Skocz do zawartości
Gracjan1987

Drewniana kostka

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszedł czas na mnie jeśli chodzi o miniaturyzację. Część rzeczy już kupiona, pomysł na obudowę też jako taki jest, więc przejdźmy do rzeczy. 
Co mam i co na 100% znajdzie się w obudowie:
Intel i3 2100
Corsair Vengance 4gb 1600 (niestety wersja z grzebieniem)
dyski twarde SAMSUNG SP2004C, Hitachi 640Gb 
Zasilacz: Enermax Liberty 400watt modularny
HD 7770 od MSI
Co planuję do niej wstawić:
Chłodzenie:
   CoolerMaster GeminIIS czekam na przesyłkę z Holandii
  Wentylator na front obudowy i na górę w celu cyrkulacji powietrze
Płyta główna:
  asrock b75m-itx - jutro powinna być :) 

Sama obudowa to w tej chwili pseudo projekt robiony w SketchUp'ie i wygląda tak:
Dołączona grafika


Półprzezroczysta z pseudobebechami w środku:
Dołączona grafika


Od tyłu: 
Dołączona grafika


Wszystkie moduły osobno:
Dołączona grafika


moduł główny i pokrywa:
Dołączona grafika


Proszę się nie śmiać, bo to jest pierwsza rzecz jaką w tym programie robię i wcale nie jest łatwo :D
Jako materiał ma posłużyć sklejka 6mm wymiary całości to 25x26.2x28cm (wysokośćXszerokośćXgłębokość) przy czym wymiary mogą ulec zmianie o kilka milimetrów, do wysokości nie liczyłem nóżek, które najprawdopodobniej będą walcowate najpewniej będzie to jakiś kij od szczotki, albo trzonek od jakiegoś narzędzia odpowiednio zakonserwowany i pomalowany. 
Całość ma być podzielona na 2części dolną z dyskami i zasilaczem oraz górną z płytą i chłodzeniem. 
W obudowie jest na tyle dużo miejsca, że zmieści się tam nawet jakieś małe chłodzenie wodne z cienką chłodnicą :)
Jedyne o co się martwię to stabilność konstrukcji, czy powinienem użyć jakiś szczególnych wzmocnień myślałem o kontownikach (chyba dobrze nazywam takie blaszki wygięte w kształt litery L) kleju do drewna i gwoździach lub zszywkach tapicerskich. 
będą oczywiście wycięte przepusty na kable w środkowej tacce, tylko ciągle jeszcze nie wiem gdzie dokładnie ;)
jeśli chodzi o wykończenie to myślałem o 3 rzeczach:
1: bejcowanie na odpowiedni kolor i lakierowanie 
2: oklejenie folią meblarską
3: naklejenie forniru i lakierowanie

najlepszy i najłatwiejszy wydaje się sposób nr dwa 

co do połączeń ruchomych to myślałem o jakiś kołkach na wcisk, ale nie jestem do końca przekonany o słuszności tego pomysłu. 

To jest bardzo wstępny plan, po prostu chciałem się nim podzielić i mam nadzieję otrzymać od nieco bardziej doświadczonych kolegów jakieś rady i uwagi. Każda konstruktywna krytyka mile widziana :)
Pozdrawiam i czekam na opinie :)

 

teraz poszukiwań ciąg dalszy i kilka pytań:
czy thermalright 140-ty nadaje się do pracy w poziomie? bo nie wiem czy go dać na górę obudowy, czy też kombinować, żeby wszedł na bok :)

cały czas czekam na odpowiedź gościa od sklejki, ale może znacie jakąś dobrą firmę na allegro? 
no i kątowniki aluminiowe możecie od kogoś polecić? 

poszukuję też kilku filtrów do obudowy, z którego sklepu najlepiej zamówić? cooling, angela, yooki? a może jeszcze coś innego? 

ps. zamówiłem fornir i będę próbował się bawić z oklejaniem na doniczkach drewnianych diy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa kwestia do obudowy drewnianej: Czy bebechy nie będą się za bardzo grzały w drewnie? Widzę, że nie wsadzisz tam żadnego gorącego high-endu, niemniej jednak drewno słabo przewodzi i odprowadza ciepło. No i jak już bejcować/lakierować to specyfikiem niepalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem Awadona i mówił, że potrzebna będzie tylko dobra wentylacja. Co do generowanego ciepła to stwierdził, że nie ma się co przejmować, no a on to raczej wie o czym mówi, bo kilka drewnianych cudów w swoim życiu zrobił Dołączona grafika

O zapalenie się sprzętu to raczej się nie boję Dołączona grafika jeżeli karta będzie się za mocno grzała to dostanie inne chłodzenie i tyle Dołączona grafika

Poza tym komputer będzie głównie służył do słuchania muzyki, oglądania tv, filmów i bardzo rzadkiego grania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja jest obmyślona :D będzie jedna 120 wpychająca powietrze i jedna wyciągająca u góry nad procesorem :) do tego 120 na procesorze i powinno być dobrze :) 

z boku będą nacięcia, żeby grafika miała skąd zaciągać. 

Zasilacz będzie miał jakby swój własny obieg powietrza spod obudowy :) 

W dolnej części będą też otwory wentylacyjne, więc część powietrza powinna sobie tam w miarę swobodnie krążyć. 

