym większy mam mętlik w głowie. Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Klaus twierdzisz, że się nie przyda? Minie trochę lat, karta popracuje trochę i straci na wydajności w stosunku do nowych kart! W tym momencie to chyba będzie lepiej wziąć drugą taką samą (po kilku latach będzie to wydatek pewnie koło 350 złotych za tę kartę) i połączyć ją w crossfire, niż kupić nową za powiedzmy 700 złotych... Wydajność będzie pewnie porównywalna, jedynie zużycie prądu lekko wzrośnie.

 

Jeśli się mylę, to proszę poprawcie mnie, bo ekspertem nie jestem i w tych kwestiach mogę się mylić, ale takie moje zdanie. Jeszcze jakbyś Klaus może coś więcej napisał na ten temat, rozwinął co miałeś na myśli to pewnie przyznałbym Ci rację! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojdzmy krok dalej... Nikosx pytanie do Ciebie w takim razie. Co lepsze 2x4870x2 (quad cfx) przy czym jedna karta=2gpu to ~280W,  czy jeden r9270/gtx660 ~150W. Mysle ze wyrazilem sie dosc jasno

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie 2 kart ma swoje plusy i minusy. Za kilka lat (2-3) ta karta będzie chodziła po 250zł i bardziej opłaci się ją sprzedać i kupić coś zupełnie nowego. Ten rynek nie stoi w miejscu i przez taki okres czasu wyjdą już co najmniej 2 generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF z tych kart jest nieopłacane teraz, tym bardziej za kilka lat. Mnóstwo ciepła, wyższe wymagania wobec zasilacza, płyty głównej. Sensowne CF wymaga płyty zdolnej pracować w trybie x8+x8. W tańszych płytach drugie pcie x16 jest złączem x4.

 

Multi gpu wymaga dobrego wsparcia producentów gier, sterowników. Nikt specjalnie nie zaprząta sobie głowy kartami starszymi o dwie generacje.

 

Ciekawostka, szukam ostatnio sterowników dla mojego zintegrowanego gpu pod Windows 8.1, nie ma. Na stronie AMD wsparcie dla tego sprzętu jest tylko do siódemki.

 

Czytam to forum od lat, wielu kupowało sprzęt (zasilacze, płyty) pod SLI/CF. Tylko ułamek z nich dokończyło dzieło multi gpu.

Dochodzi też to, że karty po czasie utrzymują b. wysokie ceny. Za 3 lata r9 270 będą dostępne tylko używki, powyjmowane z piekarników, sprzedawane jako "nigdy niepodkręcane, 100% sprawne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie. Już się nic nie odzywam, bo widzę, że tylko na głupiego wychodzę xD

Wychodzi na to, że problem karty mamy już z głowy - skoro mogę wziąć i jedną i drugą w podobnej cenie, i jedna i druga mają podobne osiągi, to wiadomo, że lepiej wziąć tą do której dają kod do Assassina.

Pozostaje jeszcze kwestia tego nieszczęsnego monitora.... (wiem, strasznie męczę ten wątek...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co może lepiej poczekać i dołożyć? Zawsze mogę jeszcze pracować na starym monitorze. Tak w ogóle to pytałem wcześniej o podłączenie kompa pod TV, a nie pod monitor... To dobry pomysł? Jak to się przekłada na jakość pracy, na gry, no i na komfort? Mam mętlik w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma większy rozmiar pojedynczego piksela więc jak będziesz siedział blisko (coś pisał w wordzie itp) to będzie to niekomfortowe. Do rozrywki jest jak najbardziej ok. Dodatkowo jak masz TV to musisz siedzieć te 2-3m od niego bo z ww. powodu będziesz czuł dyskomfort.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Mój pokój ma z 3-4m szerokości, więc nie wiem czy ma sens podłączać PC do TV - telewizor bd na przeciwległej ścianie do mojej kanapy, więc dodatkowo muszę sobie odliczyć długość kanapy i odległość telewizora od ściany, więc może być licho. Po drugie od kanapy do komputera mam z 2m długości, więc musiałbym raczej dokupić bezprzewodowy sprzęt... Po 3 nie mam stolika w pokoju, więc nie mam nawet gdzie położyć tego niedoszłego bezprzewodowego gryzonia jak i klawiaturę... Jedynie przy biurku, a biurko jest prostopadle postawione do ściany na której miałby być TV - musiałbym cały czas skręcony pod kątem 90 stopni, więc to nie ma chyba sensu.

