Skocz do zawartości
Maniakalny

771 @ 775 DONE

Rekomendowane odpowiedzi

@up: no fakt zapomniałem, że ta podstawka to powrót do grzania mieszkań Prescottami :(

 

Ktoś się orientuje ile %% wydajniejszy jest ten E5420@stock od Q6600@stock ? Bo, że różnica w Watach jest spora to akurat na plus jak dla mnie przemawiająca za zmianą na E5420. Ale coś jeszcze może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie popatrz na te testy, bo pokazują dokładnie coś odwrotnego niż napisał kolega powyżej. Dwurdzeniówka z tej samej epoki będzie zawsze wolniejsza od czterordzeniówki jeżeli mowa o stock . Ogólnie wychodzi na to, że w takim FC3 dwa rdzenie muszą być o 1,4GHz wyżej taktowane aby dorównać czterem rdzeniom. W Crysis3 robi się jeszcze większa rzeź. Co do różnicy E5420 vs. Q6600 to wątpię aby na stock dało się zauważyć różnicę, ale patrz na test na głównej, można ciekawe rzeczy zobaczyć :) pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie , sporo zależy od gry - jak jakaś gra z ledwością wykorzystuje 2 rdzenie to niżej taktowany Quad będzie wolniejszy od wysoko taktowanego 2C .

 

W grach które potrafią sensownie wykorzystać 3-4 lub więcej rdzeni to Quad powinien być lepszy - chyba że jest to coś na prawdę wolnego np. Q8xxx vs. E8xxx .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano 

Jakie mogą być mozliwe przyczyny braku wspołpracy płyty ASROCK 1600GLAN z Xeonem X5450?

Plastik docinany kika razy aby napewno dobrze lezal, bios zaktualizowany z wiadomej chinskie strony. 

Przy odpaleniu brak jakichkolwiek dzwiekow poza szumem wiatraka i czarnym ekranem. Płyta wstaje na E2180 przy pomocy którego aktualizowałem bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie popatrz na te testy, bo pokazują dokładnie coś odwrotnego niż napisał kolega powyżej. Dwurdzeniówka z tej samej epoki będzie zawsze wolniejsza od czterordzeniówki jeżeli mowa o stock . Ogólnie wychodzi na to, że w takim FC3 dwa rdzenie muszą być o 1,4GHz wyżej taktowane aby dorównać czterem rdzeniom. W Crysis3 robi się jeszcze większa rzeź. Co do różnicy E5420 vs. Q6600 to wątpię aby na stock dało się zauważyć różnicę, ale patrz na test na głównej, można ciekawe rzeczy zobaczyć :) pzdr

 

w jednych grach jest lepiej w innych gorzej, nie ważne, wymiana samego procka to na tę chwilę jakieś 200zł (plus koszta ew. chłodzenia)

sprzedając stare graty za powiedzmy 200zł i zamiast na procka pod s775 dokładamy stówkę i mamy używkę i3 s1155 z płytą i 4gb ramu

dostajemy:

-szybszego chłodniejszego procka

-w miarę nową energo oszczędną platformę

-przyszłościowo procka i5,i7

-USB 3.0

-SATA3 (pod SSD)

-bezproblemową rozbudowę ramu 8-12GB

 

i to wszystko za stówkę więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie ... jest ofert od groma na i5-650 do 750 - czy warto zakupić serwerek z 2 dyskami i i5 np 650 na pokładzie ? Waham się coby może lepiej sprzedać stare graty a kupić kompletny używany serwer na i5 i wsadzić weń swojego GTX'a + dyski i nie martwić się więcej :P Coś z Dell'a na ten przykład: http://allegro.pl/dell-poweredge-t110-xeon-i5-4x2400-2gb-2-x-73-i4926291371.htmljak myślicie ? warte to uwagi w ogóle ?

Edit: poza profesjonalnym opisem, w którym jest uwzględniona okrutna moc obliczeniowa 9600MHz - na co zwrócić uwagę przy zakupie owego ? Mają kilka w różnych w różnych cenach więc ? Pamięci są dostępne na alledrogo więc nie problem z rozbudową :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam Foxconna P35A-S i przesiadłem sie z E8400 @3.7 na E5440. 

 

Mimo poczatkowych problemow, wszystko ruszylo, teraz szukam optymalnych ustawien. Moze ktos mial ten sam problem i sobie poradzil, to prosze o pomoc. Mysle ze problem jest w pamieciach ale nie widze logicznego wytlumaczenia co sie zmienilo po przesiadce na quada i dlaczego system sie tak zachowuje. 

 

Ram to Geil ULTRA 800HZ 4-4-4-12 nominalnie (4x 1GB). Ze starym prockiem osiagalem te timingi nie krecac nimi za bardzo (moze 820MHz), teraz za kazdym razem jak tak je ustawie to mam BSOD po jakim czasie, po przestawieniu na default, CPU-z pokazuje 5-5-5-18 i mozna dzialac. Pytanie: 

 

1. Jaki wplyw moze miec procek na ustawienia timingow? Tak na logike...? 

2. Czy jest o co bic piane i czy nie zostawic 5-5-5-18? Nawet zmiana na 5-5-5-15 powoduje CTD za jakis czas w gierce. 

3. Czy C1E moze miec wplyw na CTD? 

4. Glownym powodem przesiadki miala byc DA3, ale nawet teraz gierka robi CTD przy pierwszej cutscence bez error msg. 

5. Czy ktos krecil E5440 na tej plytce i ile osiagnal przy jakim napieciu na NB i procku? Jakie temperatury sa OK?

 

Dzieki. 

