Skocz do zawartości
stasimon

I5 3570k czy i5 4670k? Co lepsze pod OC + wybór płyty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem zmienić sprzęt, na początek płyta i procesor. Do tej pory miałem AMD Phenom II x4 965 kręconego z 3.4 na 4.0. Chciałbym wymienić na procesor i5 (i7 niestety za drogie) i podkręcić go na minimum 4.0 a najlepiej na 4.2. I tu mam pierwszy problem, czy wybrać procesor 3570k czy moze nowszą generację 4670k? Co kręci się lepiej? Procesor będzie kupowany na amazonie więc nie mam wyboru na procka selekta.

 

No i kolejne pytanie, jaką płytę wybrać pod dany model procka w cenie ok 500zl. Nie zależy mi na dużej ilości portów USB czy innych dodatków. W kompie teraz siedzi jeden dysk sata, jedna nagrywarka DVD, wifi na pci i grafa GTX 660. W przyszłości najprawdopodobniej wymiana na GTX 770 lub dołożenie drugiej GTX 660 (pierwsza opcja znacznie bardziej prawdopodobna)

 

Bym zapomniał, wentyl na proca mam juz - Noctua NH-U12P SE2

 

Pzd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do procka bierz i5 4670k (niedawno sam kupiłem)  Dużej różnicy nie ma między procesorami więc lepiej wziąć nowszy :) 

 

2. Płytę mam ASR Fatal1ty Z87 Killer.Płyta tylko zależy od tego czego od niej oczekujesz.

 

3. Co do grafiki SLI/CF nie funkcjonuje aż tak dobrze aby w to inwestować (według mnie) dużo rzeczy nie jest zoptymalizowanych pod to nieraz jest duży skok wydajności a nie raz prawie w cale. Polecam sprzedać GTX660 i dokupić coś pokroju GTX770/780 Radeon R9 280x / 290 lub 7970 GE :)

 

Za płytę i procka prosto od producenta zapłaciłem 1200zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...