Skocz do zawartości
borozu

Wadliwy chipset H67 - wymiana przez Gigabyte?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam płytę z felerną wersją chipsetu H67 czyli niepoprawiona rewizja B2. I zgodnie z przewidywaniami, kontroler SATA zaczął świrować po czasie i zaczęły się dziać cyrki z komputerem – ogólnie można określić jako niezdatny do użytku.

 

Ratunkiem okazało się ( rozwiązanie znalezione na stronie Gigabyte ) przepięcie urządzeń pod porty SATA3 których problem nie dotyczy. Niestety, portów SATA3 posiadam tylko 2 sztuki a często potrzebuję podpiąć większą liczę urządzeń magazynujących i nie mam gdzie.

 

I pytanie: Czy Gigabyte pomimo tego, że na sprzęt nie posiadam już gwarancji uzna mi taką wadę? W końcu nie moja wina tylko Intela, że wypuścił taki bubel a ja cierpię.

Warto też dodać, że owa sytuacja zmieniła mi parametr C7 i C8 w dysku twardym…

 

Dołączona grafika

 

Konfig:

GA-H67MA-UDH2 ( rev. 1.0 )

Procek Celeron G530

2x2GB RAM ADATA DDR3

HDD Samsung HD103SJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czasie guzik ci uzna. Cierpisz przez własne zaniedbanie.

Nie wiem jak u Gigabyte, ale ASRock miał program wymiany płyt z chipsetem w rewizji B2 na B3:

 

http://www.asrock.com/news/events/201102ex/index.html

 

Wystarczyło się zainteresować tematem kiedy był czas.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...