Skocz do zawartości
Lanc

Jaki zasilacz do 450 zł, modularny, 80+ gold, ~650w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zasilacz ma być do podkręconego PC (3570k @ 4,7Ghz @ 1,3v + r9 290x + 2 hdd + ssd + 6x 120mm + dvd + pompka ~20W). Aktualny HX520 (480W na 12v) ma już problemy z r9 290x po OC (jestem pewny, że to zasilacz, bo po odkręceniu CPU nagle gry się nie wywalają i PC się nie resetuje (przy karcie na stock też jest ok). Jestem też pewny stabilności procka, bo na HD7870 nie miałem żadnych problemów w tych samych grach).

Budżet to 450-460 zł.

Wymagania:
- minimum 80+ Gold
- musi być modularny
- cisza (mile widziane półpasywy)
- minimum 600W na linii 12v
- minimum 5 lat gwarancji

Z tego co znalazłem to w tej kategorii cenowej najbardziej pasują mi te zasilacze:

1. http://proline.pl/?p=CM+RS-700-AFBA-G1 - z tego co wyczytałem to oparty jest na konstrukcji seasonica X series KM3 - czyli chyba najlepsza z możliwych opcji. Tylko jak z tym piszczeniem po wyłączeniu PC? Dotyczy to każdego zasilacza? Z tego co rozumiem to nie kwalifikuje się to jako wada konstrukcyjna?
2. http://proline.pl/?p=SEA+G-SERIES+G-650 - ciut tańszy. Ten niestety nie jest pół pasywny? I jak tutaj z piszczeniem? Nie spotkałem się na forach z tym problemem dotyczącym tego zasilacza.
3. http://proline.pl/?p=CRS+CP-9020054-EU - fajna sprawa, że jest w 100% modularny. Z tego co wyczytałem to następca serii TX. Konstrukcja nie oparta na Seasonicu tak więc nie ma problemów z piszczeniem po wyłączeniu PC.
4. ? jestem otwarty na propozycje

Mam mętlik w głowie aktualnie. CM byłby idealny gdyby nie "zagrożenie" piszczenia. A nie chcę wydać na zasilacz takiej kasy, żeby się potem użerać z piszczącymi cewkami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=363

 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=348

 

Seasonic G  to jednak lepiej dopracowana konstrukcja, ale Corsair RM jest w pełni modularny hmmm, ja stawiam na  G.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie te recenzje wcześniej. Brakuje mi tam tylko informacji o głośności. Natomiast nie umiem nigdzie znaleźć recenzji G-Series 650 gdzie by w ogóle ktoś wspominał o aspekcie głośności.

 

Tak swoją drogą czemu nie CM? Ten CM to bliźniacza konstrukcja do Seasonica X-Series KM3 - http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=360

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego akurat te zasilacze? Mógłbyś coś od siebie napisać? Jakieś info na temat głośności itd? Wejść w topic i wrzucić linka to każdy potrafi.

Łakomy kąsek "Super Flower 600W Golden Green Modular SF600P14XE", "Obciążenie łączne linii 12V 594W", "Gwarancja: 60 miesięcy".

Za 428zł chyba niema nic lepszego.

Green Modular świeci - z tego co widzę to nie da się tego wyłączyć. Choinki nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wloty powietrza w obudowie w różnych miejscach. PC. 12 małych diod led z sekcji zasilania płyty głównej daje takie światło, że połowa mojego pokoju ma niebieską poświatę. Na szczęście te ledy się da wyłączyć. Tak więc wydaje mi się, że zasilacz świecący na niebiesko da jeszcze więcej światła poza obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opierasz tą opinię na podstawie? Testów tego zasilacza w sieci praktycznie nie ma. Znalazłem jedynie jakiś test po hiszpańsku (?). Jak masz jakiś test po pl / eng go byłbym wdzięczny za linka. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego samego co autor wątku, z tym że nie chce półpasywu. Wg. mnie wiatrak powinien się kręcić, na minimalnych obrotach się go nie usłyszy, a wpłynie to pozytywnie na żywotność kondensatorów jak i reszty podzespołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc - osobiście w tych parametrach do 450 PLN ciężko znaleźć coś lepszego od CM V700: http://cenowarka.pl/cooler-master-v-series-v700-700w-atx-2-31-rs-700-afba-g1-a936595.html

 

Testowaliśmy na redakcji 1000W i wypadł naprawdę zacnie. Do tego świetne kable. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie skłaniam do tego CM. Jeśli by jednak piszczał to zawsze można oddać do 10 dni i wziąć superflowera.

 

To teraz takie pytanie - orientujecie się czy jakiś sklep w PL daje 5 lat gwarancji na niego? Bo producent z tego co pisze na swojej stronie daje 5 lat, natomiast w pl sklepach wszędzie widzę 2 lata. CM ma w Polsce swój oddział? Bo gwarancja by nie była problemem jeśli można by zasilacz odesłać prosto do producenta w granicach naszego kraju (Corsairy trzeba np do Holandii wysyłać).

 

EDIT:
Znalazłem odpowiedź - http://www.coolermaster.com/service/warranty.html

 

1. Warranty Length

All products from Cooler Master at least carry 1 year warranty from the date of purchase, with the exception of power supply units which carry a 2-5year warranty. If no proof of purchase can be presented upon request, Cooler Master cannot be held responsible for warranty service.
(If you have no receipt, will follow serial number for warranty check.)

