Skocz do zawartości
KAX_

Płyta pod LGA1150, full ATX, pci

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, zapadła decyzja o rzesiadce na Haswella i o ile decycja o procku już zapadła i bedzie to i5-4440 (no chyba, że znajde na ulicy 2 stówy to wezme 4670k Dołączona grafika ) o tyle mam problem z płytą. Szukam czegoś dobrego do około 350zł. Tylko jest taki myk, że płyta ma byc w pełnym rozmiarze ATX z chociaz jednym portem PCI i to na samym dole płyty. Będzie tam upchniety zabytek w postaci Audigy 2 ZS tak aby nie zawadzał w wentylacji. Zastanawiałem się nad MSI Z87-G43, ASRock Z87 Pro4 lub Extreme3. Tylko tak czytam różnych internetowych "jestę ekperę" na innych forach i ile pozytywnych komentarzy tyle negatywnych zarówno o tym MSI jak i o ASrockach. Co byście polecili do tego konfigu? Mogą być tez jakiekolwiek inne płyty byle spełniały żałożenia ceny, wymiarów oraz PCI. Reszta bebechów łącznie z chłodzeniem zostanie przełożona z obecnego konfigu z podpisu.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do procesora z zablokowanym mnożnikiem, jakim jest 4440, bierz płytę na chipsecie B85, nie Z87. Ten drugi to chipset nominalnie przeznaczony do OC. Nie ma sensu przepłacać. Proponuję ASRocka wyżej lub tego Gigusia, jeśli nie masz nic przeciwko mATX. 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-intel-b85-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-ga-b85m-d3h-582757/

 

A oszczędzoną stówkę możesz włożyć w chłodzenie CPU, bo haswellki lubią się pogrzać Dołączona grafika

@Edit - nie zauważyłem, że cooler już masz, sorki.

Edytowane przez Mimaaacz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być pełne ATX własnie żeby na samym dole upchnąć Audigy aby nie zawadzało. Chłodzenie będzie to samo co z podpisu bo widze, że mam zestaw montażowy na LGA 1156 wiec chyba pasuje też na 1150. Do gigabyta mam mieszane uczucia to jest producent, który zamiast zrobić update biosu wypuszcza kolejną rewizję tej samej płyty ;] Jak jest z OC Intelów z zablokowanym mnożnikiem idzie coś ugrać czy lipa? Bo jak nie idzie tego 4440 kręcić to może powaznie pomyśle nad 4670K.

 

EDIT: Dobra doczytałem, że krecenie Haswella z zablokowanym mnożnikiem to totalna porażka wiec chyba z wielkim bulem ser... portfela dorzuce te 2 stówy do 4670K. Byłbym zdecydowany na MSI Z87-G43 ale kurde sporo negatywnych opini na necie :/

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak też zrobię i5-4440 + ASRock B85 Pro4. Dzieki za rady, chyba, że ktoś ma jakiś "ale" przeciwko tej płycie niech da znac bo bede pod koniec tygodnia zamawaiał Dołączona grafika

 

No teraz widze, że jeszcze będe musiał napęd CD/DVD dokupić bo mój stary jest jeszzce na IDE, a tego już brak na płytce.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jak płyta, w tym przedziale to wszystko i tak tak naprawdę na jedno wyjdzie. Dlatego przede wszystkim trzeba patrzeć na złącza. Ten ASRock opinie ma dobre, z jakimiś poważniejszymi problemami z nią na forach się chyba jeszcze nie spotkałem, więc nie widzę przeszkód.

 

Co do napędu - bierz najtańszy DVD-RW, różnicy nie będzie, chyba że zależy Ci na jakimś konkretnym logu na froncie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak też zrobię i5-4440 + ASRock B85 Pro4. Dzieki za rady, chyba, że ktoś ma jakiś "ale" przeciwko tej płycie niech da znac bo bede pod koniec tygodnia zamawaiał Dołączona grafika

Proponuję tą płytę ale cpu zmienić na i5 4570, różnica w cenie ok 40zł względem 4440.

Porównanie cpu taktowanie w trybie turbo - różnica 0,3GHz.

Płyty ASRocka na B85 mają opcję Non-Z OC, dzięki temu powinno się dać ustawić taktowanie 3,6GHz dla obciążenia 4 rdzeni. Tak jak ath zrobił tutaj z i7 non "K".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam dokładnie taką samą zagwozdkę co autor: też mam Audigy2 i potrzebuje PCI, też mam napęd na IDE :), mam nawet to samo GPU ale odnośnie płyty powiedźcie mi czy chipset na h81 też ma to Non-Z OC o którym pisał Klaus (dokładnie to myślałem o Asrock H81m) procek to i5 4570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł towar i powiem szczerze, że sama płytą jestem troche rozczarowany. Gigabyte jednak robi o wiele porządiejsze płyty jesli chodzi o wykonanie. Pierwszy minus to mega cienki i lekki laminat samo zakładanie chłodzenia powoduje wyginanie we wszystkie strony to samo wpinanie jakichkolwiek wtyczek. Poprzedni gigabyte był chyba z 2 razy sztywniejszy. Drugi minus brak sterowania obrotami wentylatorów na podstawie napięcia. Sterowanie odbywa się tylko po PWM. Kupiłem wentylatory bequiet i noiseblocker na 3 pinowych wtyczkach i moge zapomnieć o sterowaniu z poziomu płyty głównej. Co do Haswella to mam pytanko jakie są standardowe akceptowalne temperatury bez OC?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jaki masz wzrost wydajnośći po takiej wymianie bo właśnie jestem w trakcie

Póki co siędzę na integrze z procka bo kartę z podpisu mam w serwisie. Jak na razie to jedyna zauważalna różnica to na chipsecie nowym o wiele wieksze transfery na SSD sa Dołączona grafika

 

Do regulacji obrotów wentylatorków bardzo polecam "Scythe Kaze Q 3.5". Użytkuje go ok 5miesięcy i jest naprawdę godny polecenia. Troszkę wkurza że od 5V podbija w górę, a nie jak nie które od 3.7v ale daje rade!

No tak tylko jakoś ręczne kręcenie gałkami mnie nie bawi. Zauważyłem, że jest jedno 3 pinowe gniazdo dla którego działa regulacja z UEFI. Pozostałe 4pinowe mają chyba tylko regulacje po PWM może ASRock wpadnie na pomysł i doda w któreś aktualizacji regulacja dla wszystkich gniazd.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...