Skocz do zawartości
Wirtualny Wojownik

Zestaw komputerowy pod OC / GRY - 4,5k - 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Update v. 1.0.0

 

Otrzymałem kilka cennych wskazówek, więc zanim przeczytasz, poniższe informacje na ten moment zdecydowałem się na ten zestaw :

 

Na ten moment zestaw wygląda tak :

CPU - Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150

RAM - Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)

CASE -Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/

DVD - Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x

Cooler - CPU Thermalright HR-02

PSU - Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+

GPU – W toku ...

MOBO - W toku ...

 

Help me - Dream PC - Maszyna dla Tyratora / 4k+
Witam serdecznie,
Postanowiłem zasięgnąć porady tutejszych obeznanych fascynatów maszyn stacjonarnych, ponieważ przymierzam się do przesiadki - chcę zbudować teoretycznie maszynę moich marzeń i potrzebuję kilku wskazówek oraz cennych uwag w doborze odpowiednich podzespołów. Mam nadzieję, że mogę liczyć na trafne propozycje i uwagi.

Zaczynajmy!  Dołączona grafika

Jestem multi-taskingow'cem o ile takie słowo istnieje. Uwielbiam otworzyć kilka przeglądarek z 20 aktywnymi zakładami w każdej z nich. Dochodzą do tego aplikacje w tle, m.in Photoshop, Camtasia Studio, FL Studio 11 i masa zwykłych folderów oraz otwartych zdjęć i okien. Potrzebuję solidnej maszyny, która poradzi sobie z tak wyglądającą "codziennością".  Stale pracuję na dwóch monitorach.

Od czasu do czasu dla przyjemności odpaliłbym BF4 / Crysis dla rozrywki, wiec również biorę to pod uwagę.
Overlocking (OC) wchodzi w grę ! ;- )

Przedstawiam wstępny szkic zestawu komputerowego, który chciałbym mieć :


Koszyk znajdziesz w tym miejscu : http://www.morele.net/inventory/info/7udpl/

•  Procesor  : Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX
•  Dysk SSD : SSD Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 3K SERIES 120GB SATA3 2,5" 555/510MB/s 9,5mm ( Już Posiadam )
•  Dysk HDD : Toshiba HDD2H83 320GB Serial ATA 300 ( Już Posiadam -  z starego laptopa, zostawić i wykorzystać? Sprzedać i dokupić jakiegoś Western Digital HDD'ka?)
•  Napęd DVD : Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM
•  Karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went

Add1 # Ilość wewnętrznej pamięci ram jaki posiada powyższy model to jedynie 2GB. Widziałem podobne k. graficzne w zbliżonej cenie z ilością pamięci 4GB i taką samą szyną danych : 256.  What's the diffrience?

Zostawić / Postawić na większą ilość wbudowanej pamięci RAM? Czy zainteresować się modelami z większa częstotliwością przepływu danych - szyna danych m.in 384?

Zawsze istnieje druga opcja : Karta graficzna Vertex3D Radeon R9 290 X-Edition - 4096 MB DDR5 - DP HDMI DVI (VXR9 290 4GBD5-MDHX) - tylko czy warto na ten moment płacić kilkaset złotych więcej za dodatkowe 2GB Ram oraz nieco większą szynę danych? Idk -,- ...

Czym się mam kierować? I need a little help..
•  Płyta główna : ( Cały czas wacham się pomiędzy tymi modelami :
1# Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)
2# MSI Z87-GD65 GAMING, Z87, DualDDR3-1333, SATA3, RAID, HDMI, GBLAN, ATX (Z87-GD65 GAMING)
•  Obudowa : Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) -
Sugeruje się niesamowicie ogromną liczbą pozytywnych komentarzy i ceną - jest naprawdę stosunkowo niska. Mogę dołożyć do - >

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) jeśli zechcę. Czekam na wstępne słowo, czy w tym wypadku jest sens dokładać.
•  Zasilacz : Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) -
Serce PC, czy moc 550W jest całkowicie wystarczająca? Jeśli bd chciał wykorzystać SLI to zmiana zasilacza będzie konieczna?
•  Pamięć RAM :  Pamięć Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 16GB (2x8GB) 1600MHz Dual Channel (KHX16C9C2K2/16)  

