Skocz do zawartości
Epyon

Laptop dla studenta do 3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

noszę się z zamiarem zakupu laptopa, aczkolwiek mnogość modeli które różnią się między sobą zaledwie kilkoma literkami albo cyferkami w nazwie jest zatrważająca. Byłbym wdzięczny za ewentualne porady w kwestii wybrania odpowiedniego sprzętu. Laptop będzie służył zarówno do pracy, jak i rozrywki (filmy, gry).

 

Zależy mi na:

Bezawaryjnej pracy - szczególnie jeśli chodzi o sprawy przegrzewania się, mam z tym niemiłe doświadczenia.

Matryca 15,6" - komputer będę dość często zabierał na uczelnię, więc zależy mi na mobilności

Rozdzielczość 1920x1080 - chyba że znajdą się rozsądne argumenty za mniejszą

Karta graficzna - nadająca się do odpalenia gier, ale zdaję sobie sprawę że w tej cenie szału nie będzie

RAM - im więcej tym lepiej, ze względu na pracę z MATLABem

Procesor - szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję w temacie na tę chwilę

 

Póki co najlepiej moje wymagania spełnia Asus N56VV-S4012H, ale martwi mnie trochę brak opinii użytkowników. Poza tym jest już chyba jego nowsza wersja S4013H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te zaproponowane przez Was laptopy MSI to dokładnie to, czego szukam jeśli chodzi o podzespoły. :) Rozumiem, że problemów z przegrzewaniem się i awaryjnością nie powinno być? Jak wygląda sprawa z jakością wykonania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa lakierowana cięzko ją do końca wyczyścić z kurzu i odcisków palców.. plusem jest matowa matryca i dobre parametry obrazu. Kultura pracy Ok, MSi posiada funkcje turbo bost także można podkręcic wentylator w razie potrzeby.

 

W tym budżecie najwydajniejsza z możliwych opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Lenovo: http://www.x-kom.pl/p/161495-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gt755m-fhd.html#

 

Będzie solidniejszy pod względem wykonania od MSI? Bo szczerze mówiąc to co napisał kaijitsu trochę mnie przeraża - nie chodzi mi o to, by komputer był z tytanu, ale raczej o to by przede wszystkim się nie grzał, a szukając w sieci opinii, to przeczytałem że te gamingowe MSI mają problemy z chłodzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po swoim leciwym Y530 lenovo nie przegrzewa sie a układ chłodzenia hałasuje tylko podczas mocnego stresu. Również miałem do czynienia z Z510 i muszę powiedzieć że jest to solidny laptop, wiec jak najbardziej polecam Lenovo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Lenovo: http://www.x-kom.pl/p/161495-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gt755m-fhd.html#

 

Będzie solidniejszy pod względem wykonania od MSI? Bo szczerze mówiąc to co napisał kaijitsu trochę mnie przeraża - nie chodzi mi o to, by komputer był z tytanu, ale raczej o to by przede wszystkim się nie grzał, a szukając w sieci opinii, to przeczytałem że te gamingowe MSI mają problemy z chłodzeniem...

Będzie solidniejsze jednak grafika będzie o wiele gorsza 755 to podrasoawna 750 wiec w porównianu do gtx760 wypada zniacznei słabiej okolo 10 Fps przy średnich detalach, Tak jak wspominałem MSI ma funkcej turbo bost czyli podkręcanie wentylatora jednak wtedy jest znacznie głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewanie sie to jeden z mniejszych problemow. To jest laptop gamingowy. Jakosc uzytych materialow jest slaba. To nie jest laptop biznesowy czy stacja robocza nie do zajechania. Licz sie z tym ze plastki sa lakierowane, tandetne, schodzi z nich farba, klawiatura lekko sie ugina pod naciskiem palca, zawiasy nie sa pancerne itp. To ma ladnie wygladac jak jest nowr i ma byc max wydajne w tej cenie. Stad duze zainteresowanie tym modelem bo jest mocny i to jedyny jego plua, cala reszta schodzi na daleki plan. Niestety, cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...