Skocz do zawartości
Loliii

Zablokowany telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam parę pytań. Zablokowałam telefon koleżanki, który ma od producenta. Kilka razy wpisałam błędny symbol, jednakże nic mi się ie wyświetlało poza odczekaj 30s by ponownie telefon odblokować. Oddałam jej telefon i przeprosiłam, potem próbowała mi wcisnąć że wyświetlił mi się kod zabezpieczający i na 100% wcisnełam 1 2 3 4 o.O a ponieważ komórkę ma od producenta (telefon jest z Korei) to musi jechać do Warszawy do salonu samsung i muszę jej dać ponad 200 zł, bo tyle kosztuje odblokowanie jej telefonu i teraz nie wiem czy próbuje mnie oszukać czy mówi prawdę, bo jeśli jest tam moja zdecydowana wina to moge zapłacić, ale nie zamierzam też dac się oszukać. Próbowałam z nią tez porozmawiać lecz to nie ma sensu... POMOCY! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej koleżanka nie próbuje cię oszukać , to raczej ją ktoś próbuje oszukać i przy okazji naciągnąć .Większość telefonów na androdzie można dość łatwo pozbawić blokady ekranu ( nie zależnie jaka by była ) .Wystarczy z poziomu recovery zrobić reset ( wipe ) telefonu . W recovery wchodzisz za pomocą przycisków Home + Volume Up + Power .Potem robisz wipe - opcja nazywa się Full Wipe/Factory reset . W trybie recovery ekran dotykowy nie działa , nawigujesz przyciskami głośności i zatwierdzasz przyciskiem Home . Telefon powinien zostać zresetowany do ustawień fabrycznych , zniknie blokada , znikną też zapisane dane użytkownika ( zdjęcia , filmy czy inne pliki ) - choć tutaj jest szansa że jednak wipe ich nie usunie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tzw. Hard Reset trzeba zrobić (w zależności czy telefon ma root'a czy nie robi się to na różne sposoby) ale tak jak napisałeś wiąże się to z utratą danych. Jeżeli koleżanka ma włączony telefon i ma od dostęp do internetu to w google play (czy jak to się tam nazywa) można zdalnie odblokować/zablokować telefon, zrobić wipe'a, i znaleźć go. Nie wiem kto i dlaczego mnie zminusował ale taka jest prawda. Robiłem tak i wiem że to działa. Na pewno nie płaciłbym za to 200zł, chociaż może tyle sobie zażyczyć jakiś serwis, w szczególności autoryzowany salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii usunięcia danych użytkownika - kumplowi zdarzyło się że reset jednak nic nie usunął poza zdjęciem blokady .

 

Miał jakiegoś nowszego Alcatela i identyczną sytuację - chwila namysłu z mojej strony i robimy reset ( nie wiedziałem wtedy że czysty Andek ma recovery ) , blokada pięknie zniknęła a inne dane nie zostały ruszone . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Wipe z zasady usuwa dane. Chociaż faktycznie mógł po prostu usunąć tylko ustawienia bo nie miał roota (skoro fabryczny). Nie wiem jak jest w nowych telefonach bo sam mam fabrycznie zrootowany. Ale to w sumie trochę głupie, bo telefon blokowany jest na przykład w razie kradzieży (w sumie po to to powstało, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp), więc odblokowanie bez utraty danych łamie tą zasadę. Przed chwilą z ciekawości zablokowałem telefon zdalnie i bez problemu go odblokowałem. Wiec na pewno to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tzw. Hard Reset trzeba zrobić (w zależności czy telefon ma root'a czy nie robi się to na różne sposoby) ale tak jak napisałeś wiąże się to z utratą danych. Jeżeli koleżanka ma włączony telefon i ma od dostęp do internetu to w google play (czy jak to się tam nazywa) można zdalnie odblokować/zablokować telefon, zrobić wipe'a, i znaleźć go. Nie wiem kto i dlaczego mnie zminusował ale taka jest prawda. Robiłem tak i wiem że to działa. Na pewno nie płaciłbym za to 200zł, chociaż może tyle sobie zażyczyć jakiś serwis, w szczególności autoryzowany salon.

