Skocz do zawartości
WchodziszJędrzeju

Zasilanie karty - 2x(6+2) z jednego kabla?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - szybkie pytanie

 

Do GPU potrzebuję 2 kable zasilające - oba po 8 pinów. Mam do zasilacza dodany taki kabel, w którym jest 6+2 (2 można dołączyć robiąc 8 ) i takie 6+2 jest na tym jednym kablu dwa razy.

 

Czyli mogę jednym kablem z PSU załatwić w wejścia w GPU.

 

Czy mogę tak zrobić? Czy też muszę połączyć 2 kable z PSU, po jednym do dwóch wejść zasilających GPU.

 

Zasilacz niezły, Corsair RM 750, a grafa to GTX780ti

Edytowane przez WchodziszJędrzeju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karcie nic nie będzie, "+" będzie dopływał 6-cioma pinami.

Od strony zasilacza natomiast prąd ten będzie wypływał tylko 3 pinami. Karta żre 250-300W. Oficjalna obciążalność złącza pcie 6pin to 75W, złącza 8pin 150W (nie wiem skąd ta różnica, jeśli w obu jest ta sama liczba przewodów "+"). Ty chcesz takim złączem (patrząc od strony zasilacza) przesłać 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym kablem poplynie wiekszy prad co powoduje wieksza temperature, szybsze "zurzycie" drutu i izolacji, wieksze ryzyko uszkodzenie czy wieksze straty przy ewentualnym zwarciu. Zasadniczo ryzyko ze cos z tego sie stanie jest minimalne ale dla swietego spokoju lepiej podpiac wtyczki z 2 wiazek niz jednej. Jesli jakies wieksze wahania napiec beda z tego powodu to raczej minimalne i majace jakis wplyw na oc przy azocie niz ewentualnym oc do codziennego uzytku.

Tak czy inaczej powinienes podpinac wtyczki wedlog normy bo jak jednak bedziesz mial pecha to caly komp moze pojsc do wymiany i zaden producent ci gwarancji nie uzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo Ohma było w gimnazjum, więc moim zdaniem każdy powinien je znać. Mniej przewodów = mniejszy sumaryczny przekrój = większy opór = większe spadki napięcia i większe grzanie się przewodu. Od siebie radzę podłączyć jednym przewodem, a następnie pod obciążeniem pomierzyć napięcie na złączkach i po dłuższym obciążenie sprawdzić temperaturę przewodu. jeśli wszystko będzie w normie, można tak używać jeśli przewód będzie gorący, spadki duże, albo pojawią się problemy ze stabilnością to trzeba będzie podłączyć dwoma przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne do pytania ale zarazem zaznacze, ze do zasilacza mialem tylko jeden kabel a zasilacz to XFX XTR 550W. Kabel z jednej strony jest 8pinowy a z drugiej ma dwa wyjscia 6+2. Oczywiscie podlacze go dzisiaj w ten sposob ale czy to zostawic czy moze gdzies dokupic taki kabelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...