Skocz do zawartości
klaskiko

Zestaw 3900zł, bez OC do pracy, starszych gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zwracam się do forumowiczów z prośbą o ocenę zestawu http://www.morele.net/inventory/info/J42sBO/ .

 

 

Komputer planuję zakupić w ciągu tygodnia, a docelowy zestaw ma posłużyć około 5 lat z minimalną rozbudową typu: dokupienie pamięci RAM, wymiana grafiki na mocniejszy model (po wymianie monitora). Nie planuję podkręcania (poza fabrycznym Turbo procesora), stąd chęć by zestaw posiadał nadwyżkę mocy.

 

Komputer będzie wykorzystywany głównie do codziennej pracy pod linuxem i czasami do grania pod Windows7.

 

Lista komponentów:

  • Pamięć GeIL DDR3 16 GB 1600MHZ DUAL EVO CORSA CL10 (GOC316GB1600C10DC)
  • Dysk Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX)
  • Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL)
  • Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K - wersja z radiatorem
  • Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)
  • Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088
  • Karta graficzna Gigabyte GTX 650 TI Boost, 1GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DVI, DP, BOX (GV-N65TBOC-1GD)
  • Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250)

Monitor, mysz, klawiatura i napęd CD oraz 2 dyski twarde SATA zostają z mojego poprzedniego zestawu.

 

Wybierając komponenty korzystałem ze styczniowej listy zestawów. Moje główne wątpliwości dotyczą płyty głównej, pamięci RAM i zasilacza.

 

Chciałbym zakupić ten zestaw za jednym zamachem w jednym sklepie. Niestety zaufany miejscowy sklep wyparował kilka lat temu. Zakupu prawdopodobnie dokonam w morele chyba że któryś z forumowiczów poleci dobrą alternatywę.

 

Pozdrawiam,

klaskiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM na niższe CL i w dodatku sporo tańszy www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr3-16gb-1600-2-8gb-blt2cp8g3d1608dt1tx0ceu-506227/

 

Mimo wszystko do gier troszkę lepszą kartę bym wsadził, choć oczywiście zależy też w co i jak często grasz. Może jakiś GTX 660/R9-270.

 

Myślałeś nad SSD? W tym budżecie by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM na niższe CL i w dodatku sporo tańszy www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr3-16gb-1600-2-8gb-blt2cp8g3d1608dt1tx0ceu-506227/

 

Mimo wszystko do gier troszkę lepszą kartę bym wsadził, choć oczywiście zależy też w co i jak często grasz. Może jakiś GTX 660/R9-270.

 

Myślałeś nad SSD? W tym budżecie by się przydał.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Podmieniłem pamięci w zestawie na zaproponowane przez ciebie.

 

Jeżeli chodzi o rozrywkę to grywam w gry kilkuletnie. Najnowsze pozycje mnie nie interesują.

 

SSD aktualnie mnie nie interesuje.

 

Zaktualizowany zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/hotY3S/

 

Pozdrawiam,

klaskiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Jak nie planujesz podkręcać to płytę bym na B85 zmienił i procesor na Xeon'a

Dodatkowo pamięci bym zmienił na Team Group Vulcan. Płyta ma ograniczenie do 1600MHz więc ręcznie musiałbyś ustawić timingi na standardowe CL9 albo nawet CL8.

 

Xeony widzę że cenowo są podobne do i7. Czy poza brakiem OC i wsparciem pamięci EEC są jakieś większe różnice?

Mógłbyś uzasadnić wybór tych pamięci? Nie znam firmy (i nie znam się na pamięciach).

 

 

Nie masz zamiaru kręcić, wybierasz płytę i poroca pod OC. Trochę się to nie trzyma kupy.

 

Nie miałem styczności z rynkiem podzespołów komputerowych przez ostatnie sześć lat. Wybierając ten zestaw sugerowałem się, tak jak napisałem wcześniej, zestawieniami styczniowymi PurePC.

Z powodu co najmniej kilku letniej planowanej eksploatacji bez ingerencji w podzespoły bazowe chciałbym na starcie mieć komputer który to zapewni.

 

Wybrałem I7-4770K bo jest mocny nawet bez OC.

 

Czy mógłbyś coś dodać?

 

Tej karty nie dostaniesz więc przed zamówieniem zmień na coś innego.

 

Niestety masz rację. Jeszcze rano była do kupienia. To w takim razie zostaje mi jeszcze do wybrania jakaś karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu dopłacać do K, skoro nie skorzystasz z tego do czego są stworzone. Tym bardziej, że masz obok 4770K wersję bez K, czyli to samo tylko że z zablokowanym mnożnikiem. A Xeony to, nieco upraszczając, i7 bez zintegrowanej grafiki. Zamiast tracić część pieniędzy na CPU, dołóż do karty, w grach się przyda. Tym bardziej, że mówisz iż ma Ci ten sprzęt posłużyć trochę czasu. Karta np. taka, jeśli nie chcesz też zbytnio przepłacać http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270-gaming-599531/

Edytowane przez Mimaaacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...