 

Z tym jest roznie. Na ogol to nie dziala. Czesto bywaja przypadki, ze po wpisaniu/narysowaniu kilka razy blednego kodu i pozniej podaniu poprawnego hasla do konta goole telefonu i tak nie da sie odblokowac. Z drugiej strony glupota jest, ze nie da sie sie w takim przypadku nawet aktywowac WiFi jesli ktos mial transmisje danych wylaczona albo konto wyzerowane. Opcja zdalnego zablokowania/odblokowania tez nie z kazdym urzadzeniem dziala, dodatkowo musi byc wlaczona na urzadzeniu a malo kto to robi. Mojego telefonu np. nie widzi poprawnie mimo, ze to Nexus.

Wipe przywraca stan fabryczny, ale najczesniej nie rusza danych, ktora sie na partycji oznaczanej jako pamiec wewnetrzna. W efekcie usuniete zostana ustawienia, kontakty, smsy, ale juz zdjecia, muzyka, dane aplikacji, ktore byly trzymane na tej pamieci - pozostana. To tez zalezy od modelu. Nowsze Samsungi (S4) potrafia zostac wyczyszczone do zera przy wipe'ie z recovery. Serwis Samsung kasuje za to bodajze 50zl. 200zl to nic innego jak proba naciagniecia.

 

 

W kwestii usunięcia danych użytkownika - kumplowi zdarzyło się że reset jednak nic nie usunął poza zdjęciem blokady .

 

Miał jakiegoś nowszego Alcatela i identyczną sytuację - chwila namysłu z mojej strony i robimy reset ( nie wiedziałem wtedy że czysty Andek ma recovery ) , blokada pięknie zniknęła a inne dane nie zostały ruszone . 

 

Wiekszosc telefonow z Androidem ma ten czy inny sposob na wejscie do recovery badz wipe z pomoca kombinacji klawiszy przy starcie (LG). Wyjatkiem sa jednak m.in SE czy SONY i niektore dziwaczne, chinczyki. Co wiecej, w przypadku niektorych chinczykow, ktore maja recovery wipe potrafi sie skonczyc "zgonem" telefonu. Co do usuniecia tylko kodu blokady - to dziwne, bo dane typu kontakty tez powinny poleciec. Mozliwe, ze kumpel od razu dodal ponownie konto google i co wazniejsze rzeczy sie przywrocily po resecie. Mozliwe tez, ze Alcatel cos w tym modelu skopal.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Telefon powinien zostać zresetowany do ustawień fabrycznych , zniknie blokada , znikną też zapisane dane użytkownika ( zdjęcia , filmy czy inne pliki ) - choć tutaj jest szansa że jednak wipe ich nie usunie .

 

Wipe to wipe, wywala wszystko, co nie jest na zewnetrznej karcie SD.

A jesli kolezanka ma wlaczony trub usb debugging to mozesz wtedy zrobic wszystko z telefonem, np odblokowac, usunac blokade itd.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę odnośnie pilota wiem, że to nie do tematu, ale... Dostałam pilot EMMERSON U-1 (Universal tv remote Control) i chciałabym prosić o kody oraz jak zainstalować pilota do tv SHARP - bardzo proszę o pomoc w jak najszybszym czasie! Dziękuję pozdrawiam Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że ten post zaraz zostanie usunięty cytuję temat znaleziony w wyszukiwarce google:

Nacisnij na pilocie TV.

Nacisnij i przytrzymaj SET az dioda bedzie swiecic w sposob ciagly.

Wpisz kod (kody do tv philips: 0036,0056,0070,0077,0093,0143,0146,0183,0189,1001,1040,1041,1047,1060,1099,1106,1109,1117,1154).

Aby zatwierdzic nacisnij OK.

Tak na przyszłość: http://bit.ly/1j7XDGz

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...