Ze względu na posiadany dysk SSD również Limited Edition, byłbym skłonny zakupić kości nawiązujące do tego wspaniałego teamu jakim jest Na^Vi.  
Dokupię dodatkowe 16GB za miesiąc, aby wypełnić całkowicie płytę główną.
•  Karta dzwiękowa : Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB ( Już Posiadam - Wstępnie rozważam zakup czegoś bardziej imponującego budżet? Nieokreślony. Z chęcią wysłucham wszelkich propozycji - zamiennik ma powalać na kolana)

•  Myszka : Mysz Razer Imperator 2012 Expert Ergonomic Gaming Mouse ( Posiadam )
•  Klawiatura : Razer Arctosa Black Edition ( Posiadam )
•  Słuchawki : SteelSeries Siberia V2 Green ( Posiadam - Uwielbiam Dołączona grafika
•  Monitory : LG IPS LED 22EA53 22 (Posiadam)  / LG Flatron M2294D (Posiadam)  - Szukam zamiennika, jednak w przyszłości i raczej postawie na kolejnego IPS'a takiego, jakiego już posiadam - jest świetny!)
•  Podkładka : SteelSeries QCK (Posiadam)

Chłodzenie : Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043) -

Czy muszę dokupywać dodatkowe chłodzenie? Wymagam delikatnego, stabilnego OC bez żadnych, szczególnych rewelacji z 3,5 na 4,0 jak podskoczę to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

Chcę, aby wszystko było dokonane "bezpiecznie", więc jeśli chłodzenie jest wymagane dla tego typu podkręceń, to zabiorę się za czytanie informacji i pomyślę nad czymś konkretnym.

Chciałbym w przyszłości wykorzystać mostek SLI 2S i korzystać z dwóch podpiętych jednocześnie kart graficznych. Planuję rozbudowę 16GB RAM na 32GB. Rozważam również zakup trzeciego monitora w tym bądź następnym roku.

Z góry dziękuje za wszelkie propozycje / uwagi / wskazówki. Doceniam czas, który poświęciłeś mi i z chęcią się odwdzięcze, jeśli masz pomysł - napisz prv. Dziękuje jeszcze raz  B)

Edytowane przez Wirtualny Wojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Andrew,

 

dlaczego uważasz, że mam kompletnie odpuścić sobie możliwości OC przy założeniu 4GHz? nie rozumiem kompletnie tej porady, proszę jaśniej - zawsze wydajność podskoczy i uciechy będzie więcej.

Pamięć RAM to kwestia do dyskusji, jaki zamiennik polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu o to, że OC na poziomie 4GHz mija się z celem bo wydasz więcej pieniędzy za procesor z odblokowanym mnożnikiem i "K" na końcu, droższą płytę do OC i cooler. Jak masz podkręcać na 4GHz to lepiej jest kupić tańszy procek, płytę i na boxowym coolerze zrobisz 3.6-3.8 GHz. Procesor i5 3350p dla przykładu.

 

 

Ja proponuję taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/DFCR7T/

Edytowane przez Gacek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

Dziękuje za cenną uwagę odnośnie socket’u.  Małe niedopatrzenie z mojej strony. Nastąpiło kilka istotnych zmian :

Procesor : Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150

Chłodzenie : CPU Thermalright HR-02

Zdecydowałem się na konkretne OC, więc automatycznie zmiana chłodzenia na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Michale (o ile dobrze kojarzę) Dołączona grafika

 

Szczerze mówiąc to lekko się pogubiłem w tym temacie.

 

Add1 # Ilość wewnętrznej pamięci ram jaki posiada powyższy model to jedynie 2GB. Widziałem podobne k. graficzne w zbliżonej cenie z ilością pamięci 4GB i taką samą szyną danych : 256.  What's the diffrience?

 

Zostawić / Postawić na większą ilość wbudowanej pamięci RAM? Czy zainteresować się modelami z większa częstotliwością przepływu danych - szyna danych m.in 384?

 

Zawsze istnieje druga opcja : Karta graficzna Vertex3D Radeon R9 290 X-Edition - 4096 MB DDR5 - DP HDMI DVI (VXR9 290 4GBD5-MDHX) - tylko czy warto na ten moment płacić kilkaset złotych więcej za dodatkowe 2GB Ram oraz nieco większą szynę danych? Idk -,- ...

Na takie "sprawy" patrzy się całościowo, nie przez pryzmat szyny, wielkości pamięci czy taktowania.

