Skocz do zawartości
Maniakalny

771 @ 775 DONE

Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś bardziej rozbudowanego raczej nie ma, ale na PPC były testy e8400 i Q9550 więc można sobie porównać.  

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania adaptery procesora z socketu 771 na 775

Wysyłka z Polski natychmiastowo po zaksięgowaniu pieniędzy .

Cena dla forumowiczów 10zł/2szt. z przesyłką przy wcześniejszej wpłacie na konto.
Ilość ograniczona. Kontakt PW.

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła pora na moje rozpisanie się :) proszę o przyklejenie przydatnych linków do głównego tematu.

Co i jak z płytami asus i biosem AMI już wiadomo. Teraz czas na powiększenie o liste kilku płyt gigabyte.

 

Posiadam płytę główną GIGABYTE EP35C-DS3R w sumie leżała od 3-4 lat na strychu .... no cóż posiadając procesor e7500 nie byłem w stanie go uruchomić przez ten czas.... co się okazało po przeczytaniu specyfikacji procesor obsługiwany był dopiero od biosu w wersji F4 a ja posiadając wersję F3 miałem problemy z resetami komputera. Identyczny problem jak na filmiku: 

 

Po wgraniu aktualizacji biosu odziwo problem nie zniknął. Ale byłem już szczęśliwym posiadaczem procesora Intel Xeon E5420 którego zakupiłem za uwaga 90 zł ze strony ebay.com, gdyż na allegro już się wycwanili i podnieśli ceny do min 120 z przesyłką na chwilę aktualną nie widzę taniej niż 150 zł. Przerobiłem gniazdo, w trakcie obcinania blokad zauważyłem, ze 2 piny są wygięte wyprostowałem pod lupą oraz przy użyciu nożyka, którego akurat miałem pod ręką jeszcze raz podpiąłem procesor e7500, niestety problem nie został rozwiązany. Zabrałem się za montaż E5420 zamontowałem wszystko ładnie ładuje się bios i zwiecha....niestety nie mogłem nic zrobić wgranie kolejnych wersji biosu pod q-flashem nie zmieniał sytuacji. Po długich a ciężkich doszedłem do rozwiązania zagadki. Problemem okazała się niekompatybilna pamięć RAM z płytą główną, co było dla mnie conajmniej dziwne, iż pamięć kingstona nie współpracuje z moją płytą. Po wsadzeniu odpowiedniej pamięci, którą też posiadałem na stanie uruchomiłem system i oto jak uruchomiłem system na e5420.

 

Koniec tego ściemniania a teraz do konkretów:

 

Aktualizacja biosu.

 

Aktualizację można przeprowadzić na kilka sposobów. 2 najprostsze to poprzez windowsa za pomocą programu "@bios", przy pomocy którego wystarczy kliknac wczytaj plik i apply reszta dzieje się sama lub poprzez q-flash u mnie przy uruchamianiu komputera wystarczy nacisnac end i wybrac plik i kliknąć kilka razy enter.

 

Jako noob w tej dziedzinie nie wiedziałem jak wgrać mikrokody do biosu, gdyż w mmtool nie da się wgrać do pliku bin a rom jako takiego nie znalazłem. WIęc szukałem gotowej modyfikacji:

 

Strony na których możecie znaleźć modyfikację:

 

http://www.bios-mods.com/ - są nawet wersje beta, o których świat nie słyszał.

 

Druga i najbardziej przydatna strona lecz w języku chińskim. Znajdują się tam zmodyfikowane biosy z mikrokodami pod 771 u mnie działa bez problemu a odczyty temperatur jak najbardziej prawidłowe:

 

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

 

UWAGA: Hasło do rarów to "PCDVD" z dużych liter.

 

Jeśli ktoś miałby czas to proszę o stworzenie kopii tych biosów, gdyż niewiadomo jak długo strona będzie istnieć.

 

Bardzo przydatny link zawierający kilka programików do zabawy z biosem

Link 1: http://forums.tweaktown.com/gigabyte/30530-latest-overclocking-programs-system-info-benchmarking-stability-tools.html 

Edytowane przez damianpaj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ogromny problem.

 

Moja płyta to Asrock 4Core1333-eSATA2 procesor Xeon E5420 jest poprawnie rozpoznawalny w Biosie, ale podczas ładowania Windows, czasem podczas chwilowego pojawienia sie pulpitu Windows następuje reset kompa, od tak bez blue screen bez niczego, reset pojawia się również podczas prób instalacji Windowsa.

ale uwaga

Uruchomiłem bootowalny Windows 7 Live i tam procesor działał bez przerwy bez problemów, nawet obciążyłem go w 100% w programie Aida64, nic się nie działo.

