Skocz do zawartości
mate0

Komputer do późniejszej rozbudowy ~1300zł (bez grafiki)

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualna konfiguracja:

Procesor : AMD Athlon II X2 245 Processor @ 3335 MHz

Płyta główna: A780FullHD

Karta graficzna: HD 4850 POWER COLOR 0zł

Pamięci RAM:  3GB (2+1) Kingston DDR2-800 (400 MHz)

Zasilacz: Chieftec (GPS-450A) 450W

 

Planowana konfiguracja:

Procesor : Intel Pentium G3220 BOX 210zł

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H 256zł

Karta graficzna: HD 4850 POWER COLOR 0zł

Pamięci RAM:  2x 4GB Kingston 1600 MHz CL9  300zł

Dysk:  Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache 215zł

Zasilacz: Corsair VS 450W 145zł

Napęd: Lite-On iHAS122 60zł

~~1200zł

Procesor jak i karta graficzna traktowane zostały jako części tymczasowe (po jakimś czasie zakupiłbym i5 K+ kartę ze średniej półki), planowane OC

 

Na co liczę: Chciałbym aby konfiguracja planowała wykazywała znaczący wzrost wydajności (nawet z częściami tymczasowymi) w stosunku aktualnie używanego sprzętu.

Do czego używany będzie PC: Internet, multimedia, od czasu do czasu jakaś gra (np. CS:GO), programowanie (MATLAB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chieftec może utrzymać nowy zestaw bez problemu, nawet po planowanym upgradzie (4850 pali b. dużo prądu, nowa karta ze średniej półki na 90% spali mniej).

Zmiana Athlona na Pentiuma i dołożenie ramu będzie widoczne w działaniu na pierwszy rzut oka, zmiana starego dysku (nie napisałeś jaki masz) na nowy najpewniej też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Zasilacz planowałem zmienić ponieważ stary sprzęt w całości chciałem upchać w możliwie jak najmniejszą obudowę (płyta główna ma zintegrowaną grafikę) i używać wyłącznie do Internetu/filmów. 

 

Ale jeśli mówicie że ten Chieftec wszystko spokojnie uciągnie to mądrzej będzie jak kupie jakiś mały zasilacz (coś polecacie?). Nie tworząc nowych wątków chciałbym abyście polecili mi jakąś małą obudowę.

 

Co do płyty to coś sensowniejszego od ASRock Z87M PRO4 ?

 

Z drugiej strony to może lepiej będzie się opłacać za pół roku wymienić automatycznie z procesorem płytę ?

 

 

@teraw

Faktycznie zapomniałem, aktualnie pracuje na ST3320620A.

Edytowane przez mate0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie płyty w celu jej wymiany na inną za pół roku z całą pewnością nie ma sensu.

 

Tak że z tych dwóch to ja bym wybrał bramkę nr 1.

 

Czemu tak mały HDD, kiedy terowe są nieznacznie droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB w zupełności mi wystarczy. Co do 1T to czytałem różne opinie o ich niezawodności i postawiłem na sprawdzoną pozycję. 

 

 

 

-------------- EDIT

 

Jednak postanowiłem dołożyć do i3. 

 

Ostateczna konfiguracja:

http://www.morele.net/inventory/info/hWXRBD/

 

Jeśli chodzi o darmową przesyłkę i pendrive to po wpisaniu kodu promocyjnego takowe nie wliczają się w rachunek? Czy ktoś miał podobny problem ?

Edytowane przez mate0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...