Skocz do zawartości
Mikey1902

Monitor do gier

Rekomendowane odpowiedzi

LuKe, wystarczy dokładnie przeczytać opinie i recenzje niezależnych serwisów.

Najczęstsze skargi lecą na: 

  • głośniki
  • w niektórych miejscach ekranu występuje mocniejsze podświetlenie
  • brak portów usb
  • brzydki design
  • funkcja 'smart' pogarsza jakość obrazu
Edytowane przez Lori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie zadne wady

 

glosniki w monitorach? ludzie na jakim my swiecie zyjemy... kupuje sie sluchawy...

na monitorach za taka kase nie ma rownego podswietlenia,

porty USB w minitorze? a na co komu to, hehe

funkcja 'smart' poporstu wylaczyc,

jedynie brzydki jest jak noc, to FAKT

 

nie to zebym go bronil, bo dla mnie monitor zaczyna sie dopiero od 2 tys np. moj nec p232w :)

 

jedna zaleta tego eizo FS2333 to matryca 8bit, co chyba nie kazdy monitor moze sie pochwalic w takim przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli ktoś gra w fpsy lub gry, gdzie występuje komunikacja głosowa, to używa słuchawek, ale pominąłeś sporą grupę graczy, którzy grają single lub nie komunikują się z innymi graczami.

 

"Funkcja 'smart' poporstu wylaczyc' - W takim razie zadam Ci pytanie. Po co jest ta funkcja?

 

Przy odpowiedzi pominąłeś też fakt, że w różnych miejscach na matrycy występuje różne podświetlenie.

 

'nie to zebym go bronil' - Nie to żebym go atakował Dołączona grafika Po prostu przedstawiamy 'pros & cons'.

 

I na końcu sam siebie "wkopałeś" - "jedna zaleta tego eizo FS2333 to matryca 8bit". Można wywnioskować, że jest to jedyna zaleta tego monitora. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz napisalem dla mnie monitory zaczynaja sie od 2 tys, wiec sam siebie nie wkopalem piszac ze jedyna zaleta tego monitora jest 8bit matryca, bo reszta to poprostu to samo co prezentuja monitory w tym przedziale cenowym czyli nadaja sie tylko do ogladania bialego tla ....

 

ja gram na single i uzywam tylko sluchawek i ciesze sie wspanialym dzwiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zawsze jest proporcjonalna do jakości Dołączona grafika Skoro profesjonalni gracze i koneserzy gier wybierają monitory właśnie w takim przedziale, w jakim szuka nasz kolega, to widocznie coś jest na rzeczy.

 

To, że grasz w single i używasz do nich słuchawek, to jedynie kwestia upodobania. Ja w singlach wolę cieszyć się gameplay'em bez plastiku leżącego na głowie i to jest zależne od gustu.

 

P.S. To, że dla Ciebie monitory zaczynają się od 2tys. nie znaczy, że tańsze są gorsze lub totalnie beznadziejne. Dla mnie komputery stacjonarne zaczynają się od 9tys. bądź 10tys., więc idąc twoim tokiem myślenia twój pc nadaje się jedynie do odtwarzania dyskietek. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

LuKe, wystarczy dokładnie przeczytać opinie i recenzje niezależnych serwisów.

Najczęstsze skargi lecą na: 

  • głośniki
  • w niektórych miejscach ekranu występuje mocniejsze podświetlenie
  • brak portów usb
  • brzydki design
  • funkcja 'smart' pogarsza jakość obrazu

 

1. A jaki normalny gracz korzysta z głośników wbudowanych w monitor? Jak się kupuje monitor za ponad 1k zł, to się raczej ma albo dobry sprzęt audio podłączony pod PC, albo dobre słuchawki. Granie na głośnikach wbudowanych w jakikolwiek monitor to katorga dla uszu.

2. Racja - to jest wada praktycznie wszystkich monitorów LED, które kosztują poniżej 2k zł. Widoczne tylko na całkowicie czarnym ekranie w kompletnej ciemności (granie/siedzenie przy komputerze bez dodatkowego światła w pokoju wpływa strasznie źle na wzrok tak więc nie wiem kto o zdrowych zmysłach tak korzysta z komputera).

