Skocz do zawartości
stregobor

Wymiana C2D e8400 na Pentium G3220

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, gdyż jestem posiadaczem c2d e8400 lekko kręconego, na budżetowej płycie asrock, która praktycznie uniemożliwia sensowne podkręcanie. Co istotne, płyta ta znaczące dziś ograniczenie, gdyż obsługuje jedynie ddr2, stąd też mając na uwadze ceny pamięci tego typu rozbudowa jest średnio opłacalna. Uważam, iż ładowanie kasy w nowe/używane kości typu ddr2 mija się z celem, podobnie jak zakup płyty na 775 z obsługą ddr3. Niestety posiadane przeze mnie 2 GB pamięci ram to na dziś bardzo mało. W gry nie gram za dużo, jedynie w WoW, Diablo 3. Shootery i wyścigi, jak również najnowsze produkcje odpadają. Możliwe, że praktycznie odpowiedziałem sam sobie na pytanie, ale mniejsza o to.

Przechodząc do meritum, co sądzicie o wymianie e8400 na Pentium Haswell g3220 na nowej podstawce 1150. Dorzuciłbym do tego jakąś nową płytę na b85, np.: tego asrocka http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-snd-gln-u3-sata3-in-b85-pro4-581488/ /. 

 

Widziałem testy tych nowych Pentiumów i wydają się być to bardzo wydajne procesory, zważywszy na ich cenę, która plasuje się w okolicach 200 zł. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie E8400 vs G3220 masz tutaj: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe

 

Różnica na korzyść G3220 jest spora, a doliczając przesiadkę na szybsze pamięci itp., możesz liczyć na zauważalny skok wydajności. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie E8400 vs G3220 masz tutaj: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe

 

Różnica na korzyść G3220 jest spora, a doliczając przesiadkę na szybsze pamięci itp., możesz liczyć na zauważalny skok wydajności. 

 Dziękuje, za link do testu. Swoją drogą, to chyba jakiś cykliczny wątek z tym testem c2d, bo pamiętam, że jakiś rok temu czytałem podobny temat. Ten, co podałeś pochodzi z końca grudnia 2013 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuje, za link do testu. Swoją drogą, to chyba jakiś cykliczny wątek z tym testem c2d, bo pamiętam, że jakiś rok temu czytałem podobny temat. Ten, co podałeś pochodzi z końca grudnia 2013 r.

 

W naszym (PurePC) to jedyny taki artykuł, podsumowanie kilku lat rozwoju dwurdzeniowych procesorów. Powstał właśnie ze względu, że ludzie często na forum pytają "Chciałbym wymienić procesor E8400 na ...." - odpowiedz gotowa w zasadzie. 

 

Tylko nie łącz kart graficznych NVIDIA z dwoma gołymi jajami Intela, zdecydowanie lepiej działają z AMD/ATI o porównywalnej wydajności. Kwestia sterowników. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...