Skocz do zawartości
best-boy

TNT2 filtry, ciekawa historyjka

Rekomendowane odpowiedzi

Montujemy z komplem routera patrzea jakas karta S3 na AGP ma cos w rodzaju diod prostowniczych (trzy) kolo samego zlacza monitora.

Zastanawiam sie po co diody, mysle jakies zabezpieczenie.

Jednak szybko kumpel mnie oswieca ze to dlawiki z rdzeniem ferromagnetycznym. Wyglada toto jak dioda prostownicza tylko bez zaznaczonej anody/katody cale czarne. No mysle takie duze...a kumpel..tak wlasnie stosuje sie takie duze zeby nie stosowac np. filtrow 3-stopniowych. (ale to byla dosc stara karta)

Jakos tak mnie tknelo aby wyciagnac z mojego kompa karte graf TNT2.

Wyiagam przygladam sie.... same czesci SMD, kolo samego zlacza monitora az strach ogarnial dotykac cokolwiek lutownica. ALe zauwazylem filtr 3 stopniowy (cewki smd z rdzeniem ferrytowym i kondensatorki)

 

to bylo tak wyjscie z ukladu >> 3 tranzystory R-G-B >> pozniej na kazdy kolor z osobna filtr 3-stopniowy LC-LC-LC (wszystko SMD)

Wiec razem 9 cewek"dlawikow" i tyle samo kondensatorow.

Dlawiki oczywiscie czeregowo w obwodzie, kondensatorki odsprzegniete do masy. (filtry typu PI)

 

All udalo sie wywalic lutownica transformatorową (dlawiki SMD zwieralismy kropelka cyny, kondensatorki po nagrzaniu same odchodzily od PCB "nie byly klejone" (czasami czesci SMD jeszcze od spodu sa ,,podklejane,,)

 

Wynik : kolory "prawie bez zmian" , ostrosc w 800x600 lepsza, w 1024x768 roznica taka jakby mi ktos CRT na LCD wymienil.....

 

P.S. Oboje z kumplem jestesmy elektronikami stymze ja jestem przyszlym o on niby juz jest :wink: . NIC TRUDNEGO uwiezcie kwestia TYLKO wprawy w trzymaniu lutownicy, i tego czy czesci sa podklejace "wtedy trzeba wydlubywac np. nozykiem" ale SMD (same odpadaja prawie bez uzycia sily)

Zwlaszcza ze ja mialem filtr 3 stopniowy i bylo co do roboty.... to zajelo to 2 minuty. Bez kompletnego przygotowania, bez przemyslen, 30sekund zerkniecie na PCB i decyzja LUTUJEMY.

HeHe lutownica byla na wierzchu bo skretke akurat lutowalismy :wink: :wink: ot tak przy okazji karcie sie MOD trafil ;)

 

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o filtrach było już wiele razy. wiele osób opisywało. podawało linki itp. nic w tym dziwnego. tanie części, kiepski obraz. przy zerowym nakładzie można polepszyć znacząco jakość obrazu, tylko że gwarancja idzie się walić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez o usuwaniu filtrow z kart bylo wiele razy. Dorzuce tylko ze mozna sobie monitor ladnie spier...... po takiej modyfikacji. Na wejscia wzmacniaczy wizyjnych wtedy ida wszelakie smieci i moze sie okazac ze monitor po pewnym czasie nie wytrzyma takiego eksperymentu.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez o usuwaniu filtrow z kart bylo wiele razy. Dorzuce tylko ze mozna sobie monitor ladnie spier...... po takiej modyfikacji. Na wejscia wzmacniaczy wizyjnych wtedy ida wszelakie smieci i moze sie okazac ze monitor po pewnym czasie nie wytrzyma takiego eksperymentu.

Pozdro

Dexter

monitor zawsze mozna kupic nowy - oczu (jak na razie) nie mozna :P

dlatego trzeba od razu kupowac dobrej firmy karte graficzna

 

a jakie sa na to szanse - spierniczenie minitora :?:

 

a tak BTW - czy ktos podlaczal grafike bez filtrow do LCD (przez D-SUB oczywiscie) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa na to szanse - spierniczenie minitora :?: 

Zalezy od karty. Jedne potrafia siac az milo a drugie niekoniecznie. Mi juz zdechl raz moj LG, podejrzewam wlasnie znodowana karte.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...