3. Ke? Zbędny gadżet. To tak jakbyś napisał, że minusem monitora jest brak podświetlanego logo.

4. Racja. Aczkolwiek o gustach się nie dyskutuje.

5. Jedna z funkcji smart pogarsza jakość (i to strasznie) - Smart Resolution. Aczkolwiek Smart Insight naprawdę jest wygodne w CS i jakości nie ma jak pogorszyć - to po prostu rozjaśnia ciemne miejsca. W innych grach z tego nie korzystam, bo nie ma takiej potrzeby.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ XL2420T ma note "sehr gut", więc powinno być OK.  Do tego jest na pierwszym liście wyboru 24 cali klasy "spiele".

 

Mam do was wszystkich pytanie, dlaczego nikt nie zwraca uwagi na recenzje z serwisu prad.de? Już podałem tyle linków odnośnie z tego serwisu a wy dalej marudzicie :/

 

jedna zaleta tego eizo FS2333 to matryca 8bit, co chyba nie kazdy monitor moze sie pochwalic w takim przedziale cenowym

A nie czasem 10 bitów Dołączona grafika To prawda żadnych komputerów (poza specjalistycznych GPU) nie będzie obsługiwało 10 bitów lecz max 8 bitów.

 

Do tego trzeba jeszcze dołożyć 5 lat gwarancji eizo a nie jak w przypadku pozostałych 3 lata. To również wpływa na cene.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A jaki normalny gracz korzysta z głośników wbudowanych w monitor? Jak się kupuje monitor za ponad 1k zł, to się raczej ma albo dobry sprzęt audio podłączony pod PC, albo dobre słuchawki. Granie na głośnikach wbudowanych w jakikolwiek monitor to katorga dla uszu.

 

3. Ke? Zbędny gadżet. To tak jakbyś napisał, że minusem monitora jest brak podświetlanego logo.

 

1. Przeczytaj mój poprzedni post o singlowych graczach itd.

 

2. Do podświetlanego logo bym tego nie porównał, bo jednak port USB ma jakieś zastosowanie, a podświetlane logo, które jest częścią designu niestety nie.

I jeszcze jedno, skoro zostały w wadach wspomniane nieistniejące porty USB, to widocznie ma to jakieś znaczenie dla grupy osób.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku głośniki wchodzą w skład monitora, więc staraj się wypowiadać wyraźniej, bo masz z tym całkiem spory problem. 

spory problem to chyba masz ty....... z samym soba, 

 

od kiedy gra sie na glosnikach "z monitora" przeciez, nie wiem jakie by nie byly to jest szit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci dawał lekcji z podstaw języka polskiego, bo szkoda mi na to czasu.

 

Głośników w monitorze używa się tak samo jak wszystkich innych głośników. Niektórym ludziom wygodniej jest siedzieć godzinami w słuchawkach, ale są ludzie, którzy preferują głośniki. Btw. słuchawki też mogą być "shitem", wszystko jest zależne od wykonania i karty dźwiękowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci dawał lekcji z podstaw języka polskiego, bo szkoda mi na to czasu.

 

Głośników w monitorze używa się tak samo jak wszystkich innych głośników. Niektórym ludziom wygodniej jest siedzieć godzinami w słuchawkach, ale są ludzie, którzy preferują głośniki. Btw. słuchawki też mogą być "shitem", wszystko jest zależne od wykonania i karty dźwiękowej.

szukasz argumentow z wypowiadania sie z jezyka polskiego gratuluje... buehhehe 

 

wracajac na ziemie......  HALO tu ziemia i mowa o monitorze, jak ktos chce sobie grac na glosnikach 2x2w z monitorka to ok, ale argument skreslajacy monitor jest to zaden

 

