Skocz do zawartości
Bjerut

MSI GTX 760 Twin Frozr i pędzący wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko.

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Od grudnia jestem posiadaczem takiej karty MSI Geforce GTX 760 Twin Frozr Gaming (N760 TF 2GD5/OC),

Do dziś rana wszytko było bajkowo, ale przy porannym odpaleniu kompa okazało się, ze jeden z wiatraków zasuwa jak szalony (obroty wentylatora prawdopodobnie ma maksa), podczas gdy drugi pozostaje w stanie spoczynku... Dziś dopiero pierwszy raz usłyszałem, że w ogóle posiadam kartę w kompie. Nawet podczas dużego obciązenia w grach karta pozostawała cichą. Akcja rozpoczyna się w momencie startu systemu. Nie wiem co jest grane i nawet nie wiem jak mam sie zabrać za diagnozę... Jakieś sugestie? Dołączona grafika

Z góry dziękuję za pomoc, jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.

 

MSI Afterburner pokazuje minimalne obroty na 34% i nie daje możliwości ich zmiany.

Czy to moze oznaczać, jakąś usterkę sprzętu?

Edytowane przez Bjerut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

 

Może wyłącz komputer i wymontuj kartę, owiń jej krawędź ze stykami sreberkiem śniadaniowym i pozostaw tak na 20 minut.

 

Niech się rozładują wszystkie pojemności na PCB karty.

 

Później odwiń sreberko, dokładnie sprawdź, czy nić nie zostało i zamontuj kartę.

 

Możliwe, że bios karty w jakiś sposób zmienił ustawienia, a nasz sposób przywróci go do porządku i będzie OK.

 

Możesz też sprawdzić na stronce MSI, czy jest nowszy bios do Twojej karty i go wgrać.

 

Możesz też dać swój bios na forum, to się zobaczy, czy ma poprawne ustawienia.

 

Może się okazać, że jeden z wentylatorów jest uszkodzony lub kontroler obrotów wentylatorów na PCB karty jest uszkodzony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...