Skocz do zawartości
Zardrian

Nowa Plyta Glówna pod Intel i5 4670k (komp do gier) duze oc

Rekomendowane odpowiedzi

Przy obecnych prockach płyta nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś .

 

Inne plusy tych płyty ( dużo gniazd PCI-E/SATA/USB ) w typowym kompie do gier z 1 kartą nie są wyraźne .

 

Lepiej kupić tańszą płytę np. Asrock Z87 Extreme 4 / MSI Z87-G45 Gaming a różnicę w cenie przeznaczyć na co innego - chłodzenie do procka , lepszą kartę czy SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowiac o tym, ze jesli nie masz selekta to o duzym OC mozesz zapomniec. Te 4.4 zrobi praktycznie kazda plyta Z, kwestia procesora. Jak trafisz na padake (o ktora teraz nie trudno) to super plyta Ci nie pomoze. Lepiej doloz do gpu lub ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ssd.

Chce kupic maximusa

Bo

-Uefi najlepszy na rynku jako jedyny oferuje "formatowanie ssd" by wrócił do fabrycznej prędkości

-temp na sekcji i na mostkach sa niższe

-kondensatory b.dobrej jakości maja mieć 5 razy większą żywotność

-płyta jest jako najlepsza do podkrecania bez zbędnych bajerów jak wifi

 

Dysk ssd juz mam. Karty tez narazie nie wymieniam

Procesor bede kupował na dniach padaki bede wymienial na nowe. Min chce 4.5 a najlepiej 4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7 na powietrzu bez skalpowania nie zrobisz. 4.5 nawet jeśli pójdzie to bez wymiany gluta będzie 90-95 stopni+.

  • 5x dłuższa żywotność...czyli co chcesz kompa trzymać 40 lat ? ;D Zwykła płyta przy mocnym OC powinna bez problemu podziałać 10 lat. (moja budżetowa płyta na AM3 bez chłodzonej sekcji z mocno podkręconym cpu działa bezproblemowo piąty rok).
  • Temp sekcji nie ma znaczenia przy kreceniu Haswella, na każdej z radiatorami będzie niska
  • Płyta jest równie dobra do OC co tańsze płyty za 300zł
  • "Uefi najlepszy na rynku jako jedyny oferuje "formatowanie ssd" by wrócił do fabrycznej prędkości " Szkoda to nawet komentować ;D

Dopłacasz 400 zł za nic, za taką kasę miałbyś GPU klase wyżej, które dało by ci rzeczywistą różnicę. +100MHz na CPU to żadną róznica a dopłacasz 400zł. Widać marketing zrobił Ci siekę z mózgu, Twoje pieniądze, Twój wybór.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ma dotyczyć płyt głównych a nie czy szkoda kasy

 

Opcja SSD Secure Erase to bełkot ?

 

Na plyte nie dam mniej niż 500zl. Jestem skłonny dac te 800zl za gwarancje jakości i latwy system oc. Wasze "obiektywne" opinię nie wiem na czym opieracie. Nie czytaliscie zapewne recenzji i testów. Po prostu zdekwalifikowalscie plyte z powodu ceny. To zle podejście ja czytam o płytach nawet z segmentu chorych cen. Bez sensu jest wchodzić ma temat o płycie za 2000zl i pisać bez uprzedniego czytania. "Strata kasy samochód byś miał" "lepiej kup za 300 zł resztę wydaj na wódkę"

 

Płyta nie należy do high endu. Więc jest jeszcze sensowna cenowo. Rozumiem ze jak na polskie standardy dla wielu z was oznacza to olbrzymie koszty. Mnie to nie dotyczy więc interesuje mnie ów płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secure Erease ma każdy ssd jako opcję. Najczęściej dostępną w oprogramowaniu producenta ssd. Nie potrzeba do tego specjalnej płyty głównej :facepalm:Ewentualnie można też zrobić tak: http://forums.overclockersclub.com/?showtopic=184250Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego maximusa.

Ogólnie chłopaki dobrze prawią, bo takie płyty są stworzone do extremalnego oc i to z użyciem ciekłego azotu, ewentualnie dla entuzjastów, których stać na takie "fanaberie".

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, płyty ze średniego segmentu zaoferują ci to samo i mają równie żywotne komponenty.

"SSD Secure Erase" - to chyba "bezpowrotne" usuwanie danych z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat skoro napisales ze chcesz maximusa? Bierz Hero będziesz miał secure erase oraz 50lat żywotności. Te płyty nie różnią się niczym oprócz ilości złącz/portów oraz marketingowego bełkotu jak military class czy secure erase, które oferuje praktycznie KAŻDY producent dysku SSD z poziomu oprogramowania. o 4.7 na powietrzu zapomnij bo tyle nie zrobisz nawet na selekcie z zachowaniem normalnych temperatur bez wymiany gluta. 

 

Edit. Koledzy byli szybsi.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7

JAk sie ma kolegę w intelu to sie ma dostęp do wisienek.

 

Ja nie Dostalem żadnego oprogramowania do dysku ssd.

 

Chyba kupię maximusa. Choć szukam dalej..moze znajdę coś lepszego(dla mnie) bez przekraczania 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że napisałeś na forum tylko po to żeby uzyskać potwierdzenie że dobrze wybrałeś... zwłaszcza że zignorowałeś to co piszą inni użytkownicy. Jednak teraz mam pytanie - po co skoro i tak Cię nie obchodzi opinia innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk piszesz to wrażenia. Nie opinie. Zadałem to samo pytanie na innym forum. Dostalem mniej odpowiedzi ale z większym sensem i lepszym efektem końcowym.

Wasze zdania sa subiektywne. I polegają na założeniu drogie nie warto.

 

Polecono mi inne płyty z podobnego segmentu. A tu skupiacie sie na własnych pogladasz odnośnie sensu kupna drogiego sprzętu

 

Na purepc w artykułach/recenzjach jakos nie udzielacie sie. Z prostej przyczyny zderzycie sie z osobami które posiadają wiedze. i podchodzą na tyle obiektywnie ze ciezko im coś zarzucić.

 

Czemu tu na forum nie stosujecoe tej zasady?

 

Zrezygnował bym z maximusa ale muszę mieć konkretne argumenty. Propozyjcje lepszych lub płyt podobych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...