Skocz do zawartości
dumbass

Tragiczna wydajność Adata Elite UE700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
 

"...i sam się w kieszeni otwiera scyzoryk...". Chciałbym się podzielić z Wami moimi wrażeniami i prosić o poradę.

Rok temu byłem szczęśliwym posiadaczem A-data N005 Pro 32GB. Och jakże się radowałem i cieszyłem. Jednak sielanka długo nie trwała. Po miesiącu zniszczyłem pendrive prawdopodobnie gdy ten pracował i uniemożliwiał wyłączenie komputera. Jednak udało się go naprawić oprogramowaniem Innostor. Mało tego, z ponad 29GB zrobiłem około 31GB Dołączona grafika

Około października pendrive zgubił partycję (czy coś), a potem go kompletnie uwaliłem.

Odesłałem nieszczęsne urządzenie na gwarancje. Spodziewałem się, że dostane inny model, gdyż ta seria została wycofana. Musiała być felerna, bo wyparowała z rynku!
 

Dostałem od morele.net Adata Elite UE700 i tak jak z poprzednim pendrivem oraz dyskiem SSD wykonałem coś takiego:

open a command prompt.At the command prompt, type Diskpart, press Enter.Type List Disk, press Enter.Type Select Disk # (where # is the number your drive shows up as), press Enter.Type Clean, press Enter.Type Create Partition Primary Align=1024, press Enter.Type Format Quick FS=NTFS, press Enter.Type Exit, press Enter.Close the Command Prompt window.

I przyznam, że nie wiem czy to wina tego czy nie ale pendrive jest tragicznie wolny. Przeglądarki portable się zawieszają co chwila, nawet gdy strona zostanie już wczytana. Czasem potrafi przywiesić się i Eksplorator Windows podczas przeglądania jego zawartości (np.: przechodzenie z jednego do drugiego katalogu, nawet wejście do pamięci z 'mój komputer').

CrystalDiskMark wyrzuca taki wynik benchmarku. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale korzystam z pendriva na USB2.0, a sformatowany jest w systemie plików NTFS - jednak nawet na 1.0 i FAT nie powinno być takich jajec podczas przeglądaniu zawartości urządzenia.

		   Sequential Read :    34.661 MB/s		  Sequential Write :    12.748 MB/s		 Random Read 512KB :    34.567 MB/s	    Random Write 512KB :	 0.953 MB/s    Random Read 4KB (QD=1) :	 7.947 MB/s [  1940.2 IOPS]   Random Write 4KB (QD=1) :	 0.012 MB/s [	 3.0 IOPS]   Random Read 4KB (QD=32) :	 8.145 MB/s [  1988.5 IOPS]  Random Write 4KB (QD=32) :	 0.012 MB/s [	 2.8 IOPS]

Pendrivy AData będe omijał szerokim łukiem. Jednak może da się jakoś poprawić jakoś działanie tego złomasa? Nie wiem co z nim zrobić, bo na UE700 chyba nie mam gwarancji.

Z góry dzięki i mam nadzieje, że wzruszyła was ta opowieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o płycie głównej , bo także jaki ma ona kontroler ( dokładnie od kogo ) też ma wpływ na prędkość zapisu odczytu .

 

Mam jeden pendrive od Adaty o pojemności 16GB , u mnie na Asusie P5QL-E ( chipset P43 od Intela ) osiąga on całkiem wysokie prędkości , dużo mniej na laptopie matki ( jakiś starszy Asus na platformie AMD ) . 

 

Nie wiem po co używałeś diskparta , pendrive nie potrzebuje partycji chyba że będziesz z niego instalował jakiś OS .

 

Sformatuj jeszcze raz pendrive albo za pomocą narzędzi systemowych albo czegoś innego np. HP USB Format Tool . 

 

Co do prędkości zapisu / odczytu małych plików - to normalka , małe pliki zapisują się z ułamkiem maksymalnej prędkości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no używasz na USB 2.0 i osiągasz takie prędkości to logiczne, na trójce miałbyś pewno o wiele wyższe Dołączona grafika

Oj tak, bo otwieranie katalogu, korzystanie z przeglądarki portable ma ogromne znaczenie...

 

 

Nic nie napisałeś o płycie głównej , bo także jaki ma ona kontroler ( dokładnie od kogo ) też ma wpływ na prędkość zapisu odczytu .

 

Sformatuj jeszcze raz pendrive albo za pomocą narzędzi systemowych albo czegoś innego np. HP USB Format Tool . 

