Skocz do zawartości
wlodarq

Wysokie temperatury GTX770

Rekomendowane odpowiedzi

To nic nie da.

 

Całe powietrze będzie krążyć wokół obudowy :P

 

Ważne jest, jak powietrze jest wtłączane do obudowy.

 

Lepiej nieco więcej świerzego powietrza w środku obudowy niż mniej, tzn. dobrze mieć np. dwa wentylatory nawiewowe i jeden wywiewowy niż odwrotnie.

 

Duża jest różnica w temperaturze karty, gdy robisz testy w zamkniętej obudowie i na stole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się mądralić ale tak na moje oko to trzeba by więcej powietrza wtłaczać. Jednym wentylatorem podzielonym z resztą na pół nei za bardzo wiem po co, bo zapewne zasilacz ssie z dołu, wiele nie zwojujesz. Nie dało by rady tak przerobić obudowy żeby cały wiatrak był odsłonięty? I czemu karta masz nie w pierwszym slocie? :) Wiatraki walą bezpośrednio w płytę i to powietrze nie ma gdzie uciekać, przełóż sobie kartę w pierwszy slot, tego wariata z pomiędzy PCI-e daj niżej i kolejny zysk temp. Nie masz również możliwości dania wiatraka na panel boczny obudowy? Jak już tak ładnie zrobiłeś/przerobiłeś skrzynię (bo to chyba jakiś twój autorski projekt?) to może warto pomyśleć o przygotowaniu miejsca na boku i dorzuceniu tam wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator na froncie musi wiać też do piwnicy bo tam są dyski które się gotowały bez nawiewu ;) Ale dla chcącego nic trudnego. Obudowa została przerobiona, wystarczy wpisać "Snow Dominator" w google i wyskoczą linki do tematu jak się to wszystko robiło :)

 

Panel boczny mam cały z pleksi przeźroczystej i szkoda w nim rzeźbić więc obudowa będzie na sprzęt dla mojej kobiety na jakiś i3+gtx650ti. Ja w takim razie zrobię sobie "desk case" z mocnym nawiewem dla tej karty :)

 

Dzięki wam za wszystkie rady i chęć pomocy. Pewnie zagoszczę tu na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od tych wysokich temperatur jak masz dobrą cyrkulacje w obudowie, tak że ciepłe powietrze gdzieś się nie kumuluję to karta nie będzie się grzać.

 

Leven w tym demie "stone giant" ja miałem takie wyniki temp.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat...

 

Słuchajcie, jak myślicie? Czy Gelid Icy Vision lepiej schłodzi tą kartę niż ten DirectCU II ?

Kupiłem w sumie okazyjnie te chłodzenie ale nie wiem czy ryzykować utratą gwarancji czy może lepiej tego Gelida zostawić sobie do innej karty do 2ego PC'ta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast zmieniać na karcie chłodzenie zmienił pastę na jakąkolwiek inną, może ta jest zeschnięta ?

Dałbym Coolabory Liquid Ultra, pasta superowa :D

Na procku i7 4700MQ w lapku miałem pod obciążeniem na MX-4 96*C, teraz z Coolabory Liquid Ultra mam 88*C ,więc myślę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

 

Właśnie to po głowie już dłuższy czas mi chodziło. I doszło - dziś zabrałem się za rozkręcenie karty, pasty na radiatorze że można by było wysmarować 3 takie karty do tego twarda jak modelina - pozbywałem się jej dobre 30minut. Położyłem nową świeżą cienką warstwę MX-2 - EFEKT? 

 

Poprzednio podczas gry w Sleeping Dogs - 80-81* i zbijanie zegarów.

Po wymianie - 74* i boost na stałym poziomie 1176MHz...

 

Wiem wiem... Gwarancja właśnie opuściła tą kartę ale mnie to nie interesuje. Wszystko się kiedyś psuje.

 

W przyszłym tygodniu po zamontowaniu Gelid Icy Vision dam znać jak temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...