 

Proszę o jakieś porady bo już nie mam sił !

 

Testowany był na 2 zasilaczach 500 i 600 W z goldem

Edytowane przez arkadynachyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przypadki jak miałem walniętą kość pamięci przejedz kompa memtestem a w dodatku sprawdz czy nie masz bad sektorów na dysku. Ewentualnie zdarzało się, że taśma zasilająca dysk była walnięta i działy się takie jaja. A powiedz czy na innym procku też miales takie problemy ? 

Edytowane przez damianpaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Core 2 Duo E4600 nie miałem i nie mam takich problemów, na zmianę sprawdzam te procesory. Pamięci najprzyjemniej w windows na Core 2 Duo działały bez problemów

 

Dodam tylko, że nie miałem miejsca w biosie aby dodać 3 microcody, mogłem albo 2 - albo 3 ale jakiś inny musiałem usunąć, może to przez to?

Edytowane przez arkadynachyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to może być przyczyna, że usunąłeś kody od czegoś innego i sie wiesza. Wgraj oryginalny bios i spróbuj bez wgrywania mikrokodów czy w ogóle ruszy. Ewentualnie dodaj tylko 2 mikrokody ale nie usuwaj starych.

 

czysty bios

 

ftp://europe.asrock.com/bios/775/4Core1333-eSATA2(1.30)Win.zip

Edytowane przez damianpaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę opcję z walniętym dyskiem twardym. Zastanowiłem się...

Mam ku temu powody takie: dysk dostałem od seagate z serwisu w ramach gwarancji (nie nowy a naprawiony oni tak robią), słuchać dziwne odgłosy podczas startu dysku ale chyba tylko raz nie zwróciłem uwagi, windows wolno się instalował, i co najważniejsze Windows Live działał na pendrivie a nie na HDD, dam znać dziś co wyszło.

Edytowane przez arkadynachyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Podmienilem wlasnie swojego e8500 na niskonapieciowego xeona L5420. Co prawda roznica w zegarze jest 0.5 GHz na korzysc e8500 ale teraz mam 4 rdzenie a nie dwa.

Modyfikacja biosu przebiegla sprawnie. Jedyny problem - moim zdaniem - to duzy vdroop na procku. Trzeba recznie ustawic napiecie. 

Z minusow zauwazylem ze system wlacza sie dluzej i dziala mniej responsywnie - mozliwe ze nie ustawilem jeszcze odpowiednich napiec na nb, ewentualnie plyta ma delikatny lag przy wspolpracy z tym prockiem.

In plus to mniejsze zuzycie pradu calej jednostki - az o 27W. Teraz odtwarzajac film, sprzet z sygnaturki pobiera ok 80W a wczesniej 107W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ogóle straszne problemy z kręceniem tego procka. Mam e5420 i 4x 2.5 i jade 7.5 x 333 a gdy podniose do 2.7 ghz to juz sie dzieja niezle jaja na ustawieniach auto z napieciami dziala ale wtedy napiecie mam z 1.22... podniesione do 1.56 czy to nie za dużo ? ręcznie jak podniose do 1.35 czy nawet 1.4 to nie  ruszy tylko natychmiastowy restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem, płytę główna na Gigabyte GA-EP45-DS3. Bios z kodami ściągnąłem z tej chińskiej strony. Wszystko śmiga ładnie.

Xeon E5420 podkręciłem do 3,0 GHz (7,5 x 400) bez zmiany napięć a pamięci chodzą na 800 MHz. Maksymalne napięcie jakie daje płyta to około 1,300 nawet troszkę mniej nie pamiętam.

 

W 3DMark 11 w teście CPU:

Przed podkręceniem: 3150

Po OC: 3721

 

Kiedyś na Phenom II X4 965 - 3,4 GHz miałem 3310

 

Na chłodzeniu Arctic-Cooling Alpine 11 GT Rev.2 i paście termo przewodzącej Arctic Cooling MX-4 temperatury w dużym stresie lekko ponad 60 stopni.

 

Na razie nie planuję więcej podkręcać na tym chłodzeniu, bo w lato będzie nieciekawie.

 

Przesiadka z Core 2 Duo E4600 2x2,4 GHz gigantyczna, już nie ma za wiechy uruchamiając kilka programów na raz.

Edytowane przez arkadynachyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie E5450 SLBBM :)

Mod banalnie prosty trochę zabawy z adaptorem i gotowe.

Małe OC na szybkiego na płycie Gigabyte P35 DS3R.

Bios ściągnięty z chińskiej strony.

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 4toku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4toku próbowałeś kręcić więcej ten procesor? Jakie masz temperatury o czym sprawdzasz? Czym badasz stabilność?

