Skocz do zawartości
Maniakalny

771 @ 775 DONE

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam słowa przedmówcy, bez wysokiego mnożnika nie ma co marzyć o OC na poziomie 4Ghz. Na zachętę do walki wrzucam mojego skrina (btw. miałem już 3,6 coś tam ale gdzieś przepadło).

 

w ogóle to niezbyt mogę proca rozgryźć...może dlatego, że ostatnio podkręcałem lata temu. Ale do rzeczy - cpu maks miało 460x8 czyli 3,68 i nawet zrobił sPI 1mb, ale więcej już zwiecha i bez szans na wstanie do windowsa. Było to po kilku godzinnej walce z piecem na balkonie by schłodzić go zimą, wiec entuzjazm opadł. A teraz nie chce wstać nawet przy niższych taktowaniach. Nie wiem czy to ramki (w ogóle to dziwne bo mam 2xhyper X i 2x najzwyklejsze kingston'y i tylko z tymi drugimi chce współpracować przy fsb>430) czy napięcia. W związku z tym, że temperatury w normie - max jaki widziałem to 65st - to jadę z napięciami na maksa (vcore 1,5, vtt-1,4l NB-1,6; mem 2,2) i mimo to wstać nie chce. Robiłem testy fsb wall ale nie chciał wstać już w okolicach 440-450mhz przy mnozniku 6, a wstał przy mnożniku 8. Nie kumam tego. RAM na wszelki wypadek rozluźniłem do 6-6-6-18 i nadal nic z tego...jakieś pomysły?

E5430_356_32m.png

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Sprawdzałeś stabilność pamięci memtestem dla pierwszej niestabilnej wartości fsb? Na fotce masz dosyć niskie tRFC jak na cl5. U mnie jest 44 (przy auto w biosie) dla fsb 467 i 1,9v. Jakie masz te kingstony? U mnie 2xkvr667d2n5/1g na kostkach hynixa robiły stabilnie fsb 424 cl5 na 1,9v ale więcej nie sprawdzałem.

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

tRFC nigdy nie ruszałem, dotychczas zawsze poruszałem się w zakresie tych pierwszy 5 ustawień, a resztę zostawiałem to co mi bios ustawiał. W każdym bądź razie w piątek cały dzień walczyłem (i mimo tego, że nie chciało mi się kompa już na balkon wystawiać jak to robiłem poprzednio) to wyniki są całkiem w porządku:

E5430_364_32m.png

 

co prawda zarówno temperatury cpu, jak i napięcie już było ekstremalne jak na moje nerwy ale było całkiem wesoło.

Przy okazji znalazłem stare skriny z testów z e2140 i płyta robi fsb 470, a memki 465 przy 444-13, więc na pewno "najsłabszy" w tym składzie jest właśnie mój xeon. Zabawne, że wysokie napięcie na NB/SB pogarsza OC. W każdym bądź razie jestem umiarkowanie zadowolony z wyników - max wstał i zrobił spi 2m przy 3,678Ghz. Żałuję, że nie udało mi się zdobyć e5440 bo pewnie wymarzone 4ghz by pękło.

 

co do memek to kiedyś tam sprawdzałem memtestem ale napięcia 1,9v to one nigdy nie widziały. Od 8 lat chodzą na 2,1-2,2 :). Ruszałem nawet na 2,4 ale tak jak w przypadku NB/SB wyższe napięcie pogarsza OC. Szkoda, że już plaforma s.775 ma tak mało entuzjastów bo chętnie bym z kimś pokonkurował/pouczył się nawzajem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak myślicie warto zmienić quada q8300 z sygnaturki na xeona x5450 z nadzieją że dobije do 4ghz.

Głownie w q8300 słabe jest to że jest okrojony ma tylko 4MB L2 i mnożnik niski. Dolar teraz drogi to i sprzęt ceni się wysoko więc zamiana platformy nie teraz. E5450 można wyrwać za 200zł wiec zastanawiam się czy nie kupić ale czy gra warta świeczki? Czy odczuje różnice... Chłodzenie mam dobre tak jak widać w sygnaturze  więc powinno dać rade.

Edytowane przez Spryciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy warto przechodzić z Q9400 które aktualnie chodzi na 3,2 na Xeona X5460? Zastosowanie głównie do gier. Jaki to będzie skok wydajności i czy w ogóle będzie? Jaki by był najlepsze rozwiązanie pod moją płytę  GA-EP45DS3L. Z góry dziękuje za odpowiedż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to najmniejszego sensu. Wywalanie kasy w błoto. Składaj kasę na nowy zestaw albo szukaj okazji na jakiego i5 2500, 3570 etc + płyta i RAM. Zawsze cos można trafić.