Edytowane przez ellahtiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ellahtiel : może proc potrzebuje więcej V i gdzieś na lewo robi dropa dla memów - miałem tak raz procek "kradł" prąd z płyty :P ? Podnieś troszkę dla DDR i zobacz czy będzie stabilniej. Na resztę pytań niech ktoś inny Ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze PC speaker może podnieść volty na ramie, ja pamiętam na zwykłych goodramach miałem na spokojnie 2v, ale tak ogólnie to przyrost od OC ramu jest niewielki i ma znikomy udział w odniesieniu do procka, grafy, dysku (ssd) nawet kiedyś robiłem testy i było super, a w grach różnica na poziomie błędu pomiarowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - ale V na ram mam juz na maxa - 2.1 dla tego modelu, wiecej za duze ryzyko.

 

Jesli timingi 4-4-4-12 daja jedynie 1-2% wiecej, to nie ma sensu wg mnie. Bardziej mnie interesowalo dlaczego takie timingi byly spokojnie do osiagniecia na E8400 a na quadzie juz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyna odpowiedź jaka mi się kołacze pod deklem to różnice w układaniu strapa dla procesorów. Tyle, że ten E5440 to po prostu 2x E8400 i z mojej teorii d...pa wyszła, bo i strap nie powinien być dramatycznie inny w tym przypadku. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam. Kupiłem ostatnio płytę główną DFI LanParty DK P45-T3RSB Plus. Czytałem, że mod na niej jest potwierdzony dla E5440 - taki też posiadam CPU. Po instalacji BIOSu z mikrokodami do obsługi Xeonów i po instalacji procesora w odpowiednio przygotowanej do tego podstawce komputer nie uruchamia się. Ciągle pokazuje czarny ekran, a na POSTerze mam kod C1, który oznacza wg manuala "Detecting memory, DRAM size and type, ECC auto-detection of L2 cache". BIOS flashowany metodą DOSową, ściągany z dwóch różnych źródeł - przy obu wersjach fail. Jakieś pomysły? ;)

EDIT: Procesor działa na płycie Asus P5K, płyta DFI również działa na innym procesorze, pod LGA775 (Pentium DC E5300). Płyta "oparta" na BIOSie Award. 

Edytowane przez DarkRaven666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Maniakalny,

 

dzięki za temat i pomysł. Czy mógłbyś ponownie zlinkować skriny? Będę wdzieczny!

 

EDIT: w domu skriny już działają. 

hmmm...jaki by tu cpu z 771 wziąć...?

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zrobiłem na swojej msi neo2 i xeon'ie e5430 moda tydzień temu i mimo, że wyjątkowo słabej jakości był ten adaptor (miękki, słabo klejący się, nieprecyzyjnie robiony) to już za pierwszym razem system ruszył bez problemu. Mówiąc szczerze niska jakość wykonania sprawiła, że nie byłem pewien czy to w ogóle zadziała ale jest ok. Polecam szkło powiększające, pincetę i dużo światła w pomieszczeniu bo robota jest mocno zegarmistrzowska. Wrzuć fotki z Twoich prac to przyjrzymy się "czy dobrze leży". RAM jak wcześniej chodził ok to niby dlaczego po zmianie procka miałby powodować problemy? Ja testowo wrzuciłem cpu do slotu, zacisnąłem zapinkę, postawiłem chłodzenie (bez montowania i wsadzajnia mobo na miejsce) i odpaliłem. Skoro ruszył i wszedł do biosu to znaczy, że działa, więc dopiero po tym zmontowałem wszystko do kupy.

 

W ogóle to gdzie są jakieś tematy z podkręcaniem xeon'ów ? Szukam i tylko są info o modowaniu, a chciałbym trochę wymienić informacji nt. zachowania tego cpu w akcji na s. 775.

pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyna odpowiedź jaka mi się kołacze pod deklem to różnice w układaniu strapa dla procesorów. Tyle, że ten E5440 to po prostu 2x E8400 i z mojej teorii d...pa wyszła, bo i strap nie powinien być dramatycznie inny w tym przypadku. :P

 

2x e8400 to Xeon E5450 :)

 

Sam się nad nim zastanawiam, ale po głowie chodzi mi tańsza opcja - L5420 i wysokie OC, które wydaje się całkiem możliwe przez niskonapięciową charakterystykę. Obecnie mam E8400 wykręconego na 4,14 GHz i chcę podwoić iliść rdzeni zachowując takie taktowanie .. i teraz loteria czy się uda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej o uzyskaniu 550MHz FSB możesz zapomnieć. Z mnożnikiem 7,5 to sporo farta będziesz miał jak dobijesz do 3,5GHz.

Jak ktoś ma zapędy na >4GHz to tylko powinien celować w E5450 SLBBM (E0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...