Skocz do zawartości
kokokodzik

Instalacja windowsa 7

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym komputerze mam windowsa 7, niestety zgubiłem płytkę, a chciałem go wgrać na innym komputerze. W jaki sposób to zrobić, jeśli ten 2 komputer nie ma wgranego żadnego systemu operacyjnego? Szukałem w necie i znajdywałem tylko jak to zrobić za pomocą obrazu systemu, a do tego trzeba chyba miec system operacyjny, prawda? Trzeba będzie po prostu ten obraz wypalić na pendrive?

Edytowane przez kokokodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz klucz (jaka wersja?) to możesz pobrać np tutaj oficjalną instalke Windowsa (niestety po angielsku) i wpisać klucz który już masz. Jeśli będzie problem z aktywacją to telefon do M$ i powinni Ci wymienić klucz na działający.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, możesz to zrobić z płyty, pendrive (albo innego flash'a), z dysku. Jak tylko wolisz.

 

W każdym razie z pendrive najlepiej. Użyj http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool. Instrukcji masz aż nadto w internecie.

 

PS. Na jednym kluczu dwóch Windowsów nie zainstalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to windows mi chodził nawet bez klucza, kiedy okres aktywacji minął. Kupie klucz dla świętego spokoju jak będę miał hajsy ;p


A mogę użyć obrazu z systemowego oprogramowania tworzenie kopii zapasowej / przywracanie i wypalić go na płytki? Obraz zrobiłem, ale nie wiem czemu zajmuje aż 90gb. Tylko systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Twój obraz waży 90GB. Na pewno nie zainstalujesz z niego windowsa bo nie ma tam plików instalacyjnych. Możesz ew. przywrócić go na zainstalowanego windowsa (z pendrive albo z czego tam chcesz). I uwierz mi, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie to max 5 min, a odpisuje Ci tylko dlatego że cholernie mi się nie chce pisać programu na zaliczenie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... Daje Ci usprawiedliwienie Dołączona grafika

Napisz mi jeśli możesz jak tępemu facetowi, bo nigdy tego nie robiłem jak zgrać windowsa 7 na kompa bez systemu.

Czy gdy ściągnę obraz win 7 z netu i wypale go na pendrive będą tam pliki instalacyjne?

Szukam nadal ale nie mogę znaleźć, pewnie źle szukam... Nawet do tego się nie nadaję ;d

Edit: http://www.fastpc.pl/thread-1463.html Mogę zrobić też własny plik instalacyjny i wkleić go?

Edytowane przez kokokodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo się pogubiłem. Co Ty chcesz zrobić? System zainstalować na komputerze czy przywrócić całą partycje na dysk czy może przywrócić stan zapisany na jednym komputerze na inny?

 

EDIT:

Instalujesz windowsa jak chcesz: http://wirtualny-wojownik.pl/jak-zainstalowac-windows-7/

Na zainstalowanego windowsa przywracasz kopie którą zrobiłeś. Koniec magii.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...