 

Co do prędkości zapisu / odczytu małych plików - to normalka , małe pliki zapisują się z ułamkiem maksymalnej prędkości .

ASUS P5K PRO.

Problem występuje na wielu innych komputerach (na obcych komputerach podłączany był do front panelu).

Formatowany Rufusem - to samo.

Nawet najtańsze pendrivy 3.0 nie sprawiają takich problemów. 3.0 IOPS tożto porażka!


Mało tego zrobiłem test (te same ustawienia) z 6letnim PQI 1GB i

Random Read 4KB (QD=1) :     4.924 MB/s [  1202.2 IOPS]Random Write 4KB (QD=1) :     0.016 MB/s [     3.8 IOPS]
Edytowane przez dumbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie rozumiem, masz płytę z USB 2.0 więc max transfer nie przekroczy 30-33 MB/s no i według testów tyle miałeś w odczycie i więcej nigdy nie będziesz miał, dla pewności zrób testy atto albo crystal markiem i pokaż wyniki, proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba mi zapis/odczyt sekwencyjny (patrz kopiowanie ciągłe dużego pliku) podczas pracy Firefoxa. Są problemy z małymi pliczkami.

Polecam zapoznanie się z pojęciem IOPS

 

Dla zobrazowania wygląda to mniej więcej tak:

Edytowane przez dumbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź go na innym kompie, sprawdź inne peny u siebie, wtedy będziesz wiedział czy problem w penie czy z kompem, jak pisalem wczesniej wyniki masz charakterystyczne dla USB 2.0 i nie sądze abyś osiągnąl spektakularne efekty dla tego pena pod tym kontrolerem, no ale twoja walka nie moja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje na wielu innych komputerach (na obcych komputerach podłączany był do front panelu).

 

to sprawdź go na innym kompie, sprawdź inne peny u siebie, wtedy będziesz wiedział czy problem w penie czy z kompem [...]

Innych szybkich pendriów nie posiadam.

Bardzo Ci dziękuje za próbę pomocy. Mam nadzieję, że wyciągniesz jakąś lekcję z tego wątku.

 

Jutro jeszcze sprawdzę na USB 3.0 i dam Wam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania moja AData S102 Pro 32GB na USB 3.0 poprzez HUB usb 3.0 stąd niższy IOPS.

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 © 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [sATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 98.560 MB/s
Sequential Write : 48.730 MB/s
Random Read 512KB : 91.496 MB/s
Random Write 512KB : 2.476 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 8.224 MB/s [ 2007.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.054 MB/s [ 13.1 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 6.973 MB/s [ 1702.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.047 MB/s [ 11.6 IOPS]

Test : 1000 MB [E: 0.7% (0.2/29.4 GB)] (x3)
Date : 2014/01/17 22:14:55
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

 

USB 2.0

 

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 © 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [sATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 34.946 MB/s
Sequential Write : 29.622 MB/s
Random Read 512KB : 34.436 MB/s
Random Write 512KB : 1.576 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 5.524 MB/s [ 1348.5 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.063 MB/s [ 15.5 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 4.696 MB/s [ 1146.4 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.107 MB/s [ 26.1 IOPS]

Test : 1000 MB [E: 0.7% (0.2/29.4 GB)] (x3)
Date : 2014/01/17 22:31:08
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

 

Generalnie jak nie masz gwarancji to nic nie zrobisz, bo normalnie powinieneś go reklamować.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabójcze te IOPSy. Po prostu porażka. To lepiej kupić taniego SSD + sata-->usb.

 

Właśnie nie wiem jak z tą gwarancją, bo dostałem inny produkt niż zakupiłem. Pójdę i się podpytam. Dzięki Rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciutkie opóźnienie.

Testy U700 na USB 3.0

-----------------------------------------------------------------------CrystalDiskMark 3.0.3 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo						   Crystal Dew World : http://crystalmark.info/-----------------------------------------------------------------------* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]		   Sequential Read :   155.368 MB/s		  Sequential Write :    30.966 MB/s		 Random Read 512KB :   140.690 MB/s	    Random Write 512KB :	 1.275 MB/s    Random Read 4KB (QD=1) :    21.439 MB/s [  5234.1 IOPS]   Random Write 4KB (QD=1) :	 0.012 MB/s [	 2.8 IOPS]   Random Read 4KB (QD=32) :    20.982 MB/s [  5122.6 IOPS]  Random Write 4KB (QD=32) :	 0.012 MB/s [	 2.8 IOPS]  Test : 500 MB [I: 0.3% (0.1/29.4 GB)] (x1)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...