Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Intel HD 4600 - problem z uruchomieniem na zintegrowanej grafice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Konfiguracja bieżąca to: 

Asus B85M-G

I5 4570

GTX 460

2x4GB RAM 1600

Zasilacz 450W chieftec

HDD 1000GB Seagate

Dwa monitory, jeden hdmi, drugi DVI--->hdmi

Windows 7 x64

 

Chciałbym koledze sprzedać kartę graficzną GTX i chwilę przebidować na zintegrowanej w oczekiwaniu na nową. Ustawiłem w biosie żeby używał zintegrowanej i występuje restart zaraz za biosem. Nie ważne czy karta PCI-E jest włożona czy nie, nie ważne czy monitor podepnę do DVI czy do HDMI. Gdy ustawiłem żeby komputer korzystał z obu kart to po wejściu do windy zainstalował sobie sterowniki do HD 4600 i działał jeden monitor na GTX a drugi na HD 4600. Nadal jednak nie chce uruchomić się system na samej karcie intela. 

 

Czy może trzeba było system windows zainstalować bez zewnetrznej karty aby mogła ona później działać czy jak bo już brak mi pomysłu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem - nowy komp:

 

intel i5 4440 (zintegrowana karta Intel HD 4600)

gigabyte Z87P-D3

win7 64bit

podłączenie monitora przez HDMI

 

po zainstalowaniu sterowników od karty graficznej system się nie uruchamiał. Zatrzymywał się na logo startowym windowsa.

 

Zaktualizowałem bios do najnoweszej dostępnej wersji i teraz po zainstalowaniu sterowników od grafiki przy uruchamianiu, po logo startowym pojawia się ekran z pionowymi zielonymi paskami i dalej stoi.

 

Windows aktualny, sterowniki do grafiki najnowsze ze strony intela (na innych sterownikach efekt ten sam). Po przywróceniu systemu do punktu przed instalacją sterowników od grafiki system uruchamia się normalnie.

 

W biosie ustawione żeby korzystał z karty zintegrowanej, bios przywracany do ustawień domyślnych, wyjmowana bateria itp.

 

Padnięta grafika/płyta?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...