Skocz do zawartości
2002JSQ

Instalacja czystego Win8.1 OEM na laptopie z 8

Rekomendowane odpowiedzi

Postów na ten temat jest masa. Przeczytałem ich trochę i nie znajdując konkretnej odpowiedzi otwieram nowy temat.

Może ktoś pomoże.

 

Mam laptopa z Windows 8. System ten można było zaktualizować przez sklep do 8.1, co też uczyniłem.

 

Pytanie mam takie:

Czy można zainstalować czysty Windows 8.1 z płyty tak, aby zassał cd-key z biosu.

Padł mi akurat system i chciałem zainstalować czystego 8.1 bo wiadomo jakie są brandowane systemy.

W trakcie instalacji niestety zostałem zapytany o klucz :/

Idzie coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Win8 to nie masz naklejki (przynajmniej teoretycznie). Klucz jest zapisany w UEFI - o ile tak to można określić. Użyj programu ProduKey do odzyskania klucza. Powinien "załapać" jeśli instalujesz tą sama wersję Windows'a 8. Jeśli jakimś cudem nie załapie to musisz spróbować zadzwonić do Microsoftu/producenta o dalsze instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to inaczej, spisz sobie CD-key który albo jest na tyłku laptopa, lapki z preinstalowaną 7 miały lub sprawdź w systemie, chociaż z tego co widzę jesteś w 3/4 stawiania windy i teraz już [gluteus maximus], przedzwoń do Microsoftu powiedz jaki chcesz zrobić manewr i dostaniesz klucz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win8 nie ma naklejek zazwyczaj. O to chodzi.

Jeśli chce zainstalować system musi programowo odzyskać klucz (czyli postawić system z recovery) a następnie po odzyskaniu klucza zainstalować czysty system i sprawdzić czy klucz się waliduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Lenovo robi taki myk, że nie nakleja, nie wiem nie miałem jeszcze w łapie, kupionego przez siebie laptopa z 8, Bogu dzięki, więc nie wiem. Nic mi też nie wiadomo, że Micro. zmienił politykę i teraz nie kleją etykiet. grunt, że się znalazła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć standardowych kluczy M$ do Windows 8.1 aby zainstalować system. W przypadku systemu z naklejką Win8 aktywację przeprowadza się przy użyciu już właściwego klucza, niestety nie mam zielonego pojęcia jak to będzie wyglądało z kluczem zaszytym w BIOSie, o ile nie da się go odczytać sposobami podanymi przez przedpiśców.

Standardowe klucze Win8.1 znajdziesz np. w tym wątku http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso-6.html#post292346

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę instalacyjną OEM. Nie wiem jaka to wersja, bo nie jest napisane.

Nie przyjmuje klucza ani zczytanego z brandowanego systemu z laptopa, ani tego z wątku który podaliście.

Teraz pytanie: system preinstalowany w jakiej jest wersji? Nic nie jest napisane. Po prostu Windows 8.1.

Kumpel ma dotykowego laptopa i u niego widziałem wersję Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem głupie - ale sprawdzałeś pod baterią? Dołączona grafika

 

Jeden ma baterie wbudowaną a w drugim sprawdze jak siostre gdzieś złapie Dołączona grafika

 

Czyli w dalszym ciągu wstydzimy się zadzwonić do Microsoftu i walczymy z problemem kolejny dzień...

Ja ostatnio dzwoniłem bo na dellu z Win7 na recovery zainstalowałem Win7 z MSDN iw zasadzie nic się nie dowiedziałem poza tym, że klucz nie pasuje i to problem zgodności klucza z wersją systemu (oba Win7 Home Premium x64). Także lepiej zadzwoń do producenta i zapytaj o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze jakiś czas temu dzwoniłem do MS z prośbą o aktywację Windowsa właśnie w takiej sytuacji: OEM zainstalowany na kluczu z Windowsa dołączonego do laptopa. Niestety pan konsultant stwierdził, że jest to niezgodne z licencją i odesłał do producenta. Teraz jest łatwiej, bo zgłasza się automat i generalnie nie ma problemu żeby to zrobić. A czy będzie to legalne i zgodne z licencją? Tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...