Skocz do zawartości
Gkar

Problem z DVD-RW (LG gh20ls10)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z nagrywarką LG DVD-RW model gh20ls10.

Mogę nagrać/odczytać tylko jedną płytę po włączeniu komputera o ile jest w napędzie. Kiedy chcę nagrać/odczytać inną muszę ją wsadzić i zresetować komputer bo nagrywarka znika całkowicie z systemu.

Wiecie może co jest przyczyną takiego dziwnego zachowania nagrywarki/systemu ??? OS to w7 pro 64 bit

 

//edit//

Bios wykrywa nagrywarkę

kable sprawdzone

inne złącza sata sprawdzone

na innym kompie działa

na pirackim w7 pro 64bit działa

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na problem programowy, zrób skanowanie zmian sprzetu, jest w managerze urządzeń, spróbuj zaktualizowac sterownik, dodatkowo zobacz w rejestrach:

Wejdz w regedit
hkey_local_machine/system/currentcontrolset/control/class/{4d36e965....
Tego {4d36...}

ew.

HKLMSYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

będzie kilka, ciebie interesuje tylko ten gdzie po prawej w pierwszej linijce jest napisane dvd/cd-rom drives.
Usuń linijki UpperFilters i LowerFilters, możliwe że będzie tylko jedna z nich.
Zamknij rejestr i restart.

może pomoże, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kumpla jakiegoś LG na ATA. U kolei działał świetnie do samego końca, aż padła płyta ze złączem ATA. Kumpel dał mi ten napęd w dobrej wierze. U mnie po zakończeniu nagrywania zawieszał się program nagrywający. Napęd był zablokowany. Pomagało ponowne uruchomienie komputera, można było podejrzeć pliki czy wyjąć płytę.

Po jakimś czasie zaświtało mi, zrobię bezcelową aktualizację firmware. Efekt? Napęd działa bezbłędnie.

 

Kiedy twoi zdaniem aktualizacja FW jest celowa? Przecież z fabryki nie wychodzą napędy, które nie działają na żadnym kompie/systemie. Napędy z fabryki wychodzą sprawne, po czasie okazuje się, że w jednej konfiguracji na 100 pojawiają się jakieś problemu. W celu ich usunięcia wydaje się aktualizacje FW. Jeśli nie było problemów z napędem, nie wydaje się aktualizacji, nie umieszcza się FW na stronie producenta.

 

W czasach NEC'a 3520 miałem na nim co tydzień inne FW (było to niego dziesiątki modowanych FW), nic mu się od tego nie stało.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu porównywać sytuacji niewidocznego napędu do blokowania przy zakończeniu nagrywania, ciężko przypuszczać że aktualizacja firmware która wyszła aż jedna do tego modelu zmieniła widoczność akurat na tym jedynym systemie i konfigu który ma autor, tym bardziej zmienianie firmware raz na tydzień, posiadałem wiele napędów i w żadnym nie musiałem takowej aktualizacji robić (pomijam osiągi czy odczytywanie określonych płyt itp.) aby jako tako działał i był widoczny.

Co do sytuacji widoczności na początku Visty miałem opisywana sytuację i pomogła zmiana rejestru, dodatkowo czytując podobne tematy również zauważam takie proponowane (z sukcesem) rozwiązania.

Myśląc logicznie krok po kroku, najpierw skupiłbym sie na sofcie a potem z braku innych rozwiązań na sprzęcie, bo nie każdy aktualizacje firmware robić potrafi, a i jakieś tam procencik ryzyka jest jak w każdym updejcie i można jednak upodlić (działający wszędzie indziej) napęd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...