Skocz do zawartości
konrad050

komputer po taniości.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja wygląda tak że jestem zmuszony usprawnić starego kompa (komunijnego wręcz...na owe czasy był to potwór, 1 gb ramu, intel dual core 1.8 ghz, g force seria 7...) więc jak widzicie maszyna cholernie wiekowa i trzeba ją po taniości pchnąć kilka lat w przód. Gdybym miał wolne 2 tys to złożyłbym coś od nowa, ale niestety nie mam Dołączona grafika więc pomyślałem że zostawie płytę główną ( GA-945P-S3 ) i dokupie do niej lepszy procek, grafike, troche ram, oczywiście to co się da używane. Pytanie brzmi co myślicie o czymś takim, i jeśli już to jakie podzespoły do tej płyty?? (obudowa, dysk, napęd chyba zostaną, zasilacz chyba też, 400 w, wprawdzie tracera ale co tam) A może by tak po taniości załatwić inną płytę główną?? co do wysokości budżetu to narazie nie powiem bo będę kupował komponenty pojedynczo w czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj jakieś 550zł na Pentium G3420, mobo na H81, 4GB ramu. Jeśli Tracer ci nie przeszkadza, twoja sprawa.

Nic mądrzejszego się nie wymyśli.

Napędy masz na sata czy ide ata?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw klausa jest ok, wyjdzie niecale 500zl. Do tego zasilacz fortron za 50zl a tracer na zlom. Nic sensownego za te pieniadze nie kupisz. Tego trupa nie ma sensu modernizowac. Dysk na sata czy ata? Sprzedasz stary pc na allegro i odkladaj na karte pokroju 7750/7770.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma wystarczającą grafikę aby tymczasowo na niej podziałać.

 

Zestaw za 570 

http://www.morele.net/inventory/info/GH6zQF/

 

Starego grata bez obudowy i dysku sprzedaj na allegro trochę grosza wpadnie. Potem zbieraj na kartę jeśli zamierzasz na nim grać. Jak ma być po taniemu to możesz dozbierać do 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7770-1gb-ddr5-r7770-pmd1gd5-483331/

lub

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-r779oc-1gd-569226/

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie do gier mam konsole, ale na kompie jakiś tutuł czasem mam okazje odpalić (np, teraz do cd action jest deus ex) więc czasem chciałbym zagrać w coś. No okej to troche pensji się odłoży i się pomyśli. A i jeszcze jedno pytanie, jeśli już zmianiać mobo, to jaką polecacie z dźwiękówką 5:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmmm, widze że ten zestaw nawet bf 4 może dałby rade pociągnąć no ciekawe. System oczywiście win7 działałby na takim sprzęcie. ale chyba dysk też będzie trzeba sobie załatwić, bo mój troche mały chyba będzie;/ no nic, to już zobaczymy co będzie. W każdym razie dzięki panowie za szybką odpowiedź, szczególnie tobie kaijitsu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysk masz na SATA to na początku bym go podłączył. Jeśli okaże się za wolny lub za mały to poszukasz nowego. Na dzień dobry o ile jest sprawny to będzie ok. Na PentiumG 32220+hd7790 pograsz sobie komfortowo w nowsze gry w niższej rozdzielczości. W przyszłości jeśli wpadnie trochę gotówki i będzie taka potrzeba to można zmienić procesor na mocniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...