2. Who Is Protected

The original customer from the whole world purchasing the Cooler Master Product is covered under the Cooler Master Warranty Program.

8. For Warranty Service

In Europe:

Within the first 2 years after purchase, please return your product (or for power supplies installed within our enclosures, just the failed power supply) to your dealer or reseller for a replacement. If the product is still within warranty and you can no longer return it to your dealer, please contact Cooler Master Customer Support for assistance and instructions. Cooler Master will not accept returns without prior approval and an RMA number.

When returning product, please be sure to enclose a clear description of the problem and your proof of purchase with the defective product and return it as instructed by Cooler Master. Be sure to package the product securely (preferably in its original packaging) and ship it postpaid. Your dealer or Cooler Master will not be responsible for damage due to shipping. During the warranty period, your product will be repaired or replaced without charge, excluding shipping and handling.
Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie Cooler Master V700 - w agito.pl za 456 zł (wysyłka free).

 

1. Nie piszczy. Ani przy pełnym obciążeniu (furmark + linx), ani w idle, ani po wyłączeniu całkowicie PC. Tak więc tutaj nie ma problemu i pewnie jest tak jak niektórzy mądrzejsi pisali na forach - zasilaczy się sprzedaje więcej niż np SuperFlowerów dlatego więcej się czyta o piszczeniu. A piszczy pewnie taki sam ułamek % ;)

 

2. Kable super - miałem niby takie same w HX520, ale w HX były twardsze. Dodatkowo in plus pełna modularność.

 

3. Wentylator jest niesłyszalny. Zresztą z tego co podaje producent to jego max prędkość to 800 rpm. Na początku aż sprawdzałem czy działa. I w sumie nie ma się po co nawet rozkręcać - pod pełnym obciążeniem trwającym 30 minut obudowa zasilacza nawet nie była ciepła.

 

4. Pytałem wcześniej o gwarancję i niby sam sobie na to pytanie odpowiedziałem. Ale dodam jeszcze coś do tego. Fotka naklejki, która była naklejona na folię, w której było pudełko z zasilaczem: https://www.dropbox.com/s/hm0n2da1kabtcc0/IMG_20140122_183330.jpg - czyli z tego jasno wynika, że gwarancja to 5 lat i że serwis jest w razie czego w PL.

 

5. Dostałem tak właściwie Seasonic X-Series KM3, który jest 50W mocniejszy i 50 zł tańszy od X-650.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie Cooler Master V700 - w agito.pl za 456 zł (wysyłka free).

 

1. Nie piszczy. Ani przy pełnym obciążeniu (furmark + linx), ani w idle, ani po wyłączeniu całkowicie PC. Tak więc tutaj nie ma problemu i pewnie jest tak jak niektórzy mądrzejsi pisali na forach - zasilaczy się sprzedaje więcej niż np SuperFlowerów dlatego więcej się czyta o piszczeniu. A piszczy pewnie taki sam ułamek % Dołączona grafika

 

2. Kable super - miałem niby takie same w HX520, ale w HX były twardsze. Dodatkowo in plus pełna modularność.

 

3. Wentylator jest niesłyszalny. Zresztą z tego co podaje producent to jego max prędkość to 800 rpm. Na początku aż sprawdzałem czy działa. I w sumie nie ma się po co nawet rozkręcać - pod pełnym obciążeniem trwającym 30 minut obudowa zasilacza nawet nie była ciepła.

 

4. Pytałem wcześniej o gwarancję i niby sam sobie na to pytanie odpowiedziałem. Ale dodam jeszcze coś do tego. Fotka naklejki, która była naklejona na folię, w której było pudełko z zasilaczem: https://www.dropbox.com/s/hm0n2da1kabtcc0/IMG_20140122_183330.jpg - czyli z tego jasno wynika, że gwarancja to 5 lat i że serwis jest w razie czego w PL.

 

5. Dostałem tak właściwie Seasonic X-Series KM3, który jest 50W mocniejszy i 50 zł tańszy od X-650.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony!

 

 

Kupiłem to samo.

1. Potwierdzam, cewki nie piszczą

2. Kable jak dla mnie za twarde, ja wolę takie w oplocie, z tymi jest problem jak wykonać łuk np 100 stopni przy zachowaniu "płaskości", każdy może to sprawdzić na kablu sata.

3. Widocznie dla każdego cisza to inny poziom natężenia dźwięku. W tej chwili wentylator zasilacza jest najgłośniejszy w moim komputerze i niestety będę musiał zrobić fanswapa (a dokładniej wyprowadzenie przewodów wentylatora poza zasilacz co oznacza utratę gwarancji)

 

Jestem średnio zadowolony, aczkolwiek cieszę się z wysokiej klasy podzespołów oraz jego parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że moje fandery jednak takie ciche nie są. Aczkolwiek ten zasilacz jak dla mnie jest naprawdę cichy. Tak swoją drogą nie dałoby się wyciągnąć wentylatora przez grilla? U mnie na grillu nie ma plomb.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że moje fandery jednak takie ciche nie są. Aczkolwiek ten zasilacz jak dla mnie jest naprawdę cichy. Tak swoją drogą nie dałoby się wyciągnąć wentylatora przez grilla? U mnie na grillu nie ma plomb.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...