 

Test prockow http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,19

 

Np http://allegro.pl/asrock-p67-pro3-intel-core-i5-3570k-gwarancja-i5226782594.html

 

Albo

 

http://allegro.pl/p8h77-m-pro-asus-i5-2500k-6m-cache-up-to-3-70-gh-i5233204316.html#thumb/1

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli logicznie myślę to sprzedam swojego Q9400 za 200 zł. i za 200 kupię x5460 który lekko poleci na 3,8. bez zmiany platformy której bym nie chciał na razie ruszać bo to trwało by w nieskończoność. Czy np. w grach będę miał z 10 klatek więcej? I tak myślę o jakimś  4690k za ok. 2 lata, ale teraz chcem wydusić coś z podstawki 775 w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy warto przechodzić z Q9400 które aktualnie chodzi na 3,2 na Xeona X5460? Zastosowanie głównie do gier. Jaki to będzie skok wydajności i czy w ogóle będzie? Jaki by był najlepsze rozwiązanie pod moją płytę  GA-EP45DS3L. Z góry dziękuje za odpowiedż :)

U mnie przesiadka z Q6600@3.2 Ghz na X5460@4.0 Ghz dała konkretnego kopa :) min.10 do 20 fps ;) A wymiana po sprzedazy Q6600 to tylko 30 zł dopłaty do X5460 wiec opłacalnosc wzorowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym .

 

Xeon E5450 to  2 sklejone ze sobą E8400 .

 

Tam gdzie soft z ledwością wykorzystuje 1-2 rdzenie Xeon będzie nie wiele lepszy .

 

Co innego jak soft spokojnie wykorzysta 3-4 rdzenie, wtedy Xeon będzie lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj i się nie zastanawiaj ;) Napewno będzie lepiej bo na tę chwile 2 rdzenie może już nie wystarczać :( Oczywiście obowiazkowo zrób OC na >3.6 Ghz ;)

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie płytę mam taką GIGABYTE EP43-DS3L

 

Więc mam nadzieję, że da się podkręcić. A jakie chłodzenie polecacie ??. Oraz kartę graficzną jak by mi się udało wygospodarować środki aktualnie mam 4850 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby ktoś mi pomóc otóż posiadam plyte główną z socket 775 a chce uruchomic intel xeon którego posiadam mam załozony na niego adapter wyciołem te dwa bolce i zostały microkody wgrac do biosu i oto pytanie skad sciagnac ten plik bios płyty mojej w rozszezeniu rom jak potrzebuje MMTool program.
sprawdzałem na liscie kompatybilnych plyt glownych i moja tam jest (GIGABYTE G41MT-S2PT).

Czy mógłby ktoś dac link z plikiem bios do mojej plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Proszę o pomoc ponieważ bo modach nie bootuje mi z żadnego urządzenia (napedów, dysków, dvd na usb, penów itp) widać tylko migającą kreseczkę w górnym lewym rogu. Po powrocie do oryg biosu, płyta bootuje.
Płyta to Asus P5B Deluxe.

 

Proszę o szybką pomoc. PC nie działa już od tygodnia i nie mogę sobie z nim poradzić. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Própowałem na Biosie modowanym co był w linku jak i swój i na tych dwóch taka sama sytuacja. POSTa przechodzi bez najmniejszego problemu a płyta nie wydaje żadnych dżwięków. Dlatego napisałem tutaj ponieważ pierwszy raz widzę taki problem i próbowałem różnych rzeczy, ale żadne nie pomagają. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freeq_88 i @Spoker .

 

Zmodowany bios do P5K Pro macie tutaj .

 

Co do twojego pytania - to wspomniany E5450 jest dość wydajny - to odpowiednik Q9650 , jeden z najwydajniejszych Xeonów tej serii i można go dostać za ~200 zł .

 

Ew. za 150 zł jest nieco słabszy E5440 2.83 Ghz czyli serwerowy odpowiednik Q9550 .

 

Te procki są w miarę tanio i szeroko dostępne w przeciwieństwie do modeli 5460 i wyższych z tej listy, których albo nie ma wcale albo są drogie lub w pakiecie z czymś innym * .

 

* - Mowa o allegro , nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku ebay czy amazona .

 

Edytowane przez marcin1232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...