 

Czym się mam kierować? I need a little help..

•  Płyta główna : ( Cały czas wacham się pomiędzy tymi modelami :

1# Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

2# MSI Z87-GD65 GAMING, Z87, DualDDR3-1333, SATA3, RAID, HDMI, GBLAN, ATX (Z87-GD65 GAMING)

Płyta główna nie pasuje do ww. modelu procesora. i7-3770K jest na innej podstawce.

 

•  Obudowa : Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) -

Sugeruje się niesamowicie ogromną liczbą pozytywnych komentarzy i ceną - jest naprawdę stosunkowo niska. Mogę dołożyć do - >

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL) jeśli zechcę. Czekam na wstępne słowo, czy w tym wypadku jest sens dokładać.

Sprawa indywidualna. Zależy od subiektywnego poczucia estetyki. Obie sprawdzą się mniej więcej tak samo, kwestia tylko rozmiarów i dodatkowych szczegółów (można poczytać recenzje w sieci).

 

•  Zasilacz : Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) -

Serce PC, czy moc 550W jest całkowicie wystarczająca? Jeśli bd chciał wykorzystać SLI to zmiana zasilacza będzie konieczna?

Do obecnej konfiguracji (i5/i7 + mocna grafika) 550W zasilacz XFX spokojnie wystarczy. Do SLI konieczna będzie wymiana na mocniejszy.

 

•  Pamięć RAM :  Pamięć Kingston Limited Edition Na`Vi HyperX 16GB (2x8GB) 1600MHz Dual Channel (KHX16C9C2K2/16)

Nie potrzebna nadpłata. Można wziąć tańszy, tak samo wydajny Dołączona grafika

 

Dokupię dodatkowe 16GB za miesiąc, aby wypełnić całkowicie płytę główną.

32GB aby na pewno są potrzebne?

 

Chłodzenie : Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043) -

 

Czy muszę dokupywać dodatkowe chłodzenie? Wymagam delikatnego, stabilnego OC bez żadnych, szczególnych rewelacji z 3,5 na 4,0 jak podskoczę to będzie dla mnie ogromna satysfakcja.

Chcę, aby wszystko było dokonane "bezpiecznie", więc jeśli chłodzenie jest wymagane dla tego typu podkręceń, to zabiorę się za czytanie informacji i pomyślę nad czymś konkretnym.

Nie, aczkolwiek komfort pracy komputera jest lepszy z dedykowanym chłodzeniem. Trzeba się na prawdę postarać, aby podkręcić procesor tak, aby go zniszczyć więc OC jest na dzień dzisiejszy raczej bezpieczne.

 

 

Chciałbym w przyszłości wykorzystać mostek SLI 2S i korzystać z dwóch podpiętych jednocześnie kart graficznych. Rozważam również zakup trzeciego monitora w tym bądź następnym roku.

Na pewno tego potrzebujesz? Co to znaczy w przyszłości? Zazwyczaj SLI bierze się od razu albo wcale. W odstępie ~1 roku przeważnie opłaca się wziąć jedną mocniejszą kartę niż dokładać kolejną do SLI. Przeczytaj także o zaletach i wadach takiego rozwiązania Dołączona grafika

 

Co do zestawu to w Twoim właściwie wszystko jest ok, poza tym, że procesor mimo wszystko wziąłbym I5-4670K, (ale jak już bardzo chcesz i7 to 4770k) oraz ram zmieniłbym na tańszy. To tak na szybko. Pewnie chłopaki zmontują coś lepszego w tym czasie Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bonsuoo,

 

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Leci zielona strzałka ;- )

 

Dowiedziałem się kilka ciekawostek na temat rozwiązania SLI i rezygnuje z niego kompletnie. Przyczyna jest prosta i trafiłeś w sendo sprawy, nie opłaca się zwlekać a w mojej sytuacji niestety na ten moment mogę wybrać wyłącznie jedną.

 

Zrobiłem już Update odnośnie procesora, ponieważ wcześniejszy wybór był nieodpowiedni.

RAM zamieniam również na : Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydujesz sie na define r4 to dokup od razu 2-3 wentlatory 140mm (`100-120zl). Na standardowych 2 jest troche slaby przewiew i w porownaniu do chociazby m40 bedzie zauwazalna roznica w temperaturach.Tym bardziej, ze r9 290 i podkrecony haswel wydzielaja sporo ciepla.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...