Skocz do zawartości
Iras92

Zestaw za ok. 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moja siostra chce kupić sobie PC, który jako tako nada się do gier, oraz będzie służyć jako media center, podpięty będzie pod 37" TV 1366x768.

Budżet skromny (1600zł), ale coś chyba da radę złożyć :).

Moja propozycja (bez linków):

Athlon X4 750k/740

4GB RAM 1600 (najtańsze)

AsRock FM2A88M-HD+

XFX 7850 1GB

Dysk WD 1TB

Nagrywarka

Zalman T1+

Corsair VS450W.

 

Razem wychodzi ok. 1650, da radę, czy coś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić AMD na Intela. Jako Media Center to AMD będzie brało więcej prądu w iddle, pod obciązeniem (Gry) będzie słabe.

 

http://www.morele.net/inventory/info/LQmjtU/

 

i5 4440 + h81 wyjdzie ok 1900zł więc ponad budżet.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa sprzętu do wymiany .

 

Odpuść sobie tego Athlona X4 , to dość słaby procek , w dodatku ma tylko 2 rdzenie .

 

Proponuję coś takiego :

 

CPU : Pentium G3220 - 233 zł

 

MB : MSI H81M-P33 - 160 zł

 

RAM : Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 129 zł

 

VGA : Inno3D GeForce GTX 650Ti Boost 1GB HerculeZ - 628 zł

 

HDD : WD Blue 1TB - 215 zł 

 

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 62 zł 

 

Buda : Zalman T2 Plus - 85 zł 

 

PSU : Corsair VS450 450W - 145 zł 

 

Razem : 1 657 zł .

 

G3220 jest szybszy i chłodniejszy niż ten X4 7x0 .

 

Poczekał bym aż pojawią się GTX650Ti Boost w normalnych cenach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon X4 ma 4 rdzenie, pentiuma litościwie pominę milczeniem, mój kolega ma pc opartego właśnie na pentiumie i najgorszemu wrogowi bym nie polecił, serio, wg. testów może i jest spoko, ale gdy trzeba go używać to jest padaczką. I GF do 2C/2T to słaba opcja.

 

Dokładanie kasy odpada, mogę ew. wsadzić i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 będzie lepszy - to poziom wydajności PII X4 955 .

 

Zestaw od @kaijitsu mieści się praktycznie w budżecie , choć ma mniejszy dysk .

 

Jak chcesz mieć koniecznie dysk 1TB to skombinuj dodatkowe ~30 zł i bierz dysk z mojego zestawu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu skreśliliście x4 750k? Według testów ( http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_athlon_x4_750k_apu_pozbawione_ukladu_graficznego ) procesor radzi sobie całkiem nieźle i jest atrakcyjną opcją szczególnie w stosunku do i3-3240. Poza tym wbrew temu co napisał kaijitsu platforma z tym procesorem pobiera najmniej energii. Różnicę w cenie można wtedy przeznaczyć na lepszą kartę graf lub co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ten procesor i to jest tragedia. Popatrz na testy AC3 lub RUSE x4 750 ma wydajność starego Pentium G850. I3 jest 30% wydajniejsze w tej grze, w Skyrim, Hitmanie, Far Cry3 i3 wydajniejsze 22%. X4 jest porównywalne dopiero po OC (potrzeba lepszej płyty, dodatkowego chłodzenia, zwiększa się pobór prądu oraz wydzielane ciepło). i3 może w przyszłości zmienić na i5 lub i7 a tego AMD najwyżej na A10, który po ostrym OC ma wydajność najtańszego stockowego i5. Nie wspominając o minusach takiej zamiany. Tak platforma pobiera 10W mniej w Iddle, w stresie pobiera więcej. Po OC żeby dorównać i3 pobór się zwiększy jeszcze bardziej. Do tego ten X4 750 ma 2fpu więc można powiedzieć, że to dwurdzeniowiec.

 

Znajomy w BF3 na tym procesorze w 1280x1024 ma straszne dropy do 30fps, gdzie średni FPS wynosi 50-60. Nie ważne czy low czy high dropy do 30 (o połowe w dół) są częste. W AC4 dropy do 20-25fps bez znaczenia jakie ustawienia graficzne.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Do tego ten X4 750 ma 2fpu więc można powiedzieć, że to dwurdzeniowiec.

 

Przecież i3 działa w dokładnie ten sam sposób. Z resztą i3 3240, które wybrał Iras92 jest na starszej platformie 1155, a 750k, można umieścić na FM2+, które ma jeszcze przyszłość przed sobą (za parę dni wchodzą do sprzedaży nowe jednostki).

 

Na nic nie namawiam autora wątku, próbuję tylko pokazać ciekawe alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że i3 ma 2fpu jak wątek ma dużo mocniejszy? -_- Ten x4 750 z 2c/4t ma wydajność jak pentium 2c/2t z silniejszym wątkiem za 200zł. Nowe procesory od AMD nic nie wniosą, dalej nie przekroczą bariery i3/i5. Miałem okazję widzieć tego 750 na żywo w bf3 oraz ac4 i to była tragedia. Znajomy specjalnie zmienił kartę bo myślał, że to jego stara 560ti nie wyrabia. Mówiłem mu, że procesor. Dopiero jak zamontował nową to uwierzył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia - Athlon jest 150zł tańszy niż i3 poprzedniej generacji (270zł kontra 410zł). Taka różnica pozwala już zainwestować w lepszą kartę graf. co powinno odbić się na wydajności w grach.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz posty czy tylko po łebkach? X4 750 w 1280x1024  z kartą 560ti OC dropy do 30, z kartą GTX660 dropy do 30. Średni FPS trochę wyższy, rozgrywką jest "szarpana" przez skaczący FPS. W niskiej rozdzielczości jaką jest 1366x768 lepiej zainwestować w mocniejszy procesor aby mieć wysoki minimalny FPS. Nie opieram swojej opinii na podstawie wykresów a tego co widziałem. Mój PII x4 4GHz, który jest wydajniejszy od tego x4 750 w AC4 również ma dropy do 30 przy podkręconej gtx760. Więc nie wmawiaj, że 100zł lepsza karta coś zmieni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co by tu dużo nie pisać, po dogłębnej analizie testów doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pchać się w cokolwiek słabszego niż i5 4440/4570, ew. celeron i szybka przesiadka na ww.

 

Rzecz w tym, że budżet typu skała. Pomyślałem więc sobie- integra. Gdyby takiego intela HD4600 zaopatrzyć w ram 2400mhz, to powinien (na jakiś czas ofc) dać sobie radę w 720p na niskich, przy 25-35fps. A później coś się dorzuci, ja wiem, typu R9 270, czy coś z nowych GF 8xx.

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy głównie od tego do czego będzie wykorzystywany komputer. Jeśli do sporadycznego grania w mało wymagajace gry pokroju fifa to nie widzę sensu ładowania i5 + r9 270. Na początku pisałeś o media center, który poradzi sobie jako tako z grami, teraz piszesz o 4570 + r9 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Wieśka III ?

 

I3 wymięknie a może nie ( zależy od poziomu detali ) ale jeszcze będzie dawał radę tam gdzie ten X4 7xx już dawno wymięknie .

 

Jak już pisałem I3 3220 ma poziom wydajności PII X4 955/965 , a oba procki robią co chcą z tymi 740/750K mimo że są tej samej firmy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...