Skocz do zawartości
mike.dabrowsky

Jaki monitor 27' 2560x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyborem monitora do zastosowań bardzo ogólnych.

Powiedzmy, że gram w 30%, kolejne 20% to innego rodzaju rozrywka (filmy, internet) i 50% czasu to praca,

głównie programowanie + grafika. Także na pewno potrzebuje większej przestrzeni roboczej niż to jest w przypadku 1080p,

na której po prostu przestałem się mieścić. Wstępnie znalazłem 3 monitory:

http://www.komputronik.pl/product/174209/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/27_Dell_U2713HM.html

http://www.komputronik.pl/product/191474/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Peryferia/27_Asus_LED_PB278Q_czarny.html

http://www.komputronik.pl/product/198858/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Peryferia/27_iiyama_ProLite_XB2779QS_srebrny.html

 

Czytałem różne recenzje tych monitorów, ale chyba za dużo ich było bo obecnie nie jestem w stanie stwierdzić, który jest lepszy.
Proszę o pomoc i na jakieś może inne propozycje maksymalnie do 2500 zł.

 

Pozdrawiam,

Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

posiadam Della U2713HM, służy mi jako podstawowy monitor do wszystkiego, gram, korzystam z internetu, czasem lekka edycja foto ale to w bardzo amatorskim wydaniu, jestem badzo zadowolony uważam że cena/jakość stoi tu na całkiem przyzwoitym poziomie, co do IIyamy mam w pracy ProLite E2209HDS na TN świeci to całkiem znośnie ale trzeszcząca obudowa przy najmniejszym dotyku skutecznie odstrasza mnie od zakupu produktów tej firmy do domu. Jeśli masz jakieś pytania o Della to pisz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell U2713HM to ~2000pln

Eizo EV2736 to ~3300pln

 

Eizo pewnie lepszy, tylko czy o tyle lepszy o ile droższy ?

 

Ponoć u DELLa kiepsko z kontrolą jakości ale u Eizo też się pogorszyło.

 

Problemem DELLa jest też polityka gwarancyjna - w razie awarii dają ci inny monitor, ale nie nowy, tylko zreperowany używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką politykę ma wiele firm np. MSI gdyby różnica w cenie dwóch wyżej wymienionych monitorów wynosiła 200-400 pln można było by dyskutować, ale 1200 pln to już ciutkę za dużo za tyle mogę złożyć PC :] chodź nie powiem moja skrzynka do tanich również nie należała. Z drugiej strony monitor rzadziej się wymienia jak kartę graficzną czy pamięć, więc może warto szarpnąć się na Eizo, któryś z forumowiczów posiadających Ezio mógłby coś więcej napisać o swoich odczuciach z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...