Skocz do zawartości
Legnicki Kanonier

Zbyt mała wydajność?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Niedawno zakupiłem kompa:

 

- Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W

- Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB

- Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150

- Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went - (GV-N770OC-2GD)

- ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

 

Mój problem polega na tym, iż wydaje mi się, że w grach nie działa on tak wydajnie jak powinien. Przykładowo, w grze Batman Arkham City na najwyższych detalach gra przycina się przy dużej ilości przeciwników lub przy efektach typu dym/opary/ogień. W Assasins Creed IV na średnich ustawieniach gra przycina się częściej, przy większej ilość ludzi na ekranie, patrząc na panoramę miast albo przy bitwach morskich.

System Windows 7 Ultimate 64. Wszystkie sterownik uaktualnione do bólu.

Nie powinno tak być, czy po prostu wpadam w paranoję i przeceniam swojego kompa?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są OK. Według benchmarka "batmanowego" maksymalna ilość FPS 63, minimalna 30.
Dysk nowy (Seagate 1TB, SATAIII).

W Nvidii PhysX mam ustawiona na "wybór automatyczny". Zmienić na kartę graficzną?

 

PS. Zmiana na kartę nie podziałała niestety,

Edytowane przez Legnicki Kanonier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system jest jakkolwiek skonfigurowany, czy tak, jak był + dbasz o system, czy masz poinstalowane 1000 pasków, dodatków, wyszukiwarek, pakietów i innego badziewia, które instaluje się razem z programami?

Wczoraj robiłem u klienta dokładnie taką samą sytuację - nowy komputer, gry tną. Odinstalowałem 43 pseudoprogramy, z czego kilkanaście startowało z systemem, problem ustąpił.

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności.

Zacznij od podania wartości w Heaven, 3dmarku. Odpal MSI Afterburner lub cokolwiek innego i zobacz podczas gry jak wygląda obciążanie GPU...

Temperatury są OK. Według benchmarka "batmanowego" maksymalna ilość FPS 63, minimalna 30.
 

 

A średnia?

 

Bardziej obstawiałbym przecenianie możliwości sprzętu - nawet nie podałeś ustawień graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmark 11 na  jedynych ustawieniach dostępnych w darmowej wersji:

 

3DMark Score9982.0 3DMarks
Graphics Score10568.0
Physics Score8583.0
Combined Score8524.0
Graphics Test 151.4 fps
Graphics Test 247.6 fps
Graphics Test 360.0 fps
Graphics Test 433.4 fps
Physics Test27.2 fps
Combined Test39.6 fps
 
W Heaven było już ciekawiej:
 
FPS: 38.1
Score: 960
Min FPS: 7.7
Max FPS: 85.9
 
Platform: Windows 7 (build 7601, Service Pack 1) 64bit
CPU model: Intel® Core i5-4670K CPU @ 3.40GHz (3399MHz) x4
GPU model: NVIDIA GeForce GTX 770 9.18.13.3221 (2048MB) x1
 
Render: Direct3D11
Mode: 1920x1059 8xAA windowed
Preset Custom
Quality Ultra
Tessellation: Extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wykresach z głównej :

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_290x_wersje_niereferencyjne?page=0,7

Wszystko się zgadza. GTX 770 i to z jakim prockiem (i7-3960X) w FullHD ma poniżej 30 FPS na maksymalnych ustawieniach w Black Flag. Tutaj obarczyłbym winą skopaną grę, bo ja grając na nisko-średnich drastycznej różnicy w jakości grafiki nie widzę, a gra mi się bardzo płynnie, na o wiele starszym sprzęcie ( 470 GTX wykręcona dość mocno). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na FULL z FXAA (bez physx) i przez większośc gry było 60fps, czasem spadło do 40-45 nigdy mniej. Na PPC w testach są wyniki z miejsc testowych gdzie karta dostaje najbardziej po [gluteus maximus] ale ma się to nijak do całej gry. Dlatego już kiedyś pisałem w sprawie wykresów liniowych aby zobaczyć jak sie kształtuje FPS w normalnej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem przy poniższej konfiguracji:

Intel Core i5-4590 BOX

MSI H97M-G43

2x 4GB Crucial 1600 MHz CL8

Gigabyte 500gb

Radeon R9 280x

Corsair VS450

 

Na full detalach w Crysisie 3 mam 15 czasami trochę więcej, a w Diablo 3 średnio 40 klatek. Myślę że przy tym sprzęcie to jest śmieszne. Wyniki z Benchmarka demo:

<a href=http://zapodaj.net/decf431c803e8.png.html>3Dmark.png</a>

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn jest kilka .

 

Poza oczywistymi problemami ze sprzętem może to być np. kiepska optymalizacja samej gry , albo jakiegoś jej elementu który mocno obciąża CPU/GPU a daje nie wiele w zamian .

 

Także przesadzone ustawienia graficzne w stosunku do wyglądu grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który kupił kompa 3 lata temu i posiada w nim podzespoły z niższej półki niż moje (nie chodzi mi tylko o generacje tych podzespołów ale to jaki wysoki model, nie pamiętam teraz dokładnie wszystkich nazw tych podzespołów) osiąga 60 klatek przy o wiele wyższych ustawieniach graficznych niż mój sprzęt. Nie wspominając że mój stary dual core E5200 i geforce 9800gt osiągał niedużo mniejszą wydajność(oczywiście poza grami w dx 11).

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie pomóc? Mogę jeszcze dodać, że format systemu nie pomaga więc raczej nie on jest problemem. Sory za up, ale już minął miesiąc od mojego ostatniego postu.

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...