 

Przepraszam, że zrobiłem trochę offtopu, nie pomyślałem o tych wszystkich kwestiach przed napisaniem wcześniejszego posta... Dołączona grafika

 

Wracamy do początku i proszę o jakiś monitor. Może popatrzeć na używki? Jak jest taki ogromny przeskok między VA'kami a IPS'ami to od biedy można liczyć do 600zł za monitor, ale nic więcej... Budżet i już jest naciągnięty... Dacie Panowie propozycje to pomyślę sam co z tym monitorem, poskładam zestaw w oparciu o rady kolegi neforus i nie będę Was już więcej męczył. I tak Was podziwiam, że jesteście dla mnie tacy wyrozumiali. Pozdrawiam! Dołączona grafika

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest forum dyskusyjne żeby dyskutować.Niektórzy tego nie rozumieją i wolą hejtować lub minusować zamiast się wypowiedzieć. Taki jest internet, co zrobić Dołączona grafika
 
Co do monitora do 600zł to polecam LG 23EA63V-P. Ostatnio właśnie kumpel składał zestaw i dosyć długo szukaliśmy dobrego monitora i chyba ten jest idealny (pod pewnymi względami) do tej kwoty. Masz te 23cale na matrycy AH-IPS. Na żywo robi bardzo dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przyoszczędzić to 21,5"

http://www.morele.net/monitor-led-lg-22ea53vq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-21-5-led-fhd-5ms-5mln-1-dvi-hdmi-ah-ips-568592/

bądź też jego odświeżona wersja

http://www.morele.net/monitor-led-lg-22ea63v-22ea63v-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-21-5-ips-fhd-5ms-10mln-1-hdmi-dvi-d-sub-591930/

 

W sumie nie wiem czy różnią się czymś więcej niż troszkę zmienioną stylistyką i cieńszą ramką w drugim, ale prawdopodobnie różnic w obrazie nie ma. Znajomy niedawno kupił ten pierwszy i jak na razie jest bardzo zadowolony. Podobnie 23" od Bonusso, zapewne jedno i to samo, za wyjątkiem rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki raz jeszcze. Wezmę w późniejszym czasie jeden z tych monitorków Dołączona grafika Pomierzę dokładnie to może i 23 cale mi się zmieszczą... Dołączona grafika Póki co popracuje na starym a poskładam ten zestaw o którym pisałem. Dziękuje w szczególności użytkownikowi Bonusso3 i Mimaaacz, dostaniecie podziękowania w postaci zielonej strzałeczki po północy (dziś limit wykorzystany).

 

Obiecałem, że już nie będę męczył, ale tak przeglądając morele nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie... Nie lepiej dopłacić kilka złotych i dostać to: 

Dysk SSD A-Data Adata SP900 64GB SATA3 MLC read/write, 550/505MBs 85K IOPS 3,5'' bracket (ASP900S3-64GM-C) -> 216,61zł

zamiast tego: 

Dysk SSD Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) (SV300S37A/60G) -> 209,00zł

 

Dopłacę 7,61zł i mam dysk z szybszym o 100MB/s odczytem i o 55MB/s zapisem. Dodatkowo mam 4GB więcej... Co o tym myślicie? Można ufać firmie A-Data, czy lepiej pozostać przy sprawdzonym Kingstonie?

Edit: Panowie, ja już głupieje, właśnie czytam opinie tych LG i dzieje się to samo co w przypadku tego BenQ - jedne opinie pozytywne, drugie negatywne. Proszę choćby tu http://www.ceneo.pl/23565038#tab=reviews_scroll i co ja mam zrobić?!

