Skocz do zawartości
Piotr9080

Karta graficzna do 500 zł, cpu G2020

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 250 zł na karte graficzną co mam kupić

mój sprzęt to :

intel pentium g2020

msi b75a g43

4 gb ram

wd 500gb

tagan tg430 u15 430w

co proponujecie

obecna karta graficzna się spaliła i szybko coś muszę kupić w grę wchodzą używane.

 

 

 

co proponujecie czy dobrym wyborem był by GTX460 czy radeon hd 6850

gram w gry takie jak przedewszystkim fifa 14

assassin's creed 4 (przy assasinie obecna karta graficzna się tnie i chce coś innego.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym gtx 460 - miałem dwa egzemplarze, jeden 768mb, drugi 1gb SOC i z obu byłem baardzo zadowolony. Masz porównywalną wydajność do radeona (w przypadku modelu 768mb) ale za to obsługę Physx i duuże możliwości podkręcania. A jak złapiesz model 1GB to bez problemu przekształcisz go w gtxa560,  a na tym nawet w BF4 można pograć w wysokich i FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek słaby.

Żeby się nie okazało że wymienisz kartę i dalej będzie ci ciąć.

 

Pisze, że karta poszła z dymem, więc i tak musi coś kupić..

 

 

Może napisz jakie poprzednio miałeś GPU, żebyśmy wiedzieli gdzie wydajnościowo byłeś..

 

GTX 460 1GB wydaje się być sensowną kartą, miałem przez jakiś czas Gigabyta wersję OC i mogę powiedzieć że była cicha.. i zawsze możesz pociągnąć ją jeszcze w górę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie dawno miałem GTX 460 1GB  i zdziwiłem sie jakiego kopa dostała po przesiadce z Q6600 3 GHz na i5. BF3 smigał na High w 1680x1050 w multi Dołączona grafika Pytanie jak sie bedzie sprawowała z tym G2020 ? Hm  Z tym BF4 i wysokimi detalami w FHD to bym uważał  :D na 460 :P

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc demona szybkośc to Ty nie miałeś.. ;-) Jeśli chcesz nową kartę to pewnie, że HD 7770 będzie ok, jeśli chcesz tanio to masz podane wyżej - miej tylko na uwadze to, co Ci piszą koledzy o grach wymagających więcej niż 2 rdzeni CPU, bo jest to istotna kwestia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć chodzi mi o cichą karte graficzną i mam tylemat co wybrać do 500 zł 

procesor intel g2020

tagan 430w u15

4 gb ramu

procesor zmienia za 1 rok

 

karta to :

 

Palit GTX650 Ti Boost 1GB

lub 

vertex3d radeon hd 7850 1GB

co lepsze co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dwurdzeniowca (procesor) lepiej brać Radeona. Za rok to może i będziesz musiał grafę zmienić, więc lepiej teraz wziąć Radeona zwłaszcza że jest wydajniejszy nieco. 

 

 

p.s masz przyklejony temat o kartach graficznych. Po za tym nie napisałeś w jakieś rozdzielczości grasz. Cudów jednak się nie spodziewaj. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale procesor ma być zmieniony (fakt że za rok ale...). Zakładając że procesor będzie lepszy a karta pozostanie niezmieniona to po prostu wziąć lepszą. W sumie one są na tyle porównywalne że brałbym tą z lepszym chłodzeniem/wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego? Do grania ? Na 4 lata?  Jaka rozdzielczość ? Chcesz ustawiać wyższe detale ? To musisz dołożyć drugie tyle i kupić jakiegoś GTX 770, a potem ew wymienić procesor na np. i5 4440.  

 

 

Jak jednak nie celujesz w jakieś tam najnowsze gry w max detalach i potrzebujesz przeciętnej karty, która starczy na nieco dłużej to pomyśl na dołożeniem do R9 270x np.

 

Test:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_270x_modele_niereferencyjne?page=0,12

 

Przykładowa karta od Gigabyte jest cichutka:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270x-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-888865.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=888865

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj CPU za ~150 PLN, następnie zakup jakąś sztukę i5:

http://allegro.pl/procesory-procesory-intel-4231?a_enum%5B22088%5D%5B2%5D=2&buyUsed=1&a_mask%5B22189%5D%5B1024%5D=1024

 

Może być i Sandy Bridge jeśli będzie oscylował wokół 400 PLN.

Zostanie Ci ponad 700 PLN na zakupy karty.

 

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać to wybierz R9 270X:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-r9270x-dc2t-2gd5-610688/

 

Jeśli jest odwrotnie, to tu masz model R9 270. Zaoszczędzasz ponad 100 PLN, a wydajnością zbliżysz się do niego po podniesieniu zegarów:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie zastanawiam się co wybrać 

Intel CORE i5-3470 i gigabyte 260x lub hd 7850 od shappire

lub

intel core i3-3240 i msi r9 270 + 2 kostkę 4 gb ramu 

co proponujecie od razu mówię że zestaw ma być na około 3 lata


zamawiać będę w środę części które wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ograniczony budżet i jesteś zmuszony zostąć na Ivy Bridge to już lepiej brać i5 3470. Da cię większego kopa niż i3. Dozbieraj po prostu do lepszej karty jaka jest R9 270 lub na razie weź HD 7790 i za jakiś czas wymień na coś lepszego.  IMO lepiej mieć mocniejszy procek na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam już miałem dziś kupywać procesor i5 3470 i radeona r7 265 a tu spalił mi się monitor i pomóżcie mi wybrać monitor 22 cale do 500 zł na razie będę  zamawiał radeona r7 265 a ja uzbieram kasę to kupie tą i5. to co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2014?page=0,20

ja bym jeszcze polecił to:

http://www.morele.net/monitor-led-benq-gl2450-9h-l7ala-tpe-446670/

24 cale, nie drogie, co prawda ofisiak, ale do gier też się nadaje :banana:

Edytowane przez sammy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz jestem juz ponad 2 tygodnie po zakupie monitora BenQ GW2265HM  i znów fundusz urósł do 850 zł co teraz polecacie i mam pytanie czy przy nowym sprzęcie trzeba wymieniać zasilacz (oprócz monitora jeszcze nic nie kupiłem) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...