Skocz do zawartości
Maniakalny

771 @ 775 DONE

Rekomendowane odpowiedzi

tak te temp to temp rdzeni, w core temp pisze że tj.max to 100...jak to zmienić na 85 ?

buda to jakiś modecom midi tower, zasilacz SIlentiumPC Deus M1 650W, 4x1GB Kingston PC2-6400, grafika to nV GTX460 1GB. W budzie 1xSSD SanDIsk 128GB i 2x500GB Hitachi+4napędy DVD-RW.

 

Ustawiałem na szybko dla tego wszystko na auto.

Jakie parametry zmieniać, żeby było optymalnie ?

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź HWMonitor. Odpal programik i zamknij. Potem wchodzisz w folder programu i tam będzie plik hwmonitorw.ini

 

Otwierasz go i w linijce CPU_0_TJMAX=100.0 wpiszesz wartość 85.0

 

Druga sprawa jak masz modecom to prawdopodobnie będzie problem z normalnym chłodzeniem. Można kupić Scythe Shuriken ale to chłodzenie bardziej jest ciche niż wydajne w stosunku do boxa. Można kupić tę Noctue co mam w sigu, ale u mnie w Modecom Harry szczególnie lepszych temp niż na Shurikenie nie mam, prawdopodobnie przez kiepski przepływ powietrza jaki ma ta obudowa. Także poczekaj na propozycje innych kolegów, bo powiem szczerze sam u siebie nie rozwiązałem jeszcze tego problemu.

 

Co do nastawów pamięci daj z 1.95V i timingi 5-5-5-15 (tCL-tRCD-tRP-tRAS). tRFC daj na 51T.

 

VTT daj na 1.2V

MCH daj na 1.4V

GTL na 0.63/0.67 (w zależności jaką wartość masz w BIOSie)

napięcie procka musisz sam znaleźć jakie jest potrzebne.

 

I zobacz czy to pomoże wejść na wyższe nastawy. Zapuść prome95 i zobacz jakie temp i czy wytrzyma chociaż 1h. Jak po godzinie się nie wywali to duże prawdopodobieństwo że wytrzyma i przy normalnym użytkowaniu. Reszta wyjdzie w praniu. No chyba że jesteś cierpliwy to testuj dłużej. Im dłużej wytrzyma tym większe prawdopodobieństwo że jest ok. Ale ja się tak nigdy nie bawię, bo szkoda mnie czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, będę działał. Buda jak już pisałem to modecom, ale jaki model to nie pamiętam. Dodatkowo mam wentyla 80mm z tyłu budy i z przodu przed dyskami, więc jakiś tam przepływ jest.

 

ps.

Pół godzinki na prime95 temp max to 74 C (tj.max ustawione na 85.0). Ustawienia puki co 3.6GHz CPU VCore 1.845, ale podczas testu podnosiło się na 1.200V

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.

Pół godzinki na prime95 temp max to 74 C (tj.max ustawione na 85.0). Ustawienia puki co 3.6GHz CPU VCore 1.845, ale podczas testu podnosiło się na 1.200V

 

Wysoka już ta temp. Faktem jest że mamy duchotę i np. u mnie to teraz prawie 30 w pokoju. Z drugiej stronu masz już temp. blisko tjmax. Póki nie zmienisz chłodzenia to nie męcz go dalej.

 

I jeszcze jedno jakie w końcu napięcie Vcore. Bo 1.845V to już byś proca nie miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście napięcie 1.185V, temp fakt wysoka, ale cooler intela 30mm z rdzeniem miedzianym, więc szału nie ma (musiałem go delikatnie przelecieć papierem ściernym bo jakiś porysowany był delikatnie). Temp w idle poniżej 40C (34-38).

Ciąg dalszy nastąpi :)

 

ps. Kilka osób pisało o tym że system stał się mniej responsywny, też to zauważyłem u siebie, ale pomaga na to wyłączenie stanów uśpienia procka C-State.w biosie. Po tym zabiegu system dostaje skrzydeł.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, "kombinować" i zamieniać?

 

Ja swojego Q6600 sprzedałem jak tylko nadarzyła się okazja. Nie był zły, ale postanowiłem wymienić zwłaszcza, ze nie znam się na OC.

Wybór padł na E5420, i od razu 2,5Ghz 1333Mhz 12M cache poprawiło wydajność, następnie były E5430, E5450, a teraz czekam na X5470.

 

Jeżeli, ktoś chcę robić OC to proponuje szukać we wszystkich wydaniach Xeona rewizji E0 (SLBBx), ponieważ te lepiej się kręcą i są chłodniejsze, choć zdarzają się selekty na C0, które potrafią zaskoczyć swoim potencjałem i wcale nie ustępują E0.

 

W tej chwili najlepsza relacja cena/wydajność to zakup E5450 SLBBM (allegro 200zł), które w większości przypadków osiągają stabilne @4.0 Ghz +

 http://valid.canardpc.com/v3xu0t , czyli dużo więcej jak X5460 czy X5470, a które wymagają wydajniejszego chłodzenia ze względu na wyższe zużycie prądu TDP 120W (E5450 TDP 80W)

 

@VANT

 

Podrzucam wielki test coolerów - http://pclab.pl/art44739-82.html

Edytowane przez barthelemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie chcę zmodowac E5450 tylko pytanie który kreci się najlepiej (chce zdobyć 4GHz)

 

krisu82 jakiego xeona kupiłeś chodzi mi jaka seria i rdzeń?