Próbowałem kręcić więcej ale powyżej 3,8 GHz wywalają błędy.

Może na lepszej mobo poszedłby więcej ale nie będę już w tego kompa więcej inwestować.

Temperatury przy testowaniu w OCCT dochodzą do 80 st. na arctic cooling freezer 7 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco mniej mainstreamowo - w roli głównej płyta z raczej mało popularnym chipsetem ATI Radeon Xpress X1250: Abit FI-F90HD Fatal1ty.

 

Nie było pewności, czy to będzie działać, ale fakt, że pomimo braku oficjalnego wsparcia bez problemu odpalał QX9650 oraz E3120 (Xeon 775) nastrajały optymistycznie.

 

Miał być L5430, ale ostatecznie padło na X5420, a szkoda.

 

Poszło gładziutko :)

Komp nie dla mnie, składam to dla kumpla. Przy okazji sprzedaję płytę, RAM i parę innych gratów ;)

 

dsc_9615kdeyy.jpg

 

dsc_9605cied3.jpg

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum jest to w zasadzie mój pierwszy post a już prośba. ^^

 

Chciałbym prosić o pomoc i wyjaśnienie wgrywania mikrokodów do płyty głównej podczas wykonywania modowania procesora z socketu 771 na 775 nie potrafię tego robić, nie wspominając o flashowaniu płyty głównej ( wręcz panicznie się boje, że coś zepsuje ), potrzebuje również pomocy z wyszukaniem mikrokodów do mojej płyty a jest to model G41MT- S2PT ( w CPU-Z pisze, że rev to A3 )

 

Jestem nowy w temacie wygrywania czegoś do biosu dlatego zwracam się do Was o pomoc, dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory, które wcześniej działały będą dalej funkcjonować. Niektóre płyty obsłużą Ci poprawnie Xeony ale mogą też pojawić się problemy typu: błędny odczyt temperatur.

 

Tu masz strone z gotowymi biosami. Koleś znacznie uaktualnił bazę płyt pod 771.

 

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ Hasło PCDVD

Edytowane przez damianpaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja płyta to Zotac 9300ITX, a że znalazłem info, ze mod powinien działać więc zabrałem się do zabawy. Ze względu na mały zasilacz (ITX 96W) przesiadłem się na L5420 z E5300. Ściągnąłem najnowszy bios ze strony a potem mikrokody. Bez problemu się dograły i flash przeszedł od razu. Sam procek został za pierwszym razem wykryty z błędem, potem po ręcznym ustawieniu FSB na 333 ruszyło, lecz w POST widnieje po prostu Intel Xeon i częstotliwość. Mam założony nisko profilowy BOX od intela, bo moja obudowa ma niestety 60mm wysokości :)

Wrażenia:

+ programy pod win rozpoznają poprawnie CPU

- CPU-Z, Coretemp źle wskazują temperatury, poprawnie pokazuje AIDA

- najmniejsze napięcie podawane przez płytę to niestety 1,15V i skacze do 1,175 pod obciążeniem, gdzie jak byk w specyfikacji jest że jest od 0,85-1,35, na E5300 spoko działała zmiana 0,8-1,25, programem RMClock Utility, można było sobie ustawić niższe napięcia, niestety już Xeona nie rozpoznaje poprawnie :(

- temp pod obciążeniem to 60-62st - wiatrak na cicho, bo lubię ciszę :), jednak kilka razy się już zawiesił, wg specyfikacji TCASE to 57st i nie wiem czy to jest wina tego zachowania

- gniazdo od zasilania, wtyk 12V - połączenie pomiędzy obudową do wewnętrznego zasilacza się spaliło, stopiło :) więc chyba ciągnie więcej prądu niż bym się tego spodziewał, a nie mam miernika. Do tej pory przez 3 lata - wcześniej E4300 a potem E5300 nie było żadnego problemu.

Start win, jak ktoś wcześniej opisał, jest jakby lekko spowolniony, ale jest to minimalne odczucie (procek ma 166 mhz mniej). Przypuszczam że zainstalowanie od nowa systemu może temu zaradzić.
Sam zakup uważam za dobry (150 zł) jednak normalnie wybrałbym wersje E54xx, gdyby nie ten zasilacz. Teraz już myślę nad zmianą obudowy :( i ciut wyższą aby chłodzenie działało cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @damianpaj :D Mam jeszcze 2 pytania czy mikrokody można zainstalowac i poczekac jeszcze troche z wymianą procka ? I jakim programem je wgrać :) Moja płyta gigabyte ga-p35-ds3

Edytowane przez esspero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...