wole miec 8bit matryce, niz szita 6bit z niezmiemskimi glosniorami 2x4w na kanal, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom Twoich wypowiedzi jest definitywnie poniżej wymagań aby móc się udzielać publicznie. Wracając do tematu, nigdzie nie stwierdziłem, że owe głośniki skreślają monitor. Gdybyś czytał uważnie, to mógłbyś zauważyć, że są one jedną z wad tego modelu. Proponuję Ci zaprzestanie wypowiadania się w tym temacie, bo chyba już każdy słyszał o Twoim NEC'u za 2tys. z 8-bitową matrycą.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby oceniać laptop po głośnikach. Fakt są wyjątki i można trafić na dobre głośniki w laptopie, ale zwykle korzysta się ze słuchawek.  O monitorze nawet nie wspominam. Z racji tego że zwykle wolimi głośniki/słuchwki oraz co najważniejsze puszczany dźwięk z karty dźwiękowej, a nie przez kartę graficzną po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe, nie chcę Ci robić wstydu i wklejać tutaj linków do lekcji online z jęz. polskiego dla przedszkolaków ale proszę Cię, zadbaj o poprawną składnię i przede wszystkim o interpunkcję. Co do monitorów to sam zakładałem ostatnio temat w którym miałem zamiar kupić Asusa Vg248qe oraz Eizo Foris Fs2333. Byłem we Wrocławiu aby popatrzeć na te modele i powiem tak: widziałem Eizo Foris Fs2333 i powiem szczerze, że dla mnie to porażka totalna pod względem czerni (wiadomo, IPS). Jednak kolory i ogólne wrażenia pozostawia dość dobre Dołączona grafika Podłączyli go do komputera i odpalili parę wysokiej jakości dem które nie pokazywały smużenia. Ale w ciemności czerń świeci jak ogolone jajca mojego psa, porażka... Asusa w żadnym sklepie nie znalazłem, jednak chodziło mi tylko i wyłącznie o sprawdzenie kątów bo odwzorowanie kolorów w Asusie już widziałem kiedyś (zadowalające), za to zastałem Benq XL2420T i powiem szczerze że kąty przyzwoite jak na TN. Podsumowując, czytałem zagraniczne recenzje wszystkich monitorów i najkorzystniej moim zdaniem wypadł tutaj jak dla mnie Asus VG248QE z racji tego, że to jedna z najszybszych TN'ek na rynku, do tego gwarantuje straszliwie niski responding (input-lag), ma jak na TN dość dobre odwzorowanie kolorów i jest tańsza od Benq który swoją ceną zabija. Do tego nie patrzyłbym na Benq XL2420T ponieważ jak poczytasz więcej zagranicznych recenzji dowiesz się, że wyszła wersja XL2420TE która prześciga wersję T pod wieloma względami. Więc moim zdaniem w tej cenie jeśli nie ma się uprzedzenia do TN tak jak niektórzy to warto ją brać bo jest warta swojej ceny Dołączona grafika

 

EDIT: Teraz czekam tylko aż przyjdą pieniądze na konto. Jak zakupię to napiszę tutaj albo u siebie w wątku wrażenia z użytkowania Asusa :)

Edytowane przez pszywszymor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"LuKe, nie chcę Ci robić wstydu i wklejać tutaj linków do lekcji online z jęz. polskiego dla przedszkolaków ale proszę Cię, zadbaj o poprawną składnię i przede wszystkim o interpunkcję"   ...............dawaj bedzie fan

 

co nie zmienia faktu ze asus jest na 6bit matrycy co skresla go od szczala, chyba ze lubisz plaska glebie kolorow , hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze asus jest na 6bit matrycy co skresla go od szczala, chyba ze lubisz plaska glebie kolorow , hehe

 

Widziałeś ten monitor? Widziałeś jego możliwości? W moim mniemaniu wybór jest na płaszczyźnie "lepsze kolory, ciach!iana czerń lub dużo szybsza matryca i gorsze kolory i kąty". Każda matryca ma swoje wady i zalety. Wybór należy do autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań się poniżać, bo nawet nie wiesz jak prawidłowo napisać "zabawa" w języku angielskim.

 

ojojojoj ... zeczywiscie ponizylem sie, wybacz mi boze.....

 

gosciu jestes tak smieszny, ze az zalosny, buhehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pszywszymor

W jaki sposob sprawdziles czern FS2333 w sklepie? Poprosiles, zeby zgasili wszystkie swiatla? Pytam serio bo rowniez mam problem z wyborem odpowiedniego monitora.

 

Przepraszam, ze sie tutaj wcinam, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy monitor 120Hz, przy srednim kompie, ktory wyciaga powiedzmy 30 klatek w grach, moze powodowac jakies problemy, przeklamania, czy inne negatywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lori no właśnie nie wiem Dołączona grafika

@pszywszymor jak kupisz tego asusa to czekam na wrażenia bo też o nim myślę.

I darujcie sobie głupia dyskusje bo tylko spamu narobiliście. 

Edytowane przez wisNia1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...