Skocz do zawartości
BonTFO

UPGRADE - prośba o doradzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, 

 

Chciałbym dołożyć parę elementów do mojej maszyny, sukcesywnie podnosząc jej jakość pracy. Moja wiedza na obecną chwilę nie wystarcza, nie jestem na bieżąco,  dlatego zgłaszam się do was drodzy forumowicze o radę. 

 

Komputer głównie wykorzystywany do gier (D3 / SCII <- tutaj problemu nie ma. BF4 <- i tutaj już tak kolorowo nie jest, zwłaszcza multi) Celem upgrade jest podniesienie jakości w grach, płynności grafiki etc. 

 

Obecna maszyna: 

 

Proc - Intel i5-2400 3.10 GHz 

Grafika - MSI GTX 460 OC wersja 1024 OC (pełna wersja)

RAM - Goodram 4 GB 1333 oraz druga kość 2 GB 1333 (wiem masakra) 

Dysk 1T Segate 32 cache

Płyta główna ASUS P8H61 mATX 

zasilacz: Chieftec GPA 500s 500W

obudowa - jakiś noname modecona chyba - trzeszczy i do wymiany 

 

Co do zmiany 

 

no właśnie, z tego co zdążyłem się zorientować to chyba nie opłaca się wymieniać procka? 

 

budżet między 2000 - 3000 tys. nie będę bawił się w OC 

 

Prośba o doradzenie czy machnąć wszystko od początku bebechy sprzedać? czy up tego co jest. 

 

Do wymiany obudowa, każdy kto czyta NIE BRAĆ TANIEJ OBUDOWY Z MYŚLĄ O WYMIANIE PÓŹNIEJ - nigdy tego nie zrobicie ;) 


=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Po co miałby pozbywać się i5 drugiej generacji? Moim zdaniem tu wystarczy kupić nową kartę graficzną i obudowę, jak życzy sobie autor.

Świetny stosunek cena jakość ma już taki zalman:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__5761/__Obudowy_Zalman_Z3_Plus_USB_3_0_Black/

a jak będziesz mógł jeszcze dołożyć, to pewnie spodoba Ci się jakoś firmy Corsair:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__5761/__Obudowy_Zalman_Z3_Plus_USB_3_0_Black/

 

Ramu jest 6GB, moim zdaniem jest to ilość wystarczająca zarówno do gier, jak i do pracy nawet ze sporą ilością grafiki itd. W przyszłości można pomyśleć nad wyjęciem kości 2gb i zastąpienie jej 8gb (koszt ok 250-300zł).

 

A jeśli chodzi o kartę to tu jest sporo kasy i śmiało można polować na radeona R9 290, to bardzo wydajny sprzęt, dodatkowo jest spora możliwość odblokowania go do pełnej 290x. Wersja gigabyte powinna być trochę lepsza od safirki:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5804/__Karty_Graficzne_Gigabyte_Radeon_R9_290_OC_4GB_Windforce_3_512_bit_PCI_E_/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem aby zostawić i5 

 

 

Budżet tak jak pisałem 2000-3000 

 

Obudowa bardzo fajna 

 

Teraz pytania

 

1 czy warto inwestować w kartę takiej klasy jak r9 290 ew 290x z założenia że procek w stresie będzie miał 3,4 GHz ? w sensie czy nie za dobra karta do takiego taktowania zegarów ? czy może wystarczy jakiś słabsze ATI ew GTX 760 OC? 

 

2. Zakładając że wymieniam kartę graficzną Czy udźwignie ją mój zasilacz? (Oprócz grafiki będzie podłączony dysk, napęd, SSD, ew. wentylatory w Zalmanie )

 

3. mam zamiar wymienić jedną kość na 4 GB 1333 więc spokojnie 8 GB wystarczy z zapasem (pytanie czy nie więcej ? )

 

4. Czy jest sens wymieniać płytę główną ? mam mATX (jak składałem kompa wziąłem najtańsza na sockecie 1155) czy jeśli nie robię OC to jest sens ją wymieniać? czy wpłynie na ogólną wydajność komputera? Jedyne co kusi to USB 3.0 (obecna płyta tego nie posiada) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 770 przyjąłem :) nie będzie za mocna do tego procka?

 

Zasiłka wystarczy ? 

 

Jaką płytę polecacie (bez OC) na sockecie 1155 ? ATX (nie mATX) 

 

Co do SSD nie zastanawiałem się jaki jeszcze w sumie to na koniec zostawiłem bo to nie jest aż tak niezbędny element :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSD sprawa wyglada tak ze wiem iz jest istotny, ale nie wplywa na config, w sensie raczej sie nie pogryzie, pewnie 120 wystarczy :) moze szarpne sie na 180 z wymienionych powyzej firm. Na pbecna chwile wazne dla mnie jest aby kupic plyte kompatybilna z reszta w standardzie atx w sensownej cenie oraz pytanie czy zasilka chiefteca (3 letniA) 500W gpa500 da rade pociagnac gtx 770 ? Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP 

 

Zostały dwie rzeczy 

 

1. Prośba o radę - jakaś sprawdzona płyta 1155 z USB 3.0 w standardzie ATX

 

2. GTX 770 -> http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-770-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n770oc-4gd-584580/ -> moja zasiłka do wymiany czy da radę ? Cieftec 500W GPA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...