Skocz do zawartości
marcin956

Kolumny podłogowe do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić kolumny podłogowe do 600zł + w przyszłości jakiś subwoofer, nie wiem na co zwracać uwagę, mam pewne na oku, lecz podobno to chińska lepianka: http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-komplet-4-drozne-pro-gw-36mcy-i3848890489.html

Wzmacniacz : Skytronic HT-510, kolumny podłączone będą pod PC i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz.... te kolumny... Chcesz podłogówki do jako takiego grania do domu to minimum 1500zł, a i tak będą one "jako takie", ten wzmacniacz to już konkretny ... kup coś pokroju HK PM635 albo nic w tej cenie. Kolumny za 600zł to tylko podstawkowe (używane) wtedy kupisz Tannoy M2 i będzie stokroć lepsze brzmienie niż te kolumienki "600W" z allegrosa". Zwracaj na pasmo przenoszenia (hz-khz), impedancja (ohm), pojemność kolumny (litry) i w dalszej części: wymiary membran, moc RMS, grubość ścian kolumn. Przy wzmacniaczu najlepiej do każdego modelu poczytać u wujka google opinie/recenzje/testy wtedy po przeanalizowaniu wszystkich wybranych modeli kupisz coś porządnego i pamiętaj używane/20letnie/itd. itp. nie oznacza wcale że gorzej zabrzmią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić kolumny podłogowe do 600zł + w przyszłości jakiś subwoofer, nie wiem na co zwracać uwagę, mam pewne na oku, lecz podobno to chińska lepianka: http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-komplet-4-drozne-pro-gw-36mcy-i3848890489.html

Wzmacniacz : Skytronic HT-510, kolumny podłączone będą pod PC i TV.

Wyrzuć ten bezwartościowy chiński pseudo wzmacniaczyk na śmietnik albo wyzuć go przez okno, może ktoś nim dostanie w łeb i to jedyny pożytek jaki możesz z niego mieć.

Co ludzi motywuje do kupowania tego szmelcu ? Jest tyle dobrego sprzetu używanego w dobrych cenach a ci kupują jakiś no name chiński szit, te "kolumny" z aukcji no szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podłogówki do jako takiego grania do domu to minimum 1500zł, a i tak będą one "jako takie"(...)

Trochę przesadziłeś. Taki zestaw, jak Taga TAV-606 v.3 jest często polecany w sklepach hi-fi (mam na myśli dobre sklepy Dołączona grafika ) jako dobry zestaw w swojej cenie. I na pewno będą lepsze niż to, co autor umieścił w pierwszym poście (to dziwadło ma więcej głośników niż jakiekolwiek paradigmy Dołączona grafika ).

 

Co do wzmacniacza to również się zgadzam, że to szmelc. Byle używana Yamaha za 300zł go wgniecie w ziemię.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, każdy przez to kiedyś przechodził. Pamiętam, jak sam poszedłem kiedyś do sklepu kupić sobie konkretne kolumny, a wyszedłem stamtąd z zupełnie innymi, za co jestem obsłudze wdzięczny (na odsłuchu wyszło, które są o niebo lepsze).

 

Spójrz choćby na wagę tych skytroniców - 12,1kg, w porównaniu do tych, które są odrobinę mniejsze, a ważą 25kg. Do tego piszą, że to konstrukcja 4-drożna, a tuż poniżej wymieniają tylko 3 rodzaje głośników. No i moc 600W - wow!, choć zaraz potem info w stylu "impedancja 4ohm"... Można by tak wymieniać bez końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentycznie umarłem, jak zobaczyłem te 'kolumny' - więcej się tych głośników nie dało upchnąć chyba, a po co to było robione, to nie wiem. Z nie można nawet powiedzieć, że byłyby godnym dopełnieniem tego 'wzmacniacza', bo ten wzmacniacz może ma 40W realnej mocy... poszukaj sobie zdjęć jego wnętrza w Internecie, w środku jest konstrukcja rodem z lat 80-tych.

Naprawdę - kup cokolwiek. Z tym wzmacniaczem grać nic nie będzie, a chyba tylko o wygląd Ci chodzi, więc...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę nie kupisz sensownych nowych podłogówek. Moim zdaniem lepiej kupic uzywane kolumny i uzywany wzmacniacz (jesli ma byc głównie do muzyki to koniecznie wzmacniacz stereo, a nie jakieś wielokanałowe wynalazki). Jesli dobrze poszukasz, kupisz uzywane w bardzo dobrym stanie i przy okazji okaże się, że subwoofer nie jest potrzebny Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o wzmacniacze, na początek możesz rozejrzec sie za serią x60 Denona (PMA-860, 1060), kolumny np. Eltax Liberty 3+ (wiem, to podstawkowe, ale potrafia mile zaskoczyć) 5+/7+ jesli budżet niewielki (nie przejmuj się mała ilością głośników, wiecej nie znaczy lepiej Dołączona grafika.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnat i owszem ale Heco daruj sobie. Jak potrzebujesz fakturę to wzmacniacz za minimum 1500zł (mowa o HK 980), podłogówki 1500zł (to minimum jakie może być), podstawkowe 1000zł. Co byś nie kupił tańszego (nowego) to będzie parodia a nie gra. Używane tylko w tym budżecie albo kup sobie lepiej odtwarzacz mp3+słuchawki wydasz 800zł, a gra w porównaniu do tych nieziemskich "600w" będzie stokroć przyjemniejsza dla ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłe wakacje byłem na kupnie pierwszego zestawu stereo, wprawdzie budżet był zupełnie inny ale tu nie wspomniano jeszcze o kablach, o ile kupując zestaw można wytargować kable w gratisie (i urwać zawsze jeszcze coś z ceny) tak tu trzeba by chyba doliczyć co najmniej parędziesiąt złociszy.

 

PS. Na labie jest identyczny temat, Kolega ma ciężki orzech do zgryzienia bo tam doradzono podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe o długości 2metry do każdego i jakiś jack-RCA masz porządne za 50zł. Kable za setki, tysiące są dla zwykłych bałwanków których w obecnych czasach nie brak i cały czas się mnożą. Kable jak będziesz kupował to patrz tylko żeby była miedź i żeby było po prostu widać że wykonanie nie jest złe, a na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...