 

Moje pytanie.

moje mobo:

  GA-EP31-DS3L

.flesh biosa (skąd pobiorę te mikrokody do mojej płyty i coś czytałem że każdy procek ma inne w zależności od serii i rdzenia !?)

 
 
ps. kupię Xeona E5450 + adapter 
pozdrawiam dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie chcę zmodowac E5450 tylko pytanie który kreci się najlepiej (chce zdobyć 4GHz)

 

krisu82 jakiego xeona kupiłeś chodzi mi jaka seria i rdzeń?

 

Moje pytanie.

moje mobo: GA-EP31-DS3L

.flesh biosa (skąd pobiorę te mikrokody do mojej płyty i coś czytałem że każdy procek ma inne w zależności od serii i rdzenia !?)

 

 

ps. kupię Xeona E5450 + adapter

pozdrawiam dzięki

Posiadam E5450 SLBBM z adapterem, cena 210 zł lub SLANQ za 200zł

 

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te Xeony to dobry zakup? Byłby upgrade z C2D E6600 na płycie P5E-VM HDMI G35.

 

PS Jakby ktoś na handel miał takiego Xeona z 12 mb L2 i okolice 3 Ghz a początku września to byłbym chętny. Proc oczywiście odrazu z adapterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD już mam i jest różnica. Teraz chciałbym dobrać do tego kompa jak najlepszy proc jednocześnie jak najlepszy cenowo. Powiedzcie mi, bo u Nvidii z obiegu wypadłem, jak ten Xeon E5450 będzie współpracował z GTX 550Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie chcę zmodowac E5450 tylko pytanie który kreci się najlepiej (chce zdobyć 4GHz)

 

krisu82 jakiego xeona kupiłeś chodzi mi jaka seria i rdzeń?

 

Moje pytanie.

moje mobo: GA-EP31-DS3L

.flesh biosa (skąd pobiorę te mikrokody do mojej płyty i coś czytałem że każdy procek ma inne w zależności od serii i rdzenia !?)

 

 

ps. kupię Xeona E5450 + adapter

pozdrawiam dzięki

Mój proc to SLASB rev. C0 i bez problemu ciągnie na 4ghz przy napieciu 1.375v

Ps: proca można tanio wyrwać na ebay.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5450 troszkę lepiej się kręci od X5450 (choć można trafić na selekty X5450, które będą lepiej sie kręciły niż E5450), wszystko zależy właściwie od szczęścia na jaką sztukę trafisz. E5450 ma niższe TDP oraz wyższe T Case - http://ark.intel.com/fr/compare/33083,34446

 

Ostatnio pokazały się L5430 - http://allegro.pl/l5430-qx9770-q9650-q9550-q9450-q6600-s-775-771-i4580025898.html , które prawdopodobnie bardzo dobrze sie kręcą 3,6-3,8Ghz i są energooszczędne 50W. Czy ktoś już może ma doświadczenie z tymi procesorami?

Edytowane przez barthelemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te plyte: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01077641&lc=en&cc=us&dlc=en&product=3462614#N127

 

Moje pytanie to czy dam rade zmontowac Xeoa E5462 2,8 Ghz? Nie moge znalesc nigdzie aktualizacji do biosu... wiec jesli tylko dodam te mokrokody to powinno dzialac, nie? Bios wersja 5.13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, im więcej czytam tym mniej wiem, posiadam płytę główna ASUSA P5K PRO znalazłem do niej zmodyfikowany bios z dodanymi mikroukładami pod xeony.

Wiem jak zrobić modyfikację, niewiem tylko jaki bedzie najwydajnieszy xeon, w temacie jest dużo różnych xeonow ale niema podusmowania.

Zapytam jeszcze raz który xeon będzie wydajny/najwydajnieszy?

 

z góry dzięki za informacje.

 

Freeq_88 masz zmodyfikowany bios do P5K PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freeq_88 i @Spoker .

 

Zmodowany bios do P5K Pro macie tutaj .

 

Co do twojego pytania - to wspomniany E5450 jest dość wydajny - to odpowiednik Q9650 , jeden z najwydajniejszych Xeonów tej serii i można go dostać za ~200 zł .

 

Ew. za 150 zł jest nieco słabszy E5440 2.83 Ghz czyli serwerowy odpowiednik Q9550 .

 

Te procki są w miarę tanio i szeroko dostępne w przeciwieństwie do modeli 5460 i wyższych z tej listy, których albo nie ma wcale albo są drogie lub w pakiecie z czymś innym * .

 

* - Mowa o allegro , nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku ebay czy amazona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma jakiegoś xeona lub doradzi w kupnie a żeby to działało bezpiecznie, i weszło do P5Q ASUSA i bios czy tam te mikrokody były ok. Wypłatę dostałem muszę szybko kupić zanim prze..... na głupoty.

Mój złomik
procesor - Intel Core 2 Duo E8400
płyta  - ASUS P5Q
karta - nVIDIA GeForce 9500 GT
ram - 2x1gb 2x2gb ddr2 400MHz pc2 6400 Kingston
dysk - 2x1000gb SATA 6Gb/s (Seagate ST31000524AS i WDC WD1002FAEX-00Z3A0)
zasilacz - Chieftec GPS 550AB A
system - win7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...