Skocz do zawartości
dzl

Znikający dysk sata.

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni czasami napotykam dziwny błąd, polegający na znikaniu partycjii jednego konkretnego dysku. Po restarcie komputera dysk jest widoczny w biosie, natomiast po uruchomieniu windowsa niestety go nie widać. Pomaga zmienianie portów sata na inne.

Pecet jakiego obecnie posiadam to:

Athlon 64x2 2,8

2GB ram DDR2

Zasilacz FSP 350W

Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0

Geforce 7300gt(objął schedę po zmarłym rok temu [*] 9600GT)

OS: Win 7 Proffesional x86

 

Dodatkowo, dorzucam S.M.A.R.T. dysku:

 

http://imgur.com/mSN8D3G

 

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś tak że przejściówka zasilania z molex na sata miała lużną jedna wyczke w sobie i niełączyła - efektem było własnie gubienie dysku 

i jak wyżej  również miałem problem z kabelkiem sata - wymiana problem zniknął

 

Akurat jestem posiadaczem tajiej przejściówki Molex->Sata. Jakoś w ciągu kilku najbliższych dni zaopatrzę się w nową.

To nie kabel danych ... CRC jest niskie .

Zasilanie owszem...

Martwi mnie wysoki Raw error ...

Nie wiem do konca z czego wynika tak wysoki Raw error. Zrobiłem pełny error skan, wszysko miałem na zielono, żadnych uszkodzonych sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazałem problem. Okazało się, że przy gnieździe molex od przejściówki ułamał się bolec, przez co przez drgania obudowy czasami się rozłączało. Sorry, że zawracałem wam gitarę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...