Skocz do zawartości
acowasto

Problem z rozdzielczością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pewien problem tak jak widać w temacie, zacznę od tego, że poszedł mi dysk w komputerze informatyk wymienił i wszystko "niby ok" i tutaj dokładniej opisze problem otóż po uruchomieniu komputer zauważyłem problem z rozdzielczością i od razu postanowiłem ustawić tą właściwą lecz co się okazało normalnie wszystko było ok na rozdzielczości 1920x720 wiec taka chciałem ustawic lecz pomiedzy rozdzielczością 1920x1080 (która ucina mi ekran) a 1768x992 nie ma tej powyżej. Tu jest moje pytanie kto wie jak,gdzie lub czym moge ustawić rozdzielczość 1920x720 proszę o pomoc. Dodam że karta graficzna do GeForce GTX 760 4GB a monitor PHILIPS 241TE5 sterowniki do monitora i karty najnowsze.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kapirub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale wtedy mi ucina ekran i nic z każdym z boków nie wiem ok 3-5 cm i to przeszkadza czy w grach czy w normalnym użytkowaniu, a pozatym skoro przed wymianą dysku było dobrze to czemu teraz jest źle ? I właśnie jak to przywrócić tą rozdzielczość się pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jakim kablem podłączony (D-SUB/DVI)?

Jeśli analogowym D-SUB to spróbuj dać mu autokalibrację.

Jeśli DVI lub inny cyfrowy to może masz w monitorze jakieś dziwne skalowanie włączone albo w sterownikach od grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://download.p4c.philips.com/files/2/241te5lb_00/241te5lb_00_dfu_pol.pdf

 

str. 14, obsługiwane rozdzielczości, optymalna 1920x1080 @ 60Hz. Każda inna rozdzielczość jest zła i daje gorszy obraz.

Poczytaj na stronie 20, 21 i zrób to jak trzeba.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jakim kablem podłączony (D-SUB/DVI)?

Jeśli analogowym D-SUB to spróbuj dać mu autokalibrację.

Jeśli DVI lub inny cyfrowy to może masz w monitorze jakieś dziwne skalowanie włączone albo w sterownikach od grafiki?

 

kabel hdmi podłączone jest.

Optymalna ok ale jak ją ustawie to mi ucina sporo ekranu wygląda na to ze musze sie do pasków przyzyczaić ale dzięki za pomoc. Intrukcje przeczytałem i niby ok ale ucina.

http://download.p4c.philips.com/files/2/241te5lb_00/241te5lb_00_dfu_pol.pdf

 

str. 14, obsługiwane rozdzielczości, optymalna 1920x1080 @ 60Hz. Każda inna rozdzielczość jest zła i daje gorszy obraz.

Poczytaj na stronie 20, 21 i zrób to jak trzeba.

 

Optymalna ok ale jak ją ustawie to mi ucina sporo ekranu wygląda na to ze musze sie do pasków przyzyczaić ale dzięki za pomoc. Intrukcje przeczytałem i niby ok ale ucina.

Edytowane przez kapirub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne i nie masz sie przyzwyczajać. Sprawdzałeś to skalowanie? Z tego co widzę to monitor jest z tunerem TV więc na pewno ma opcję skalowana obrazu z innych formatów.

Ew. podłącz inny monitor i zobacz czy objaw też występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach sterownika będzie opcja traktująca monitor jako telewizor. Wyłącz to badziewie. Ma traktować urządzenie wyświetlające jako monitor, nie jako telewizor. 

 

Nie mam teraz w pobliżu kompa z nvidią, to nie powiem ci dokładnie gdzie to jest. Tego jednak szukaj.


Ewentualnie opcja overscan w sterowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne i nie masz sie przyzwyczajać. Sprawdzałeś to skalowanie? Z tego co widzę to monitor jest z tunerem TV więc na pewno ma opcję skalowana obrazu z innych formatów.

Ew. podłącz inny monitor i zobacz czy objaw też występuje.

 

Ok dzięki tak monitor z tunerem tv podłacze inny i sprawdze skalowanie jest dobre po zmianie dysku nic nie zmieniałem to dziwne zobacze na innym monitorem[

W opcjach sterownika będzie opcja traktująca monitor jako telewizor. Wyłącz to badziewie. Ma traktować urządzenie wyświetlające jako monitor, nie jako telewizor. 

 

Nie mam teraz w pobliżu kompa z nvidią, to nie powiem ci dokładnie gdzie to jest. Tego jednak szukaj.

Ewentualnie opcja overscan w sterowniku

 

ok

Dzięki naprawiłem już właśnymi sposobami w panelu nvidia samemu ustawiłe powiem wam jak panel nvidia-->dopasuj pozycje i rozmiar pulpitu-->włącz zmienianie rozmiaru pulpitu ptaszkiem zazanaczone--->zmień rozmiar i ustawiamy :)

Edytowane przez kapirub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...