Jeżeli to nie pomoże to zamontuję na dole wentylator i powinno się poprawić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i procesor już są u mnie i działają :) jutro podeślę jakieś foty, powinna się też pojawić testowa przedłużka z modding bit-tech. 

W piątek będę wiedział ile wyniesie mnie sklejka i ją zamówię. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatury i3-2100, otóż w idle procesor osiąga temperaturę prawie 40stopni, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Fakt, że jeszcze zamontowane jest chłodzenie boxowe, ale chyba i tak temperatury są za wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, wiem może taka sztuka faktycznie, zobaczymy. 

 

rano udało mi się porobić trochę zdjęć ;) więc powrzucam co nieco. Zdjęcia zmniejszane, żeby przyspieszyć ładowanie ;) jak ktoś będzie chciał w pełnej rozdzielczości to podam później link ;) 

wybaczcie bałagan, ale trochę rzeczy jest na serwisie ;) 
zacznijmy od zdjęć aktualnych, czyli tego jak to wszystko złożone razem wygląda. Chwilowo konfig spoczywa na super benchtable typu karto, który dostałem razem z płytą :D 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
a tak wygląda franki mod zasilacza ;) 
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
chłodzenie, które wyląduje ostatecznie na procesorze: 
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
na koniec przedłużka z modding bit tech. szczerze polecam. szybko, sprawnie, profesjonalnie. 
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nowinek z placu boju. 

Cały sprzęt już jest. Nawet chłodzenie udało się założyć. Temperatury myślę nie są tragiczne. w idle 30-31 w stresie 48-49, wszystko na pająku. Podmieniłem pastę termo na karcie i po godzinie pracy w occt temperatura nie dobiła do 60, więc jestem zadowolony. 
Nieco jestem zawiedziony wentylatorami, które posiadam ;/ 
gelidy na full robią ładny przeciąg, ale są niesamowicie głośne, noisblocker przy podobnej prędkości jest cichszy, ale wieje gorzej i bardziej grzeje się przy nim płyta ;/ 
jeszcze muszę zobaczyć enermaxy jak się będą sprawowały. No i gelidy nie maja sterowania pwm przez co cały czas chodza na full ;/ 
 
Facet od którego ostatnio brałem sklejkę się obija. Obsługa sklepów z fajnymi częściami jest żenująca. 
Więc póki co stoję w miejscu. Jutro podrzucę kilka zdjęć jak to wszystko wygląda. 
 
Wielkie dzięki dla Modyfikatora za odstąpienie risera pci-e 
ogromny plus dla modding bit-tech, bo nie olał klienta, który bierze u niego tylko jedną pierdółkę za 15zł, takie podejście mi się podoba. 
 
tak, czy inaczej stoję w miejscu ;/ ruszy się pewnie jak dostanę sklejkę, o ile ją dostanę, a jak nie, to będzie trzeba odwiedzić obi, czy inny budowlany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklejki jak nie było tak nie ma ;/ chyba po 1 wybiorę się do obiego (w tej chwili brak czasu na cokolwiek i tylko się wentylatorami bawię Dołączona grafika

SilentiumPc podesłało mi usb 3.0 z front audio od brutusa. Cała operacja zamknęła się w tygodniu czasu, czyli od momentu kiedy napisałem do sapportu o dostępność części. Bardzo pro podejście. 
dwie fotki jak to wygląda na pająka na biurku serwisowym. 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
a tak wygląda mój stary zasilacz od środka:
Dołączona grafika
 
 
Co się zmieniło od ostatniego wpisu? na procesorze jest zephyr zamiast gelida i noisblocker w zasilaczu. Nie jest głośno. Słychać tylko szum powietrza. Zamówiłem już sobie zephyry z pwm zobaczymy jak będą się sprawowały. 
Póki co tyle, jak zdobędę materiały działam dalej Dołączona grafika
Edytowane przez Klaus
Tekst wklejaj jako czysty, nie koloruj tekstu bez wyraźnej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kiepskości Zephyra to się wypowiadać nie będę. Zobaczymy jak się będzie zachowywał po kilkudziesięciu kilkuset godzinach. 

Porównywany z wychwalanym pod niebiosa nb pl-2 i jest wydajniejszy i niewiele głośniejszy. Wydajność ta sama co przy gelidzie uv, który jest sporo droższy i sporo też głośniejszy. 

co do wydajności grafiki to nie sprawdzałem za bardzo Dołączona grafika zobaczę w poniedziałek, czy będzie różnica, bo w tej śmiesznej ocenie windowsa różnicy nie było 

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kiepskości Zephyra to się wypowiadać nie będę. Zobaczymy jak się będzie zachowywał po kilkudziesięciu kilkuset godzinach.

 

Zephyry na początku są dobre, ale po czasie robi się gorzej. Szczególnie nie lubią pracy w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez moje ręce przeszły już enermaxy, gelidy, noisblocker, revoltecki dark blue, akasy, wentylatory od silentatora i jmasa no-name, ostatnio noisblocker i thermalright ty-140 i ten mega tani Zepyr. Zobaczymy jak będzie za jakiś czas, czy faktycznie tak kiepsko jak mówicie. Kosztują około 17zł (tez z pwm) więc nie będę płakał jak za jakiś czas padną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...