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się czyta opinie ludzi którzy za 600zł chcą mieć wszystko to się nie dziw ;)

 

W SSD nie tyle prędkość jest ważna co IOPS (operacje na sekunde), w dodatku te realne a nie to co na kartonie jest napisane. Na portalu jest test SSD (tylko że 128GB wersji) obu dysków i możesz sobie zobaczyć wydajność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO powinieneś być zadowolony niezależnie czy weźmiesz LG 22/23ea63V czy nawet tego BenQ, oczywiście jeśli nie trafisz na lipny egzemplarz. Tak czy siak są to budżetówki i nie ma co wymagać cudów, a lipny egzemplarz może się trafić w każdym modelu, nawet za parę tysięcy. Akurat w LG problem z chybotliwą podstawką jest powszechnie znany, więc to jest niewątpliwa wada, zwłaszcza jeśli masz nie do końca stabilne biurko itp.

 

Co do SSD, osobiście brałbym Kingstona. W ogóle jestem raczej zdania, że wybierając cokolwiek spośród 2 produktów w podobnej cenie lepiej jest brać produkt popularniejszy. Zawsze łatwiej potem znaleźć kogoś kto pomoże przy konfiguracji, zdiagnozować ewentualny problem itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki ponownie. Wezmę Kingstona, większa ilość operacji na sekundę, no i jest popularniejszy. Znów dzięki Wam przejrzałem na oczy. Dołączona grafika

 

Co do monitora, to jeszcze pomyśle, pomierzę, może znajdę gdzieś te monitory na wystawach sklepowych to zobaczę jakość obrazu. LG ma lepszą matrycę, ale po prostu nie mam wystarczających środków na zakup. Także albo dozbieram, albo wezmę tego BenQ. W sumie Bonusso trochę mnie uspokoiłeś. Nie można mieć wszystkiego w nisko budżetówce... A po drugie myślę, że to co ludzie wypisują w tych opiniach nie będzie dla mnie widoczne gołym okiem. Oglądałem recenzje tego LG i na żadnej nie widziałem żeby monitor smużył (5ms to niby dużo? Ja mam 8ms i żyje do tej pory Dołączona grafika), nie widziałem też, żeby był nierówno podświetlony, nie było jakiś artefaktów. Jedynie to rzeczywiście monitor jest chwiejny, ale to nie powinno być jakimś wielkim problemem.

Ok. Wiem już praktycznie wszystko co chciałem wiedzieć. Dzięki WIELKIE, tak jak obiecałem dostaniecie po plusie Dołączona grafika Póki co kończę temat, ale jeśli coś mi się przypomni, to na pewno się odezwę! 

Pozdrawiam! Dołączona grafika

Edit: Tak od biedy, jak by mi się odwidziało, to zmieszczę ten cały zestaw w Fractal Disign Define mini, nie? Ona jest standardowej wielkości, tylko ma mniej miejsc na karty rozszerzeń, prawda? ;)

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mieści tylko microATX, nie dziwię się, że się poplątałeś xD Ogólnie biorę tą -> Gigabyte  GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX  Więc nie powinno być problemu tak mi się wydaje... Jedynie to chodzi mi o miejsce na karty rozszerzeń, ale po co mi ich aż 5 jak starczą 2 - grafika i chłodzenie niereferencyjne do niej. Dobrze myślę? Czy coś jeszcze nam dochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic więcej wkładać nie będę Dołączona grafika Skoro będzie ok to niewykluczone, że jednak mimo ceny wezmę tę budę. Fractal Disign Difine jest cudny, a wersja mini to i tak naprawdę i tak midi-tower i ta sama obudowa tylko, że ma 5 slotów zamiast 8... Po co komu 8 miejsc na karty rozszerzeń? O.o Jedyna różnica to chyba wielkość budy, ciężar, więcej portów usb, ilość miejsca na dyski i długość obsługiwanych kart graficznych (really? ktoś potrzebuje 43cm na kartę graficzną? Ktoś potrzebuje 8 miejsc na dyski twarde? Chyba na serwer Dołączona grafika)

 

Ostatnie pytanie. Byłaby możliwość zamontowania tego regulatora obrotów który jest w zestawie na przód obudowy? Mam na myśli wsadzenie go do drugiego gniazda 5.25'' pod moją nagrywarką. Myślałem, że można użyć przejściówki na 3.5'', ale defaultowo regulator ma być montowany do tyłu na śledziach... Po drugie zastanawiam się, czy mi kabla na to starczy Dołączona grafika

 

Dobra, to wszystko, dzięki piękne Dołączona grafika

Edytowane przez NikosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...