Skocz do zawartości
djones

Konfiguracja komputera na mini-itx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem następującej konfiguracji:

 
Intel Core i7 4770K 3,50 GHz BOX
MSI Z77IA-E53
Kingston HyperX DDR3 2x 8GB 1600MHz CL10 Blu
Samsung 2.5'' SSD 840 Series 256GB (Serial ATA3) Pro 7mm
Lian Li PC-Q09FNA Mini-ITX - 300W
 
Co do procesora, pamięci i dysku nie mam raczej wątpliwości. Karta graficzna wystarczy mi zintegrowana. Natomiast zastanawiam się nad płytą i obudową.
 
Czy nie będzie się to za bardzo grzało? 
Czy ta konfiguracja zmieści się w tej obudowie?
Może proponujecie inną płytę i obudowę?
Chciałbym aby komputer był nieduży w monolitycznej obudowie i w miarę cichy. Może powinienem też zmienić chłodzenie na procesorze, tylko na jakie żeby się zmieściło do obudowy?
 
Pierwszy raz się przymierzam do zakupy mini-itx, może jednak ze względów praktycznych i wydajnościowych nie jest to dobry pomysł...
 
Z góry dziękuję za sugestie
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na inną podstawkę, procesor na inną. 

Największym problemem jest dobór chłodzenia na cpu.

Chłodzenie na pewno musisz zmienić. Jeśli bierzesz mobo Zxx i procek z K, to znaczy że masz zamiar kręcić cpu. Do podkręcania tego procesora potrzebujesz mocnego chłodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Dzięki za płytę, procesor wykorzystam.

 

@Klaus

Nie chcę kręcić procesora, wybrałem ten bo widziałem w rankingach, że jest dobry i ma kartę graficzną, z której będę korzystał. Będę chciał tam podpiąć 2 monitory (jeden na hdmi, a drugi na dvi) Sugerujesz inny procesor? (musi być Intel)

 

Czy płyta MSI B85I, zmieści się z procesorem box do tej obudowy?

Edytowane przez djones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo będzie wypadał i7 4770 a jest tańszy. Grafikę ma tę samą. 

http://ark.intel.com/pl/products/75123/intel-core-i7-4770k-processor-8m-cache-up-to-3_90-ghz

http://ark.intel.com/pl/products/75122/intel-core-i7-4770-processor-8m-cache-up-to-3_90-ghz

 

i7 na boxie raczej ciche nie będzie. 


Jeśli nie będzie grafiki czy innej karty w slocie pci-e, znacznie łatwiej dobrać chłodzenie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewielka różnica w parametrach, a w cenie 20%. To wezmę bez K.

 

Nie będzie nic w slocie pci-e. Możesz zaproponować jakieś chłodzenie? Chyba priorytetem będzie bardziej głośność niż przepływ powietrza jeśli nie będę go kręcił. No i żeby się zmieściło wszystko do tego pudełka i nie zagotowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewielka różnica w parametrach

No rzeczywiście niewielka, widać, że masz poczucie humoru http://ark.intel.com/pl/compare/75122,75123

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać, różnice są na plus wersji non K.

 

Nie mam pojęcia ile tam jest miejsca na chłodzenie. Wiele zależy też od tefo, czy będziesz miał tylko ssd czy będą też dyski. Jak sam ssd, można go wcisnąć gdziekolwiek, nie montować koszyka na hdd, będzie wtedy znacznie więcej miejsca na chłodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ogarnąć sprawę u siebie na miejscu. Sprzedawca przywali ci ssd na sanki, by było bezpiecznie. Równie bezpiecznie jest, jak dysk sobie dynda na drutach, jeśli nie wozisz kompa co chwilę. Zostaw na razie boxa, jak będzie za głośno/gorąco to ogarniesz miejsce na chłodzenie i dokupisz coś optymalnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto dodać, że przy procesorach K, potrzeba całkiem dobrej płyty do oc, w itx są spore ograniczenia, kiepskie sekcje zasilania, lub w ogóle bardzo ograniczone opcje oc. Dlatego idąc w cpu z zablokowanym mnożnikiem robi się też taniej o sporo tańszą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...